Skocz do zawartości

Zagrzeb nieprzyjazny karawaningowcom


Rekomendowane odpowiedzi

Otóż po korespondencji mailowej z zarządcą parkingów w Zagrzebiu dowiedziałam się, że nie mogę parkować na ich parkingach w mieście zestawem auto+przyczepa kempingowa, nawet na tych odległych od centrum ... masakra jakaś! icon_sad.gif
BEZSENSUUUUUU icon_confused.gif 
Aby zaczepić o Zagrzeb na parę godzin muszę się zatrzymać na jednym z dwóch pobliskich kempingów, na którym wcale nie chcę nocować, wjadę ... zostawię budę na kilka godzin, pojadę do Zagrzebia, wrócę muszę wyjąć ok. 30 eu za tę przyjemność i dalej w drogę. 
Ogłaszam Zagrzeb miastem nieprzyjaznym karawaningowcom! icon_evil.gif 

Kurcze,!
Ma ktoś pomysł jakiś na pokonanie tej przeszkody?  Pozostaje tylko teren prywatny chyba...  parkingów prywatnych nie ma tam ponoć :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ty się pytałaś w ogóle?  Przyjeżdżam, parkuje, idę  :hmm: Najwyżej płacę cenę dwóch samochodów, bo zajmę więcej miejsca  :niewiem:

Choc przyznaję, że nie mam w tym doświadczenia, bo duze miasta zwiedziłem zazwyczaj z kempingów  :hmm:

 

Ale może to Cie zainteresuje:

 

http://www.campercontact.com/en/croatia/kroatie-no-01-02-03-05-06-07-10-11-12-14-16-20-21/zagreb/40412/motorhome-parking-e-camper-zagreb.aspx

 

i chyba to samo:

 

http://www.e-camper.hr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe...  Kajetan pytałam bo chcę zastać budę po powrocie na miejscu.  Chorwaci są bezlitośni w tej kwestii,  natychmiast odholowują niewłaściwe zaparkowane pojazdy i nie ma tłumaczenia.  Nawet już wiem gdzie ich szukać w Zagrzebiu w razie czego ;)

Dziwi mnie jednak że jako takich zakazów na znakach nie ma a piszą że nie wolno.  W zeszłym roku mieliśmy mały problem z parkowaniem zestawu w Porec...  były znaki zakazu ale w końcu udało się znaleźć parking bez takiego zakazu a tu stolica i taka niemiła niespodzianka. 

 

Ten plac znalazłam również dziś...  lecz nie wiem jeszcze czy mogę na nim zostawić samą budę żeby autem podjechać w okolice centrum bo z buta to trochę daleko a na komunikację publiczną raczej nie liczę...  z centrum przyjdzie mi wracać ok. północy wiec kiepsko.

Nie mniej dzięki :) właśnie miałam zamiar i do nich napisać pytanie czy budę mogę zostawić na te kilka h bo może tylko kampery tam mogą stawać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy czy na jakiejś stacji benzynowej byś się nie dogadała... Ja tak parkowałem w Wiedniu przez 2 noce. Niestety ja to miałem ustalone wcześniej, co w Twoim wypadku nie wchodzi wrachubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale budę odpinałeś i zostawiałeś samą?

odpinałem...zostawiałem ją prawie w centrum miasta. Co prawda też jakieš ziarnko niepokoju zasiane było, ale tak jak w Twoim wypadku na kilka godz. mogło by się to udać. Niestety jest to "niewiadoma" czy da się tak, jak mówiłem: ja już miałem to ustalone wcześniej...Macie już bilety? Chyba się poryczę, ale to już pewne, Chorwacji w tym roku nie budziet . Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ponoć nie ma prywatnych parkingów wszystko w garści trzyma miasto, przynajmniej tak mi odpisali.  Nawet na osiedlach mieszkaniowych parkingi są zarządzane przez nich... Parkowanie we wszystkich strefach w dni robocze jest płatne a w soboty od 7 do 15. Do tego obowiązują limity czasowe,  dla 1 strefy są 2 h, potem trzeba przeparkowac albo choć pobrać nowy bilet. W 2 strefie limit 3 h, dopiero od 3 strefy nie ma limitu czasu. Mieszkańcy mają karty miesięczne po jakiejś korzystnej stawce i nie mają limitów. 

Złapałam kontakt z gościem z Zagrzebia...  potwierdza i też odsyła mnie na ten kamperpark.

Poszukam stacji paliw jeszcze i napisze do tego kamperparku.

 

Arek...  Koncert nie jest biletowany...  taka okazja się nie powtórzy! Nie liczę na koncert w PL...  choć koncertują po całym świecie. 

W Zagrzebiu otwieraja jakiś mega festiwal... Przyjęli zaproszenie w końcu obaj urodzili się jeszcze w Jugosławii a obecnie jeden jest Chorwatem drugi Słoweńcem.  Tym koncertem podsumowują 5 letnią karierę która w ostatnich 3 latach nabrała światowego wymiaru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Arek...  Koncert nie jest biletowany...  taka okazja się nie powtórzy!

 

Ty !!! Ale o co chodzi??? Czy ja tępy jestem i nie umiem czytać między wierszami ????  :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty !!! Ale o co chodzi??? Czy ja tępy jestem i nie umiem czytać między wierszami ????  

 

No nieee, raczej wszystko z tobą ok tylko nie zaglądasz wszędzie ,  a niektóre wątki to te niewidzialne gdzie indziej międzywiersze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Chorwaci często sprawiają wrażenie, jakby im turyści przeszkadzali. No chyba, że mają "D" na klapie.

Zdecydowanie jako naród wolę Bośniaków. Są zdecydowanie przyjaźniejsi i bardziej wyluzowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.