Skocz do zawartości

śruba Trapezowa podpory ALKO


KKCamp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam złamaną śrubę Trapezowa od podpory ALKO do przyczep do DMC2000kg.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Czy udało się może komuś kupić taką śrubę na wymianę?

do podpór Niewiadowki są dostępne jako części zamienne, ale do Alko nie znalazłem.

 

Dołączona grafika

 

Może komuś udało się dopasować?

Dzięki

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@KKCamp >...Czy udało się może komuś kupić taką śrubę na wymianę?  = TAK

 

Znajdź najbliższy  serwis przyczep kempingowych, pytaj o  >  ŚRUBA TRAPEZOWA PODPORY NOGI WZMOCNIONEJ AL-KO

 

Pozdrawiamy z    Hiszpanii...

Ir & Ed

PS

Na pewno otrzymasz odpowiedź...

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sama śruba występuje w podporach nie premium. Całkowita długość śruby z łbem to 68cm. Jakiś czas temu ogłaszałem moje podpory do sprzedania z uszkodzonymi przelotkami ślizgowym. Jeszcze ich nie wyrzuciłem, a śruby są tam takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Śruby do podpór AL-KO nie są takie same, mimo czasem podobnej lub identycznej długości. Mogą różnić się sposobem mocowania, łożyskowania i przede wszystkim rozmiarami gwintu. Śruba występuje przynajmniej w trzech rozmiarach gwintu: 12, 16 i 18 mm. Wspomniane różnice wynikają z rodzaju zastosowanego jarzma głównego, trzpienia trapezowego (ślizgu) oraz obciążenia max dla danego modelu podpory.
Tak np. wyglądają trzpienie (ślizgi) trapezowe w różnych wymiarach np. 12, 16 mm. (to tylko kilka z wielu typów) przez niektórych sprzedawców nieprawidłowo nazywane, jako "śruba, nakrętka podpory"

 

post-8228-0-39023500-1466187537_thumb.jpg

Dla podpory pokazanej na foto w pierwszym poscie, parametry śruby powinny być następujące: długość od końca gwintu trapezowego do środka otworu bolca mocującego 605 mm (przy główce śruby dla korby), długość całkowita od zakończenia aż do podstawy główki dla korby 685 mm, średnica gwintu mierzona dla jego wewnętrznej części 16 mm, średnica śruby poza gwintem (zakończenie) 11,5 mm.

 

post-8228-0-63422200-1466187538_thumb.jpg

 

Przykładowa oferta z All... pasującej śruby do podpory, o którą pytał KKCamp.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem teraz na żywca i na rysunku Kristofera jest błąd. Wymiar od łba do końca gwintu ma być 635, a nie 685mm. Moje śruby z innych podpór, których chciałem się pozbyć (nie wzmocnione) mają ten wymiar 580mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, nie ma błędu. Rysunek uzupełniałem sam i mierzyłem w naturze również sam, stąd moje pierwsze zdanie poprzedniego posta - zerknij: "Śruby do podpór AL-KO nie są takie same, mimo czasem podobnej lub identycznej długości"

Śruba trapezowa, której poszukuje Kolega, czyli dla podpór, które pokazał na foto i opisał, jako "do przyczepy do 2000kg" powinna mieć taki właśnie wymiar. Najlepiej, gdyby pytający sam sprawdził, jakiej długości śruby potrzebuje (zgodnie z rysunkiem) :hmm:

 

PS

Jak napisałem wymiar się zgadza, ale zrobiłem błąd w zaznaczeniu miejsca i biorąc to pod uwagę, masz rację, bo tak mierząc mogło wyjść inaczej.

Tak, czy inaczej brawo za czujność :bravo:

Poprawiony rysunek:

 

post-8228-0-11947600-1466191828_thumb.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od końca gwintu do podstawy łba śruby. Cała śruba z łbem ma 700 mm. Łeb śruby plus tulejka pod łbem, plus część końcowa bez gwintu, plus gwint = 700 mm. Gdyby było w/g Twojego rysunku, to na łeb i część bez gwintu pozostałoby 15 mm

Edytowane przez kmtaxi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chyba na myśli wymiar zaznaczony niebieskim kolorem :hmm:

No i to by się zgadzało  :ok:  (z małym marginesem błędu pomiarowego, który mogłeś zrobić).

Kiedyś rozbierałem taką podporę na czynniki pierwsze, stąd mam dokładne wymiary.

Aby było jasne, o czym rozmawiamy, to postaram się zaraz zrobić dokładniejszy rysunek, z lepiej widoczną częścią śruby zaznaczoną w czerwonym kółku:

 

post-8228-0-32352700-1466205074_thumb.jpg

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ten rysunek rozwieje wszelkie wątpliwości:

 

post-8228-0-61855100-1466211226_thumb.jpg

 

PS

Mierzyłem dokładnie, mając przed sobą ułożoną na stole i rozebraną na części podporę, więc było wygodnie i bez przeszkód.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dopiero nadrabiam zaległości w podpisywaniu. Pękły mi dwie śruby na tej samej podporze. Mniej więcej w połowie długości. przyczyną była wygieta rama po której ślizga się nakrętka. Był uskok, nakrętka potrafiła zsunąć się z ramy, śruba się wyboczyla i Wsumie już po zawodach.

Przy remoncie zdemontowalem podłogę i wyprostowane ramę.

 

W zeszłym roku udało mi się kupić używana podpory za niecałe 100 zł.

 

 

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.