Skocz do zawartości

Za głupotę trzeba płacić :(


szablasty

Rekomendowane odpowiedzi

Wprowadzasz ludzi w błąd. Jadąc A1 do Czech kupuje się winietę na pierwszej stacji benzynowej, Jeździłem już kilka razy i pytałem na tej stacji - stwierdzili, że dopiero za nią obowiązują winiety. Jeszcze nigdy nie było kontroli przed stają. Miałeś ją pisząc "dość często"?

 

jestes w bledzie...

 

na przykladzie - wjazd na autostrade od strony Kudowy... wjazd od strony Hradca...

 

post-11643-0-63429500-1464899466_thumb.png

 

po okolo 1km info o zmianie typu drogi...

 

post-11643-0-87535900-1464899509_thumb.png

 

3km dalej staly punkt kontroli - wykorzystuja wyjazd awaryjny i na drodze rownoleglej rozstawiaja takze cos w rodzaju naszego ITD..

 

post-11643-0-00935100-1464899578_thumb.png

 

za punktem kontroli informacja o stacji paliw - i zeby bylo smieszniej ZAWSZE na niej sa tylko winiety 30 dni...

 

post-11643-0-44560900-1464899624_thumb.png

 

trasę tą robię średnio 3-4 razy w miesiącu do Pragi na Lotnisko... mam nastepnym razem nakrecic film czy cos?

 

A co do kontroli - w tym roku dopiero 2 - jedna zakończona mandatem - nie wiem dokładnie za co, bo mowa byla o kamizelce, braku gabarytu w przyczepie towarowej i cos o oponach, na koniec przyczepil sie do drugiej czesci papierowej winiety ze zle osteplowana - 2000 koron i pojechalem dalej...

 

 

Doadam jeszcze ze od tego roku - nowa czesc obwodnicy do Lotniska jest z obowiązującą winieta bo oznaczona jest jako AUTOSRADA  i wszystkie znaki kieruja na nia - info o typie dopiero przed ślimakiem - stara cześć obecnie w remoncie. bede pod koniec czerwca to zrobie fotki bo w google nie ma...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W Czechach winieta jest TYLKO na autostrady i dla zestawów pow. 3,5T

 

Wybaczcie ale jak to się w końcu ma do informacji na stronach PZM (http://www.pzmtravel.com.pl/winiety-na-autostrady.html) i tolltickets.pl (https://www.tolltickets.com/country/czech/vignette.aspx?lang=pl-PL&mnu=c), gdzie piszą, że winiety obowiązują dla pojazdów do 3,5T- Obowiązek posiadania winiety dotyczy wszystkich pojazdów mechanicznych, których maksymalna dopuszczalna masa całkowita nie przekracza łącznie 3,5 ton (z wyjątkiem motocykli) z przyczepą lub bez przyczepy. W przypadku wszystkich pojazdów mechanicznych o maksymalnej dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t (dotyczy również samochodów kempingowych) wymagane jest elektroniczne urządzenie pokładowe (Premid Box), które dostępne jest na wybranych stacjach benzynowych. Więcej informacji: www.mytocz.cz

Pytam bo mój nowy zestaw wejdzie powyżej 3,5T więc wtedy co- Premid Box czy tylko winieta bo waga holownika nie przekracza 3,5T, o którym pisze kolega BartoszK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

dotyczy wszystkich pojazdów mechanicznych, których maksymalna dopuszczalna masa całkowita nie przekracza łącznie 3,5 ton

...

Pytam bo mój nowy zestaw wejdzie powyżej 3,5T

...

I zaczyna się interpretacyjna polemika.

Słowa kluczowe: Pojazd mechaniczny ; łącznie.

Pojazd mechaniczny to nie zestaw pojazdów.

Łącznie - czyli połączone co z czym, holownik z przyczepą? czy... hm... nie mam innej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

≤ - poniżej lub równo

≥ - powyżej lub równo

< - poniżej

> - powyżej

co się może tu jeszcze nie zgadzać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zaczyna się interpretacyjna polemika.

Słowa kluczowe: Pojazd mechaniczny ; łącznie.

Pojazd mechaniczny to nie zestaw pojazdów.

Łącznie - czyli połączone co z czym, holownik z przyczepą? czy... hm... nie mam innej opcji.

 

Dokładnie! Jeszcze dodałbym ten zapis: z przyczepą lub bez przyczepy.

W moim przypadku z przyczepą będzie ponad 3,5T- co wtedy? Czy ktoś może się wypowiedzieć jak to wygląda w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzasz ludzi w błąd. Jadąc A1 do Czech kupuje się winietę na pierwszej stacji benzynowej, Jeździłem już kilka razy i pytałem na tej stacji - stwierdzili, że dopiero za nią obowiązują winiety. Jeszcze nigdy nie było kontroli przed stają. Miałeś ją pisząc "dość często"?

 

 

jestes w bledzie...

 

 

Jadąc A1 również zawsze kupuję winietę na pierwszej stacji.

A na dodatek kilka dni temu dowiedziałem się, że od stycznia odcinek A1 od granicy do Ostravy jest gratisowy :skromny:

 

http://www.autobahn.cz/vignette

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na słowacji nie ma potrzeby winiety na cepkę. Było juz o tym wielokrotnie. Tam też jak już jedna winieta na holownik i tyle.

Piotr jak przekraczasz 3,5t zestawem  to na słowacji 2xEznamke wykupujesz.. czyli elektroniczna vinieta 2x. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes w bledzie...

 

na przykladzie - wjazd na autostrade od strony Kudowy... wjazd od strony Hradca...

 

attachicon.gifwjazd na AU.png

 

po okolo 1km info o zmianie typu drogi...

 

attachicon.gifinfo o zmianie drogi.png

 

3km dalej staly punkt kontroli - wykorzystuja wyjazd awaryjny i na drodze rownoleglej rozstawiaja takze cos w rodzaju naszego ITD..

 

attachicon.gifstaly punkt kontroli po 3km...png

 

za punktem kontroli informacja o stacji paliw - i zeby bylo smieszniej ZAWSZE na niej sa tylko winiety 30 dni...

 

attachicon.gifokolo 1 km za punktem info o najblizszej stacji....png

 

trasę tą robię średnio 3-4 razy w miesiącu do Pragi na Lotnisko... mam nastepnym razem nakrecic film czy cos?

 

A co do kontroli - w tym roku dopiero 2 - jedna zakończona mandatem - nie wiem dokładnie za co, bo mowa byla o kamizelce, braku gabarytu w przyczepie towarowej i cos o oponach, na koniec przyczepil sie do drugiej czesci papierowej winiety ze zle osteplowana - 2000 koron i pojechalem dalej...

 

 

Doadam jeszcze ze od tego roku - nowa czesc obwodnicy do Lotniska jest z obowiązującą winieta bo oznaczona jest jako AUTOSRADA  i wszystkie znaki kieruja na nia - info o typie dopiero przed ślimakiem - stara cześć obecnie w remoncie. bede pod koniec czerwca to zrobie fotki bo w google nie ma...

Wystarczy spojrzeć na mapę, żeby się dowiedzieć gdzie obowiązuję winieta:

post-4917-0-10759100-1464958183_thumb.png

W Czechach mamy 3 sytuacje, gdzie wjeżdżamy bezpośrednio z granicy na drogę z opłatą. Są to:

D1 - na Ostrawę

D2 - na Brno

D5 - na Pilzno

W każdym z tych wypadków jasno jest napisane, że opłata obowiązuje od pierwszego MOPu (vide mapa)

Jadąc od strony Kudowy autostrada jest po około 50 km od granicy, więc spokojnie jest czas i miejsce aby kupić winietę.

 

Jadąc A1 również zawsze kupuję winietę na pierwszej stacji.

A na dodatek kilka dni temu dowiedziałem się, że od stycznia odcinek A1 od granicy do Ostravy jest gratisowy :skromny:

 

http://www.autobahn.cz/vignette

Adam - obwodnica Ostravy zawsze była zwolniona z opłat.

 

No właśnie było o tym i okazało się że tylko jedna winieta a nie dwie jak sprzedają.

Przez telefon nie znajdę tematu ale poszukajcie bo było o tym w zeszłym roku.

Na Słowacji

Zestaw do 3,5 tony - 1 winieta

Zestaw powyżej 3,5t - 2 winiety

https://www.eznamka.sk/selfcare/home/#text-BasicInfo1

 

wersja po polsku

https://www.eznamka.sk/selfcare/home/?selectedSection=BasicInfo&selectedSectionSequence=0#text-BasicInfo0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodzio dał kompendium wiedzy....wszystko jasno wytłumaczone bo w pojedynczych postach skróty myślowe się pojawiały :-)

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.