Skocz do zawartości

Tranzyt przez Łódź


jachata

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wygląda na dzień dzisiejsz przejazd przez Łódź. Będe jechał w sobotę 25.06 ok. południa od Warszawy na Wrocław i nie wiem czy pchać się do Łodzi czy pojechać bokiem. Wszystkie mapy sugerują przejazd przez miasto dlatego o to pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sobotę nie powinieneś mieć żadnego problemu (remonty już pokończone).

 

Ale mogę podrzucić Ci objazd (mniej km i droga fajna):

Z A2 na węźle "Łowicz" zjeżdżasz na Brzeziny (DW 704) -> jedziesz do samych Brzezin. W Brzezinach obierasz kierunek Andrespol i w nim na światłach (jedyne w Andrespolu ;) ) prosto na Rzgów drogą powiatową do Rzgowa.

W Rzgowie na światłach (skrzyżowanie z DK91) w lewo -> kierunek Katowice, po jakiś 1 km są światła przy stacji Shell (pierwsze na DK91) i za nimi masz wjazd ślimakiem na S8 prosto do Wrocka.

Myślę, że na spokojnie od zjazdu z A2 w Łyżkowicach (węzeł Łowicz) do wjazdu na S8 z DK91 ogarniesz to w 50-60minut.

Będziesz na bank do przodu z czasem niż jazda do Strykowa lub przez Zgierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Przejazd przez samą Łódź w stronę Wrocławia nie powinien sprawić Ci problemu, problemem może być zjazd z autostrady w Strykowie, bo zakładam, że jadąc z Wawy tak będziesz jechał. W Strykowie tworzą się duże korki na rondzie na zjeździe z autostrady. Teoretycznie jeśli jedziesz w sobotę ruch zawsze jest tam mniejszy, aczkolwiek to będzie pierwszy weekend wakacji, a co za tym idzie dużo ludzi ruszy w drogę.

 

Z reguły największy ruch w tym miejscu panuje w tygodniu miedzy 13, a 18 godziną, gdyż dookoła jest dużo hal i zakładów produkcyjnych do których dużo ludzi dojeżdża autem, a w tych godzinach zaczynają i kończą się zmiany co zwiększa tłok na drodze.

 

Możesz też jechać dalej i zjechać z autostrady w Emilii i objechać Łódź drugą stroną, tam ruch jest trochę mniejszy, ale tak jak pisałem wcześniej zaczynają się wakacje więc teraz przejazd przez Łódź, to będzie raczej loteria, dopóki nie otworzą brakującego odcinka autostrady ze Strykowa do Tuszyna, co ma nastąpić w drugiej połowie lipca.

 

PS.

 

Ja codziennie jeżdżę tamtędy i raz jadę lewą stroną Łodzi raz prawą, wszystko zależy od sytuacji na drodze i od tego co koledzy na radiu podpowiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przecież autodtrada jest już otwarta... Lecisz normalnie jak na Poznań i tam gdzie kiedyś był zjazd na Gdańsk ,teraz jest też na Katowice/Wrocław S8. Potem bezpośrednio z nowego kawałka autostrady wpadasz na S8. Wszędzie są drogowskazy i IMHO nie specjalnie miejsce żeby się robiły korki (może poza zwężką na przyszłych bramkach- tem lewy pas ma ograniczenie szerokości 2m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

w sobotę nie powinieneś mieć żadnego problemu (remonty już pokończone).

 

Ale mogę podrzucić Ci objazd (mniej km i droga fajna):

Z A2 na węźle "Łowicz" zjeżdżasz na Brzeziny (DW 704) -> jedziesz do samych Brzezin. W Brzezinach obierasz kierunek Andrespol i w nim na światłach (jedyne w Andrespolu ;) ) prosto na Rzgów drogą powiatową do Rzgowa.

W Rzgowie na światłach (skrzyżowanie z DK91) w lewo -> kierunek Katowice, po jakiś 1 km są światła przy stacji Shell (pierwsze na DK91) i za nimi masz wjazd ślimakiem na S8 prosto do Wrocka.

Myślę, że na spokojnie od zjazdu z A2 w Łyżkowicach (węzeł Łowicz) do wjazdu na S8 z DK91 ogarniesz to w 50-60minut.

Będziesz na bank do przodu z czasem niż jazda do Strykowa lub przez Zgierz.

Jeździłem tamtędy regularnie z Łodzi do Wa-wy, do Łyszkowic, ale solo, i jeśli jedziesz z przyczepą, nie polecam. Momentami wąsko na komfortową jazdę z kempingiem (Teresin-Kołacinek zwłaszcza, wąsko, a pobocza wysypane tłuczniem/żwirem, nierówne, łatwo oberwać kamieniem jak ktoś inny załapie pobocze). Wprawdzie 25.06 w południe będzie zakaz ruchu TIRów, ale na całej trasie, zwł. Andrespol-Brzeziny jest sporo powolnego ruchu lokalnego, w sobotę w południe będzie koszmar, bo wszyscy niespiesznie jadą po zakupy, dużo "niedzielnych" (taki ci nic nie ułatwi), i duża część tego objazdu 40/50 ograniczenia lub obszar zabudowany. Zobacz na mapach googla drogę 704 na  tym odcinku. Przez Brzeziny do wylotu na Andrespol z cepą jest to mało komfortowe przeciskanie się. Na 25 czerwca nie widzę zapowiedzi jakichś planowanych remontów na A2/A1, więc spokojnie jechałbym autostradą w kier. Katowic, aż do węzła z S-8.  

Gdybyś jednak się zdecydował na ten objazd, uważaj na pułapkę na wjeździe z Szymaniszek do Brzezin. Obszar zabudowany ciągnie się daleko w stronę Szymaniszek, nie ignoruj tablicy "obszar..", często stoją tam z radarem tuż za zakrętem, a tym bardziej 25 czerwca nie odpuszczą.

 

SORRY< DZIAŁ ARCHEO (2016), A MI SIĘ WYŚWIETLIŁ W AKTUALNOŚCIACH PRZEZ JAKIŚ SPAM

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.