Skocz do zawartości

Braki po zakupie budki.


jaros1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Stało się to co się miało stać :). Jak już pisałem (http://forum.karawaning.pl/topic/21858-tabbert-530-wymiary/ udało mi się nabyć przyczepę Tabbert 530 1988r. 

Jestem bardzo zadowolony bo mniej więcej o takie coś mi chodziło. Przyczepka będzie jednak robiła za kamping stacjonarny Więc wszelkie problemy braku 230V mnie nie dotyczą.

Jak to się przeważnie zdarza po zakupie, wychodzą wszelkie braki i uszkodzenia. Mam prośbę o pomoc w zlokalizowaniu kilku detali do budki.

 

1. Brak zewnętrznego daszku w oknie dachowym.

  post-21033-0-79992600-1467038677_thumb.jpg

Tak wygląda bez daszku zewnętrznego. Wymiar wewnętrznej ramki okna: 395x395 mm, a wymiar widocznego daszku wewnętrznego: 455x455 mm. 

post-21033-0-82382000-1467038719_thumb.jpg

A taki daszek potrzebuję. Wymiar 510x510 mm.

 

2. Brak okna dachowego w łazience. Chwilowo zabezpieczenie wygląda tak.

post-21033-0-36136800-1467038080_thumb.jpg

Nie wiem nawet jak ono dokładnie powinno wyglądać. Wymiar wewnętrznej ramki: 255x255 mm.

Jeśli ktoś posiada coś takiego na zbyciu to chętnie porozmawiam.

 

3. Przy moskitierach okiennych brakuje (pozrywane) plastikowych zaczepów z oczkiem.

 

4. Większość żaluzji termicznych nie chce się samoczynnie zwijać. Czy to można naprawić? W jednej na pewno brakuje "łożyskowania" osi - takie czarne, plastikowe kółeczko z wycięciem w kształcie kokardki.

 

5. Nie dostałem kluczy do zamka drzwi więc będę musiał wymienić wkładkę. Oglądałem dostępne wkładki w sieci ale takiej jak moja nie znalazłem.

post-21033-0-75368600-1467040610_thumb.jpg

 

Problemem też jest słaba wydajność chłodziarki. Przy wysokiej temperaturze zewnętrznej piwo jest nie do wypicia :( . Na zewnętrznej ścianie znajduje się mały wylot jakby z rurą wydechową. Czuć w niej dość wysoką temperaturę. Domyślam się że to może być wydech przy pracy lodówki na gazie ale przecież moja jedzie na 230V więc skąd taka temperatura z tej rurki? 

post-21033-0-40469800-1467040183_thumb.jpg

 

To na razie tyle zwierzeń :). Czekam na wszelkie sugestie i oferty.

 

pozdrawiam       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge tylko się wypowiedzieć odnśnie chłodziarki: mianowicie z tego co pamiętam to czy to gaz/12v/230v to zasada działania jest taka że podgrzewana jest substancja chłodnicza czyli tak czy inaczej grzałka jakaś chodzi tylko chodzi o jej zasilanie. U mnie np. bardzo dużo zależało od prawidłowego wypoziomowania lodówki / przeczepy. Druga sprawa to warto by było wymontować te 2 kratki plastikowe i wszystko za lodówką wyczyścić włacznie z kominem odprowadzającym spaliny. Po 3 jeżeli sie na tym nie znacz daj zrobić to fachowcowi (nie myśle tu o kimś pokroju pana Henia który od 30 lat naprawia pralki tylko kimś kto tym zajmuje sie na codzień) bo akurat z urządzeniami takimi jak lodówka piec ogrzewacz nie ma żartów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Druga sprawa to warto by było wymontować te 2 kratki plastikowe i wszystko za lodówką wyczyścić włacznie z kominem odprowadzającym spaliny.

Czy lodówka korzysta ze wspólnego komina z piecykiem czy ma własny wylot spalin gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

4. Większość żaluzji termicznych nie chce się samoczynnie zwijać. Czy to można naprawić? W jednej na pewno brakuje "łożyskowania" osi - takie czarne, plastikowe kółeczko z wycięciem w kształcie kokardki.

...

Myślę, że poprawie Tobie humor- tak da się samemu to naprawić, przynajmniej nam się udało mieliśmy ten sam problem, że część rolet nie chodziła,części trzeba było pomagać "popychać, podciągać" rozkręciliśmy je i powyciągaliśmy z nich odkurzaczem wszelkiego rodzaju brudy, śmiecie i kurze, na dodatek rozkręciliśmy ślimaki (z nimi było najwięcej problemu przy rozbieraniu i składaniu-nie polecam w pojedynkę) i z nich tyż wzięliśmy odkurzaczem intruzów:), jak już to zrobisz to wymyj sobie od razu żaluzje, wysusz i dopiero po tym składaj:) - miłego dłubania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zewnętrznej ścianie znajduje się mały wylot jakby z rurą wydechową. Czuć w niej dość wysoką temperaturę.
Tak to jest komin i ma być ciepły. Lodówka absorcyjna działa na zasadzie grzania. Tzn. grzałki 12/ 230 i gaz grzeją roztwór amoniaku. warnikiem sa grzałki elektryczne i palnik gazowy.

 

Czy lodówka korzysta ze wspólnego komina z piecykiem czy ma własny wylot spalin gazu?
Na zdjęciu jest komin lodówki. Wygląda na osobny. Zresztą nie spotkałem się ze wspólnym. Co nie oznacza, że niema ^_^ ^_^Spróbuj ją wymontować i poprzewracać. Można pojeździć po wertepach. Ale sam mówisz, że to przyczepa stacjonarna. Ewentualnie wykręcić kratki wentylacyjne i stukać z wyczuciem po rurkach jakimś drewienkiem. Można później zamontować wentylatorek z np. z Kompa przy kratce aby szybciej odprowadził ciepło. :D:D:D:D:D:D Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną kratkę więc nie mam wyjścia tylko tam na górze. Ale poszukaj jest dyskusja na forum. Czytałem gdzieś ze Wydmuchanie pleców ( rurek ) poprawia sprawność. Poszukaj na forum tego jest pełno o tym. Pozdrawiam

Znalezione w necie.

post-21264-1467057289,4_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłodny ma być radiator a nie źródło ciepła, to akurat im cieplejsze tym lepiej :).

Amoniak specjalnie podgrzewamy aby przechodził przez dyszę rozprężną więc schładzać coś co ma być gorące mija się z celem. Ziny ma być radiator czyli te kratki przy górnej kratce.

 

Dodatkowo jeżeli ktokolwiek korzysta z lodówki (lub jest szansa, że skorzysta, on lub nowy właściciel = dalej zamontowana inst. gazowa w cepce) to wentylator wtłaczający powietrze dołem może (ale nie musi, jest tylko ryzyko) zakłócić pracę palnika gazowego w lodówce. To może wiązać się ze spadkiem jej wydajności, brakiem płomienia lub co najgorsze złą mieszanką powietrzno-gazową a to już tlenki i inne niebezpieczeństwa. 

 

Dla tego wentylator w górnej kratce i wydmuchujący powietrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Struś - 10/10

 

I tej wersji radzę się wszystkim  trzymać.

Ja mam zamontowane 2 wentylatorki. W zupełności wystarczają gdy w Cro temperatury przekraczają 36,6 w cieniu.

 

Zbyt dużo wentylatorków może wyrwać lodówkę z podstawy ...a to już spore koszty  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak też zrobię, zamontuję wentylatory wyciągowe w kratce wentylacyjnej.

Pytanie z innej beczki. W dolnej części drzwi znajduje się zgrubienie jakby przygotowane pod montaż dodatkowego zamka. 

Czy ktoś ma w tym miejscu dodatkowy zamek? Chętnie bym jakiś zamontował bo dolna część jest dość luźna po zamknięciu.

 

post-21033-0-02634100-1467143864_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejsce na rygiel do dolnych drzwi

na coś takiego nie drogiego a fajnego i życie ułatwiającego:

http://sklep.kampi.pl/pl/p/Blokada-dolnej-czesci-drzwi%2C-biala/115
 

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.