Skocz do zawartości
monia74

noclegi tranzytowe w Niemczech

Rekomendowane odpowiedzi

monia74

Pewnie gdzieś tam na forum jest ale na świeżo zapytuję stałych bywalców tras...  Planujemy wakacje lipiec Trasa Poznań - Istria z przystankami Naturo-Park Safari Garda  , Wenecja . Pytanie dotyczy noclegu tranzytowego w Niemczech - czy Camperem można nocować na stacjach benzynowych i czy jest jakaś mapa -lista miejsc na serwis Niemcy i Włochy.

Początkująca :))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

No to na początek - dzień dobry!

Witamy na forum :skromny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ir & Ed

@monia74 >...Pytanie dotyczy noclegu tranzytowego w Niemczech -

czy Camperem można nocować na stacjach benzynowych  = TAK

Niemcy      info       Włochy

Pozdrawiamy z    Hiszpanii...

Ir & Ed

PS

Więcej, jak i gdzie nocujemy zerknij do Archiwum

Edytowane przez Ir & Ed

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
monia74

Dzień dobry :)

I dziękuję za info.

To nasza pierwsza wyprawa Kamperem trochę jeździliśmy po Europie, ale zawsze była "meta na końcu" z konkretnym terminem przyjazd-wyjazd,  a teraz bez stresu, że nie zdążymy i  chcemy sprawdzić czy ta forma wypoczynku nam się spodoba, po za tym atrakcja dla dzieciaków (14+8) bo jeszcze chcą z rodzicami:)) podróżować.

Trasę chcemy zrobić w 10 dni z 2-3 dniowym postojem na Istrii. Planujemy nocleg tranzytowy w okolicy Norymbergii czy jest tam (oprócz Playmobila) park wodny i w drodze powrotnej do Polski przez Czechy -i Słowację, chcielibyśmy przenocować w okolicach  jakiegoś  Aquaparku , wód termalnych.

Proszę również o uwagi i ostrzeżenia dla poczatkujących.

Czy w lipcu mogą być problemy z miejscówkami na kempingach we Włoszech i na Istrii?

Pozdrawiam

Poczatkująca

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ir & Ed

@monia74 >...Czy w lipcu mogą być problemy z miejscówkami na kempingach we Włoszech i na Istrii?  = NIE MA

Wasza     marszruta... wraz z kempingami [ Włochy + Istia ] = przybliż...

Nocleg    ~Norymberga [ GPS = 49.423129, 11.206096 ]

Pozdrawiamy z Hiszpanii...

Ir & Ed

PS

Zerknij na panel = lewy górny róg...

Edytowane przez Ir & Ed

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ir & Ed

@monia74

Wasza marszruta = poprawka / przepraszamy...

Pozdrawiamy z Hiszpanii...

Ir & Ed

Edytowane przez szary11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Heniekag

Aquapark w Norymberdze

Byliśmy w zeszłym roku i był ok. Jak będziesz miał szczęście, to i obsługę będziesz miał po polsku. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ir & Ed

@monia74

Przepraszamy, mamy bardzo "cieniutki " Internet, połącenie jest "zrywane".

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Heniekag

My z powodu pogody przestawialiśmy się w zeszłym roku z Dziwnówka do Caorle - polecamy - mały kemping komunalny, przeciwność polecanego kiedyś przez Ir & Ed :P molocha, na którym na szczęście nie było miejsca. :)

Ja jechałem do pierwszej, drugiej w nocy, po czym pierwsza lepsza stacja i spanko, rano dalej.

W Norymberdze mieliśmy kilka godzin przerwy właśnie na wymoczenie się i odwiedziny znajomych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BeeBee

Czy na takich niemieckich 'restplatzach' mozna sie zatrzymywac na noc z przyczepa i w niej nocowac? czy to jest bezpieczne?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elaola

Spaliśmy na niemieckich stacjach, były nawet wyznaczone stanowiska dla przyczep

/ nie wiem czy na wszystkich stacjach są / było spokojnie. Co jakiś czas przyjeżdżał patrol

policji. Sprawdzali dokumenty niektórym, nie wiem wg jakiego klucza wyznaczali tych do kontroli,

ale wydawało nam się, że kontrolują tych o bardziej śniadej skórze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Helmut

nie wiem wg jakiego klucza wyznaczali tych do kontroli,

Cywilizacja ma to do siebie, że nieoznakowany patrol najpierw porusza się i namierza cele a potem oznakowany patrol podjeżdża i kontroluje. Zwłaszcza jeżeli jest to pora wieczorna lub w nocy. W każdej chwili na wezwanie osoby kontrolowanej mogą dojechać kolejne patrole oznakowane. Wieczorami od 18 ruszają tzw. "Autobahn Jager" nocni łowcy Policjanci pojazdami nieoznakowanymi ale zatrzymują tylko w razie wyraźnej potrzeby a i tak po kilku minutach dolatuje oznakowany na miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

Czy na takich niemieckich 'restplatzach' mozna sie zatrzymywac na noc z przyczepa i w niej nocowac? czy to jest bezpieczne

Wieczorami od 18 ruszają tzw. "Autobahn Jager" nocni łowcy Policjanci pojazdami nieoznakowanymi

Jest bezpiecznie, sypiam często serwisówką, kontrole i patrole zdarzają się.

Jagery chyba mnie lubią bo praktycznie każdy wieczorny albo nocny przejazd to kontrola :D

Wysłane z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tamtam

My z powodu pogody przestawialiśmy się w zeszłym roku z Dziwnówka do Caorle - polecamy - mały kemping komunalny, przeciwność polecanego kiedyś przez Ir & Ed :P molocha, na którym na szczęście nie było miejsca. :)

Ja jechałem do pierwszej, drugiej w nocy, po czym pierwsza lepsza stacja i spanko, rano dalej.

W Norymberdze mieliśmy kilka godzin przerwy właśnie na wymoczenie się i odwiedziny znajomych.

Mam pytania o kamping w Caorle.

W jakim terminie tam byliście i czy był problem z miejscem? Czy rezerwowaliście wcześniej i gdzie staliście na kempingu?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Heniekag

Mam pytania o kamping w Caorle.

W jakim terminie tam byliście i czy był problem z miejscem? Czy rezerwowaliście wcześniej i gdzie staliście na kempingu?

Byliśmy tam w lipcu. Tak jak napisałem powyżej, miejsce wybieraliśmy stojąc na parkingu kempingu niedaleko od Caorle, który ani nam się podobał, ani nie było na nim dla nas miejsca - jak powiedzieliśmy, że zostaniemy na kilka dni, może 3, może 5, to trochę nas olali i niby się nami zajmowali ale ... . Chyba rezerwacja najkrótsza to na tydzień.

W każdym bądź razie jakoś znaleźliśmy ten "camping comunale" w Caorle i zostaliśmy tam nadspodziewanie jak na nas długo. Jak wjechaliśmy, to wolnych miejsc było kilka do wyboru. My wybraliśmy blisko recepcji (na jej tyłach były prysznice i toalety), na przeciwko małego placu zabaw i wyjścia na plażę.

post-10895-0-92078400-1492428537_thumb.png

Kemping praktycznie nie oferuje niczego (jakieś jedno, może dwa małe place zabaw) ale za to jest położony nad sama plażą i przy mieście.

Plaża jest w tym miejscu bardzo szeroka, co trochę komplikowało przejście do wody ale obok były kładki hotelowe i z nich korzystaliśmy.

Bliskość miasta bardzo nam odpowiadała. Wieczorami centrum miasta jest zamykana dla ruchu i zamienia się w deptak z tłumem ludzi - bardzo, że tak powiem uroczo.

W pobliżu kempingu sklepy z jedzonkiem, w mieście pralnia, po drugiej stronie miasta aquapark. My przemieszczaliśmy się tam wszędzie rowerami.

Sam kemping bardzo cichy i spokojny, łazienki regularnie sprzątane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi