Skocz do zawartości

Grzyb :(


Rekomendowane odpowiedzi

Podczas walki z "malutkim zaciekiem" wymieniłem już większość listew ściany przedniej i dolne wzmocnienia naroży. Jednak musiałem zerwać wykładzinę i pod nią na długości około 30- 40 cm niestety zrobił się grzybek. Pierwszym działaniem było zeskrobanie szpachelką powierzchni, później to jeszcze papierem ściernym pomiziałem, tak że sklejka jest w tej chwili biała, ale chciałbym to jakoś odkazić. Jaki preparat byście polecili? Czy i czym taką podłogę mogę zaimpregnować (od wewnątrz), przy założeniu że będzie naklejana nowa wykładzina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są preparaty grzybobójcze budowlane. Bądź co bądź kiedyś zalało mi narożnik domu (nowy, źle zaizolowany). Wewnątrz pojawił się bardzo szybko grzyb. Moje kroki wyglądały tak: odkopanie fundamentu, osuszenie, później grzybobójczym spryskałem i jeszcze raz uszczelniłem dokładnie jakąś smołą (nie pamiętam fachowej nazwy). Od wewnątrz zdarłem gips, również preparat poszedł, świeży gips, grunt i malowanko. Ponad 3 lata nic nie wyszło. Niby to mur, nie drewno, ale chyba bym spróbował. Odgrzybiałem chyba nawet tym preparatem jak dobrze pamiętam:

 

http://allegro.pl/item359900318_tytan_srodek_grzybobojczy_500_ml_promocja_.html

 

Do drewna też się nadaje, więc warto spróbować. Praktycznie bezzapachowy.

 

 

PS. Przypomniałem nazwę owej "smoły" - abizol :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklejka jest w tej chwili biała, ale chciałbym to jakoś odkazić. Jaki preparat byście polecili?

najprostrzym sposobem i zarazem bardzo skutecznym jest zwykła woda utleniona .Nasączyć sklejkę wodą utlenioną a ta już popracuje nad naszym grzybkiem :bukiet: Woda utleniona ma to do siebie że nie tylko zabija grzyby ale przywraca drewno do własciwego stanu tzn częściowo usuwa zasinienia powstałe po grzybie.Najlepsza jest ta w tabletkach bo wtedy mozna zrobić mocniejszy roztwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki roztwór można zastosować profilaktycznie na szkielet? Póki mam odsłonięty, to bym nasączył zarówno stare jak i nowe listwy :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki roztwór można zastosować profilaktycznie na szkielet?

Pewno ż można –jest nie szkodliwy niszczy tylko bakterie i grzyby. Ale jeżeli masz odsłonięty szkielet to może coś ze sklepu budowlanego. .Mam na myśli coś bardziej szkodliwego ale i zarazem bardziej skutecznego .Musisz sam zadecydować :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc zrobię tak, na początek roztworem wody, a później boramonem :bukiet:

Myślę że w sobotę będę już składał budkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama woda utleniona nie jest związkiem trwałym, więc jak odgrzybi, zabijając cząsteczką tlenu co trzeba zaraz robi się wodą :bukiet: Wówczas trzeba odczekać by osuszyło się - jak zostawisz zawilgocone grzyb wróci. Więc tak czy siak powinieneś zastosować specjalistyczny preparat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda dziś już poszła w ruch ( nadmiar w pracy miałem :bukiet: ) , teraz sie suszy/wietrzy, a w sobotę boramon + altaxin na podłogę i szkielet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.