Skocz do zawartości

Kemping Sant Angelo+wymiana PLN we włoszech


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przymierzamy się do wyjazdu na ten właśnie kemping. Czy ktoś tam był w nieodległym czasie i mógłby się podzielić jakąś opinią/opisem na jego temat? W zeszłym roku byliśmy w Garden Paradiso (w razie czego służę pomocą).

Drugie pytanie jak w temacie. Jak wygląda wymiana PLN na EUR? Chodzi nam o kurs po jakim przeliczana jest nasza waluta i czy w ogóle jest możliwa . W zeszłym roku (również Włochy) zabraliśmy euro z Polski, więc nie zwróciliśmy na to uwagi. Zastanawiamy się jednak czy nie byłoby korzystniej wymienić kasę na miejscu i czy w Cavallino - bądź pobliżu - są kantory/banki które dokonują takiej wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Drugie pytanie jak w temacie. Jak wygląda wymiana PLN na EUR? Chodzi nam o kurs po jakim przeliczana jest nasza waluta i czy w ogóle jest możliwa . W zeszłym roku (również Włochy) zabraliśmy euro z Polski,

 

nie lepiej płacić kartą i ewentualnie brać gotówkę na drobne wydatki z bankomatu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego nie wiemy czy lepiej/korzystniej w stosunku do ceny wymiany naszej waluty we Włoszech. Kartą na pewno wygodniej - ale akurat tą wygodę jesteśmy w stanie sobie odpuścić na rzecz gotówki.

Opcje mamy 3:

1. zabrać euro wymienione w kantorze w Polsce,

2. skorzystać z usług banku - przewalutowanie przez bank (konto walutowe),

3. wymiana złotówek tam na miejscu.

O ile dwie pierwsze opcje są nam znane (w sensie ponoszonych kosztów wymiany) o tyle trzecia jest właśnie tą niewiadomą.

Edytowane przez czepkateam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiemy czy lepiej/korzystniej w stosunku do kursu po jakim nasz bank przelicza PLN na EUR - na pewno wygodniej - ale akurat tą wygodę jesteśmy w stanie sobie odpuścić.

Opcje mamy 3: zabrać euro wymienione w kantorze w Polsce, skorzystać z usług banku - przewalutowanie przez bank (konto walutowe), bądź wymiana złotówek na miejscu. O ile dwie pierwsze opcje są nam znane (w sensie ponoszonych kosztów wymiany) o tyle trzecia jest właśnie tą niewiadomą.

 

poszukaj - było wałkowane kilka razy co i jak który bank przelicza , z kantorami to nie pomogę bo ostatnio byłem w jakimś chyba ze trzy lata temu na białorusi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja założyłem sobie konto walutowe w EUR w jednym z większych banków. Opłata roczna tylko za kartę 10eur i kosztuje Cię to tyle za ile kupisz euro. Wszystkie płatności i wypłaty z bankomatu za free.

W zeszłym roku sprawdziło się z powodzeniem. Karta za pierwszy rok gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestie banków, kont itp. zostawiam na boku, bo jak już pisałem, mam konto w euro i dużo już o tym było na forum. Chodzi mi konkretnie o wymianę na miejscu. Ktoś był, wymieniał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przymierzamy się do wyjazdu na ten właśnie kemping. Czy ktoś tam był w nieodległym czasie i mógłby się podzielić jakąś opinią/opisem na jego temat? W zeszłym roku byliśmy w Garden Paradiso (w razie czego służę pomocą).

Drugie pytanie jak w temacie. Jak wygląda wymiana PLN na EUR? Chodzi nam o kurs po jakim przeliczana jest nasza waluta i czy w ogóle jest możliwa . W zeszłym roku (również Włochy) zabraliśmy euro z Polski, więc nie zwróciliśmy na to uwagi.

Zastanawiamy się jednak czy nie byłoby korzystniej wymienić kasę na miejscu i czy w Cavallino - bądź pobliżu - są kantory/banki które dokonują takiej wymiany?

@czepkateam

Kupując euro w PL płacisz prowizję #1...

Sprzedając euro w Italy płacisz prowizję #2...

#1+ #2 = zbędny wydatek !

We Włoszech wszędzie i za wszystko zapłacisz kartą  +  więcej...

 

Pozdrawiamy z Hiszpanii..

Ir & Ed

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przymierzamy się do wyjazdu na ten właśnie kemping. Czy ktoś tam był w nieodległym czasie i mógłby się podzielić jakąś opinią/opisem na jego temat? W zeszłym roku byliśmy w Garden Paradiso (w razie czego służę pomocą).

Drugie pytanie jak w temacie. Jak wygląda wymiana PLN na EUR? Chodzi nam o kurs po jakim przeliczana jest nasza waluta i czy w ogóle jest możliwa . W zeszłym roku (również Włochy) zabraliśmy euro z Polski, więc nie zwróciliśmy na to uwagi. Zastanawiamy się jednak czy nie byłoby korzystniej wymienić kasę na miejscu i czy w Cavallino - bądź pobliżu - są kantory/banki które dokonują takiej wymiany?

Byłam na tym campingu 2 razy w 2011 i 2014 i mam bardzo dobre wrażenia. To doskonały camping :) Bardzo zadbany, czysty, sprzątany wiele razy w ciągu dnia.Piękny kompleks basenów, jacuzzi,  zjeżdżalnie dla dzieci dla dorosłych na pontonach i bez. Wyjścia (2)  na plażę bezpośrednio z campingu. Wynajmowaliśmy tam namiot od firmy Eurocamp w 2011 i od firmy Gustocamp w 2014. W pobliskim Jesolo jest Aqualandia-świetny park wodny. Zdjęcia i opis campingu tutaj https://campingowo.wordpress.com/2015/01/29/sant-angelo-village/a tu inf o Aualandii https://campingowo.wordpress.com/2016/01/02/aqualandia/ W razie dodatkowych pytań służę pomocą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja założyłem sobie konto walutowe w EUR w jednym z większych banków. Opłata roczna tylko za kartę 10eur i kosztuje Cię to tyle za ile kupisz euro. Wszystkie płatności i wypłaty z bankomatu za free.

W zeszłym roku sprawdziło się z powodzeniem. Karta za pierwszy rok gratis.

Dobry  pomysł, nie wpadłam na to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam na tym campingu 2 razy w 2011 i 2014 i mam bardzo dobre wrażenia. To doskonały camping :) Bardzo zadbany, czysty, sprzątany wiele razy w ciągu dnia.Piękny kompleks basenów, jacuzzi,  zjeżdżalnie dla dzieci dla dorosłych na pontonach i bez. Wyjścia (2)  na plażę bezpośrednio z campingu. Wynajmowaliśmy tam namiot od firmy Eurocamp w 2011 i od firmy Gustocamp w 2014. W pobliskim Jesolo jest Aqualandia-świetny park wodny. Zdjęcia i opis campingu tutaj https://campingowo.wordpress.com/2015/01/29/sant-angelo-village/a tu inf o Aualandii https://campingowo.wordpress.com/2016/01/02/aqualandia/ W razie dodatkowych pytań służę pomocą :)

dziękuję za info. Mam kilka pytań:

1. Czy na kempingu są pralki?

2. Czy na zjeżdżalniach (tych większych) mogą zjeżdżać dzieci - choćby pod opieką dorosłych (wyczytałem gdzieś że ratownicy są wręcz nadgorliwi)?

3. Czy na każdej parceli (tej dla przyczep/kamperów ) jest odpływ brudnej wody i jakie są zabezpieczenia przyłącza elektrycznego? (Wiem że wynajmowaliście namiot, więc pytanie skierowane bardziej do osób które stacjonowały z przyczepą lub kamperem)

4. Czy alejki między rzędami parcel są utwardzone (używanie rowerów/hulajnóg)?

Póki co to tyle co przyszło nam na myśl. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na campingu są pralki, nie pamiętam jednak ceny prania. Zjeżdżalni jest kilka i każdy coś dla siebie znajdzie, Ratownicy nie są nadgorliwi. Dbają jedynie aby jedni drugim na głowę nie skakali a to jest ok. Dzieci świetnie się tam bawiły. Dzieci mają dużo miejsca do zabawy na placu położonym w centralnym miejscu campingu, są też alejki utwardzone. To przyjazny rodzinom camping.

 

 

post-20370-0-68435100-1466541176.jpgpost-20370-0-66215100-1466541279.jpg

post-20370-0-78426400-1466541457.jpgpost-20370-0-87017200-1466540856.jpg

Edytowane przez Magda Pawłowicz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za odpowiedzi w temacie. Jutro startujemy. Do tej pory braliśmy pod uwagę Garden Paradiso (jak w zeszłym roku), jednak chyba tym razem skłonimy się ku Sant Angelo. Co do kursu złotówki we włoszech nie uzyskaliśmy informacji, więc sprawdzimy osobiście. W razie czego służymy pomocą po powrocie. Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.