Skocz do zawartości

Przejście Węgry - Serbia - Szeged lub Topma


przemoch2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Czy ktoś z Was w tym roku przekraczał któreś z przejść granicznych Węgry - Serbia? Pytam bo chciał bym wiedzieć czy w związku z problemem z uchodźcami czas oczekiwania jeszcze się wydłużył? Przekraczałem tą granicę w 2014 roku w obu tych miejscach i już wtedy były problemy i trzeba było odczekać 3-4 godziny, mam obawy, że teraz może to być jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy ktoś z Was w tym roku przekraczał któreś z przejść granicznych Węgry - Serbia? Pytam bo chciał bym wiedzieć czy w związku z problemem z uchodźcami czas oczekiwania jeszcze się wydłużył? Przekraczałem tą granicę w 2014 roku w obu tych miejscach i już wtedy były problemy i trzeba było odczekać 3-4 godziny, mam obawy, że teraz może to być jeszcze więcej.

 

w jakim dniu jechałeś ? bo tam zawsze były problemy, ale w weekendy  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja przekraczałem w Szeged H-SRB w niedzielę - 15 minut. Z powrotem w sobotę około południa SRB-H - 1 godzinę trzymali nas Serbowie w kolejce (turków w kolejce nie było w ogóle) i o dziwo Węgrzy puszczali praktycznie na bieżąco, czekaliśmy tylko 10 minut - cud!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lotek,nie ma reguły,tych Turków to jak Rumunów na włoskich autostradach,oj jak na swiatlach w miescie-jak trafisz,bez wiekszych korkow.Ale uchodzcow nie widac własciwie(te nasze media to masakra)kilkoro dzieci miedzy autami na Serbia-Węgry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.W czwartek będę wracał z Grecji przez Macedonie,Serbie,Węgry (Szeged) to dam znać co się dzieje na przejsćiach.Jeżdzę często tą trasą i jedynie gdzie się czeka to jest właśnie przy wjeżdzie do UE w Szeged.Kiedyś staliśmy tam około 5 godzin ale to było w weekend dlatego od tamtego czasu staram się jechać na tygodniu.Natomiast przy wjeżdzie z Węgier do Serbii nie ma żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

w końcu przekraczałem to przejście w poniedziałek rano, stałem jakieś 15 minut, na lewo od przejścia chyba w pasie ziemi niczyjej widać duże obozowisko uchodźców, jakieś 50 namiotów, może więcej, to tyle, co do samego przejścia to było spokojnie, celnik nawet nie wszedł do kampera, z boku widać było jak kilka aut osób wyglądających na wschodnie pochodzenie ale z rejestracjami niemieckimi musiało wypakować wszystko i wyłożyć na takie stoły na kółkach i chyba jechały na skaner

to tyle

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Napiszę co i jak w podróży z Grecji do Polski.Granica grecko-macedońska chwila moment.Grecy jak widzą ,że masz tablice z UE to tylko macha ręka aby jechać dalej (tak jest od dawna).Na Macedonii też szybko poszło tylko pamietajcie aby mieć ważną zieloną karte bo oni sprawdzają (mnie też sprawdzałi).Na macedońsko-serbskiej staliśmy jakieś 1h 20 minut.z czego około 50 minut na stronie serbskiej.Co mnie zdźiwiło to to ,że jechało bardzo ale to bardzo dużo Szwajcarów .Jak się później okazało to w większości Turcy bo jak zjechałem na postój na stacje benzynową to porozkładani byli na kocach obok swoich samochodów z emblematem CH .Tak objechałem trzy stacje bo nie było miejsca aby sobie gdzieś siąść i zjeść (sami Szwajcarzy znaczy się Turcy).Jednak najgorszej było przy pobieraniu opłat za autostrade przed Belgradem.Kilometrowa kolejka i około 2 godzin czekania.Na granicy serbsko-węgierskiej staliśmy około 15 minut Serbia i 25 Węgry(bo większość Szwajcarów odbiła na Zagreb).Odprawiali bardzo szybko ale było też sporo samochodów.To by było na tyle i życzę każdemu udanego urlopu,mało korków i oczywiście szczęśliwego powrotu do domu.Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Temat granicy powraca..

Czy stare przejscie graniczne Röszke – Horgoš to bez autostrady jest czynne czy zamkneli?? Pytanie o tyle zasadne ze przez Węgry jazda bez winiety skutkuje ominięciem autostrad a co wyjdzie przejazd na Backi Vinogrady lub Tompe ewentualnie Röszke – Horgoš o ile będzie czynne.

Tylko konkretne odpowiedzi a nie w stylu szkoda Ci na winiete.. (to kwestia innej kategori, ciężarowe dlatego człowiek kombinuje jak ominąć opłaty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Backi Vinogrady nie jest czynne 24h.z tego co pamiętam to od 6 do 22. Jechałem nim w 2013 roku. Droga od strony Węgier dobra i szybko się nia jechało. Po Serbskiej już gorzej przez małe wsie zanim wjechałem na autostrde. Ubrałem je ze względu na brak korków na przejściu. Na Roszke było kilka godzin stania w kolejce.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.