Skocz do zawartości

Nowy ale jednak stary kemping - oczekiwania i sugestie


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chciałbym kemping następujący:

 

- Ogrodzenie

- Parcele małe, średnie, duże. Wydzielone, najlepiej i najpopularniej płotem z bukszpanu.

- Prąd w każdej parceli.

- Trawka idealna w miarę możliwości.

- Woda na dużych parcelach (lux).

- Zawory czerpalne z wodą dla pozostałych parcel woda co 100 metrów.

- Kible i łazienki przestronne i czyste. Osoba sprzątająca od 6 do 22 non stop rezydująca w punktach sanitarnych. Ciepła woda całą dobę jest oczywistością. 

- Kuchnia, zmywalnia.

- Sklepik spożywczo przemysłowy.

- Knajpa z przyzwoitym żarciem nie fast food. Dobrze aby raz po raz była jakaś dyskoteka, program artystyczny choćby średnich lotów.

- Basen byłby bardzo mile widziany.

- Krąg ogniskowy.

- Zadaszenie piknikowe.

- Zakaz używania grili węglowych.

- Plac zabaw dla dzieci.

 

 

W cenie za dobę musi być zawarta cena za dwie osoby dorosłe, kampera lub przyczepę z przedsionkiem, samochód, prąd, prysznice, wifi. Dodatkowo każda osoba na parceli i zwierzątko. 

 

To tyle tak na szybko.

 

Za taki kemping mogę zapłacić w sezonie 120-140 zł . Plus dwójka dzieci po 20 zł wyjdzie 160-180 za dobę. To będzie bardzo dobra cena. 

Oczywiście zaraz na łeb mi pioruny spadną, lecz piszę to z myślą o sobie a nie jestem głosem ogółu. 

Jadę na maksymalnie 7 dni, a nie po to pracuje od rana do nocy cały rok żeby na wakacjach (za wielkim przeproszeniem) srać jak w chlewie. 

 

A że Niemców będziesz miał wówczas więcej niż Polaków? To nic złego. 

Popisuję się pod tym!

Pole będzie pełne, ponieważ coraz więcej ludzi szuka takich miejsc.

 

 

Na tych kempingach byłem i wg mnie są to dobre przykłady do naśladowania:

http://www.campingrovinjvrsar.com/campsites/polari_rovinj/photo_and_video

http://www.pradelletorri.it/pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepiku powinna być podstawa. świeże pieczywo codziennie, jakieś warzywa trochę owoców, alkohol (w zależności od koncesji ale przynajmniej piwo), papierosy (mimo, że już nie palę), trochę wędliny, nabiału i możliwość zamówienia sobie mięcha (nie ma sensu brać na zapas bo się nie sprzeda i zacznie łazić po lodówce). w temacie jedzenia to jeśli bierzesz pod uwagę użytkowników namiotów to przyda się możliwość przechowania jedzenia w lodówce po zakupie. Robiliśmy tak nad morzem, rano kupowaliśmy zapas mięsa na grilla, zostawialiśmy w sklepowej lodówie w torbie, leźliśmy na kilka godzin na plaże a po powrocie odbieraliśmy swoje żarcie świeża i schłodzone a nie upieczone w namiocie (nie każdy pod namiot wozi lodówkę). Co do przyłączy prądu to powinny być tak ulokowane, aby przedłużacze nie lazły w poprzek ciągów komunikacji. nie rozumiem zakazu używania grila węglowego, bo co? że śmierdzi? sorry nie zatrzymam się na takim polu bo nie lubię karkówy z gazu. może jestem w mniejszości ale trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wiele kempingów gdzie cena oscyluje wokół 50 zł i wcale nie uważam aby tam był syf i raczej nie pojade na kemping ,na którym cena przekracza 100zł.Kupiłem przyczepę po to aby jezdzić często i nie za drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wiele kempingów gdzie cena oscyluje wokół 50 zł i wcale nie uważam aby tam był syf i raczej nie pojade na kemping ,na którym cena przekracza 100zł.Kupiłem przyczepę po to aby jezdzić często i nie za drogo.

Twoja opinia jak dla Mnie jest bardzo trafna :)

Sam stawiam przyczepę na cały sezon i jeżdżę w każdej wolnej chwili bo tak mi wygodniej :) 

Jednak sam widzę, że ten typ tułaczki jest bardzo popularny, zatem wiesz co mówisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tacy co mogą - jak piszą- zapłacić nawet 150 zł. To ich sprawa. Ale dla mnie jest to cena z kosmosu i nie wymagając luksu ceną jest góra 50 zł. Dla mnie liczy się atmosfera na kempingu, i to że jestem na łonie natury, w gronie fajnych ludzi. A najbardziej doprowadzaj do szewskiej pasji tacy, którzy na siłę zmuszają wszystkich dookoła do słuchania ich muzyki. Po pierwszej uwadze i braku reakcji wynocha z kempingu. Drugą sprawą na którą warto i to z żelazna konsekwencją zwrócić uwagę, to biegające bez właściciela psy. Rozumiem pies to pies, ale jego właściciel często gęsto ma to gdzieś, że są ludzie którzy panicznie boją się psów nawet tych małych.  A są tacy co przywożą se sobą kilka psów.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wiele kempingów gdzie cena oscyluje wokół 50 zł i wcale nie uważam aby tam był syf i raczej nie pojade na kemping ,na którym cena przekracza 100zł.Kupiłem przyczepę po to

Zgadzam się w całej rozciągłosc ale tu kazdy wyraza swoje zdanie na ten temat ja się zgadzam z Twoim,ale kto bogatemu zabroni miec fanaberirie.Moze jak się wzbogacę to tez moze będe miał odmienny punkt widzenia na karawaning

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ed, Kornak bo widzę że pijecie do mnie....

A na ile osób liczycie te 50 zł bo jak mniemam na dwie tak?

 

A całkowicie rozp ....la mnie stwierdzenie kto bogatemu zabroni....

Bez nerwów :) 

Ja też ciągle słyszę to stwierdzenie jak kupię sobie coś nowego albo w coś zainwestuję :) 

Po to zapier... ciężko czasem po 36 godzin non stop żeby było mnie stać na takie fanaberie! 

Nie urodziłem sięw bogatym domu więc do wszystkiego sam dochodzę ciężką pracą, potem, a czasem i łzami... 

Takie życie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tradycyjnie w takich tematach postuluję o podział opłaty za piesa.

Mały do iluś tam kilogramów taniej, duży drożej.

Nie tyle o złotówki chodzi co o sprawiedliwość i krew mnie zalewa jak muszę płacić za swojego piesia tyle samo jak za 40 kilowego olbrzyma którego kupa waży więcej niż mój pies po wyjęciu baterii :)

To byłaby magnetyczna sensacja i pierwszy w kraju kemping sprawiedliwy!!!

Ta fanaberia jest do spełnienia, tylko pazerność właścicieli na to nie pozwala.

 

:hmm:

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę nad tym :) 
Jednak zaraz odezwie się lawina komentarzy w stylu "po co komplikować cennik" itd. 
Można po prostu w sytuacji meldowania gościa stwierdzić, że skoro pies jest mały to będzie gratis :) 
Nie prościej ? 

A co do pazerności. Proponuję abyś oddał pracodawcy złotówkę z każdej przepracowanej godziny :) 
Nie oddasz jak mniemam ? Czyżbyśmy wszyscy byli pazerni chcąc mieć jak najtaniej? 
Każdy pracuje po to aby zarabiać - tylko wszystko się musi odbywać w granicach rozsądku!

Edytowane przez Magic (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

A co do pazerności.

...wszystko się musi odbywać w granicach rozsądku!

Przepraszam, chyba niewłaściwe słowo użyłem za bardzo ogólnie, chociaż...

Tam gdzie brak rozsądku tam zaczyna się pazerność. Można zarabiać takie same a nawet większe pieniądze w mądrzejszy sposób i to ludzi będzie przyciągać.

.

Posłużę się np toaletami na wybrzeżu, z autopsji.

Siku zwykłe zrobić koszt 4zł !!! Tak!!! 4 zł!!! Kołobrzeg.

Tak sobie właściciel kibla palnął cenę bo Niemców dużo więc pazer przelicznik zrobił 1euro/4zł

Na niemieckiej autostradzie kible są free, na stacjach 0,50eu. W Kołobrzegu x2

Siedzi człowiek przed kibelkiem i nic nie robi, nie ma obrotów, wszyscy chodzą w okolice drzew bo nie godzą się na kpinę.

Zatem lepiej zarabiać niż oferować.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie nasze opinie są zajefajne, teraz od Magica zależy czy wyciągnie z tego wnioski i wymyśli jakiś kompromis. wszystkich nie da się zadowolić. Jeśli kemping ma być głównym źródłem zarobku to nie obronimy jako użytkownicy potencjalni tez o cenach, jeśli zaś to ma być działalność poboczna i ma dać satysfakcję i trochę kasy na kieliszek chleba to się dogadamy i wszyscy będą zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.