Skocz do zawartości

Naprawa Hobby (prochno)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam;

 

Wlasnie wzielem sie za naprawe przyczepy na wyjazd weekendowy na kemping LochNess stwierdzilem ze milo by bylo pojechac w przyczepce ladnie pomalowanej.

 

Tyl przyczepy wyszedl mi tak:

 

Tyl przyczepy

 

Tyl przyczepy po pomalowaniu (1)

 

Tyl przyczepy

 

 

A teraz szok jak chcialem pomalowac przod przyczepy:

Zdjecia po ogledzinach i wywaleniu drewna. Nie dokonczone dzielo zniszczenia :swieca:

 

Przod

 

Przod 2

 

Przod 3

 

Przod 4

 

Przod 5

 

Przod 6

 

 

Wyglad z zewnatrz

 

 

I jak myslicie duzo roboty?

 

Planuje zrobic namiot na przod przyczepy i okno zdemontuje i wszystko rozwale to co zgnile.

 

Czy moze byc zamiast drewna sosnowego drewno takie z desek budowlanych impregnowane cisnieniowo?

 

czekam na jakies sugestie. I pozdrawiam. Szkoda ze kolejny zlot ominie mnie :niewiem::swieca::hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Powiedz mi proszę czy przede wszystkim znalazłeś miejsce przecieku, bo ta woda tam jakoś musiała się dostać. Czy miałeś może rozbitą w tym miejscu? Może była naprawa poszycia z zewnątrz?? Zastanawia mnie poza tym jak to będziesz naprawiał, to jak to się stało i co jest przyczyną wg mnie dość strasznego widoku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkrylem to przy zdejmowaniu tapety. Fotki sa po rozdlubaniu tego wiec dlatego strasznie wyglada.

 

Wedlug mnie do wymiany cala konstrukcja przednia. Doszlo dotego byc moze jak ktos uderzyl czyms od spodu przyczepy jest taka wyrwa w przyczepie byla zaslonieta deska. i na to gumoleum polozone. moze wtedy konstrukcja rozszczelnila sie.

Bez zadnych silikonow itd woda lala sie przez to.

 

 

Jutro jade kupic drewno sosnowe, pokost lniany, plyte cienka na scianki, klej cos lepszego od wikolu, styropian.

 

Zamierzam odtworzyc wszystko tak jak bylo tylko ze nowymi materialami. Zostanie stare tylko okno oraz blacha zewnetrzna.

 

Po ogledzianach okna widac 2 rozne kolory jakby silikonu. Bialy i czarny. Czarny to chyba klej. Ale caly kuferek jest oklejony takim klejem na przylaczeniach do przyczepy.

Ktos cholerna fuszerke odstawil :swieca::)

 

 

Co do zapachu szczerze mowiac nie zauwazylem zapachow zadnych. Przyczepa stoi ciagle z otwartymi na wpol lufcikami. Moze dlatego. Teraz juz smierdzi bo to wszystko odkryte :) .

 

Jak sie wezme o roboty to moze przez ten weekend majowy uda mi sie naprawic ja juz z pomalowaniem calego pomieszczenia.

 

Wszelkie pomysly i sugestie mile widziane. Postaram sie zrobic fotki z naprawy. Zawsze to moze komus pomoze.

 

 

No ale celem jest odnowienie jej w 100% tak aby wszystko bylo gites :swieca::hmm:

 

Pozdrawiam :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba sie lało na złączeniu pionowych ścian, bardzo popularne miejsce, na wszelki wypadek obmazałem całe listwy łączeniowe po wierzchu silikonem przezroczystym, co powoduje z czasem dość słaby wygląd, ale trzyma do dziś.

 

Zrobisz, nie takie rzeczy sie robi.

Kciuki trzymam, Jacek.

 

A propos, podłoga w tym miejscu jest nie zgniła ?, na łączeniu ze ścianą ?, pod tym linoleum ?

Zerwałem takie linoleum w cholerę, położyłem normalna wykładzinę dywanową, zwijam na zimę

i zawsze oddycha, poza tym można zajrzeć czy sucho jest zawsze.

 

Dasz radę. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie zgnilców :swieca:

U mnie sytuacja była podobna - z tym że zniszczenia o wiele mniejsze. Lało sie przez uchwyt "manewrowy". Uchwyt przykręcony do listwy, maił delikatny luz, chciałem go dokręcić i niestety nie dało się.

Po rozdłubaniu czepy okazało się że listwy w przedniej ścianie są zbutwiałe - a właściwie ich nie ma, włącznie z dolnymi narożnikami. Na dzień dzisiejszy jestem w fazie składania, listwy i drewniane narożniki zostały wymienione i zaimpregnowane "Alatxinem" (zostało mi z budowy :niewiem: ), kolejną czynnością było oderwanie wykładziny podłogowej, i suszenie, odgrzybianie i impregnacja sklejki podłogowej.

Moja czepa jest tapetowana w środku, w związku z czym musiałem wyrównać czymś ściany po złożeniu całego szkieletu i wklejeniu na nowo styroduru. Użyłem do tego pianki pod panele podłogowe, grubości 3 mm, ale nie w rolce, a w arkuszach, jest twardsza, w związku z tym ładnie wyrównuje wszystkie szczeliny. Wszystko kleiłem rozcieńczonym klejem polimerowym. Teraz schnie i niebawem tapetowanie tapeta winylową.

Równocześnie przyczepe od zewnątrz uszczelniłem uszczelniaczem butylowym ( Castorama - 6.99 za tubę :swieca: ).

Miłej pracy :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom nie zalamuje sie tym zbytnio poniewaz lubie dlubac :niewiem:

 

No ale powoli powoli. Musze pomierzyc linie naklejki wszystkie na przyczepce itd.

Czy ma ktos moze logo hobby w corelu do wyciecia ploterem?

 

 

Chcialbym calkowicie odswiezyc przyczepke. Pozlecam wykonanie znajomym duperele a sam zajme sie naprawa przodu.

 

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile beda chcieli za naprawe moze i ja oddam na konserwacje wszystkiego po naprawie.

 

Ech odechciewa sie karawaningu po takich przygodach :niewiem:

 

W twojej nowszej hobby tez takie problemy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile beda chcieli za naprawe moze i ja oddam na konserwacje wszystkiego po naprawie.

Szwagier za naprawę sporej części poszycia w kamperze zapłacił 13 tys. :niewiem: Tanie to to nie jest :swieca:

 

eeee wartosc mojej przyczepki :swieca: porobie w wolne chwile :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słuszałem o kwocie z trzema zerami, ale nie mam wybporu

Poszukaj i popytaj droga mailową. Nie zawoź do pierwszego lepszego zakładu. czasem różnica cen moze być spora. Co do Częstochowy, masz na myśli zakład na ulicy Solnej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak sie zastanawiam czy bylby problem skasowanie przedniej szyby?

 

Tak jak w nowszysch niektorych przeczpach? Skonczylby sie problem z przeciekaniem przeznia.

 

Np:

340183640

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.