Skocz do zawartości

Koło podporowe - zakup,wymiana


Tsport

Rekomendowane odpowiedzi

To jedyne z kół, w którym nigdy nie mierzyłem i nie mierzę ciśnienia. Zawsze pompuję przed rozpoczęciem sezonu (zazwyczaj wystarcza) "na oko".
Patrzę na oponę i jak się mocno nie ugina, gdy dyszel oparty jest na kółku, to wtedy uznaję, że jest OK. Przypuszczam, że gdybym pompował tak, jak pisze Marek, to kółko byłoby zbyt miękkie, ale w tym sezonie sprawdzę z ciekawości, jakie to ciśnienie wychodzi. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Krzysiu , przyczepa podłodziowa  a nacisk na hak  mniejszy jak w Knausie. Ustawianie w garażu jest bezproblemowe a w terenie to piach i woda :)  i te około 2atm  mi w zupełności wystarcza.  

Zerknij u siebie na oponie jakie masz oznaczenie PR .Jak masz więcej to śmiało możesz więcej nadmuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, w żadnym razie nie neguję tego ciśnienia, które podałeś. Po prostu napisałem, jak sam je określam dla warunków, w których najczęściej mi się to sprawdza. Nawet nie wiem, jakie to ciśnienie być powinno dla mojej opony. Prawdopodobnie podobne lub nawet takie samo, jak pisałeś, ale pompuję tak dlatego, ponieważ taki sposób najlepiej sprawdza mi się w każdym terenie (nacisk na dyszlu mam ok. 75/80 kg. Kiedyś miałem ciśnienie zbyt niskie i zauważyłem, że w piaszczystym terenie wcale nie było lepiej, tylko gorzej. Napompowałem więcej i zrobiło się wyraźnie lepiej. Nie zawsze chce mi się w takich warunkach odciążać dyszel (zbyt leniwy jestem), chociaż na piach dobrze jest wyraźnie zmniejszyć nacisk dyszla. Do trwałości tej oponki nie przywiązuję większej uwagi (nie jest droga), więc pompuję na oko, ale oczywiście każdy ma własne uwarunkowania, a praktyka zawsze pokaże, przy jakim ciśnieniu będzie najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.05.2018 o 20:11, Commander napisał:

Hej.

Świeży zakup. Oryginalny Winterhoff. W cenie zwykłego kółka z Casto...

IMG_20180515_165322.jpg

Hej kupiłem to samo kółko i jestem bardzo zadowolony. Idealny stosunek jakości do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mi nie zależy na pompowanym, to co powiecie o tej ofercie:

https://unitrailer.pl/product-pol-162-Zestaw-Kolo-podporowe-ST-48-200-VB-klema-zeliwna-48-mm-Winterhoff.html

Winterhoff, ze zdjęcia wygląda nieźle. Ma ktoś doświadczenia z tym kółkiem? Cena jest bardzo interesująca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Michalc3 napisał:

A jak mi nie zależy na pompowanym, to co powiecie o tej ofercie:

https://unitrailer.pl/product-pol-162-Zestaw-Kolo-podporowe-ST-48-200-VB-klema-zeliwna-48-mm-Winterhoff.html

Winterhoff, ze zdjęcia wygląda nieźle. Ma ktoś doświadczenia z tym kółkiem? Cena jest bardzo interesująca...

Miałem i używałem w poprzedniej przyczepie. Kółko jak kółko. Nic złego się z nim nie działo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 18.05.2018 o 11:21, Wodnik Szuwarek napisał:

Allegro czasu inny sklep?

Wysłane z mojego C103 przy użyciu Tapatalka
 

Ja tam swoje koło podporowe do przyczepki kupowałem właśnie z Winterhoffa i póki co nie narzekam... Nie jestem ekspertem, ale miałem niemiłe doświadczenia z kupionym "okazyjnie" sprzętem w marketach... O ile spodnie do biegania mogą być z lidla i innych marketów o tyle części staram się kupować w sklepach budowlanych albo w typowych sklepach z takimi rzeczami. Fajnie jak mają to czego szukam. Różnie to bywa... Ale 48kę kupiłem chyba za 100-120 na protrailer, więc w sumie dużo nie dołożyłem. Widzę, że @jacek00 sobie chwali mam nadzieję, że u mnie będzie podobnie :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.