Skocz do zawartości
szablasty

Za głupotę trzeba płacić :(

Rekomendowane odpowiedzi

szablasty

Witam

Podczas ostatniego długiego weekendu odwiedziłem m.in. Czechy. Z wygody zleciłem zakup winiety małżonce na stacji BP, jeszcze w Polsce skuszony informacją, że oferują winiety na Czechy. Tygodniowa winieta kosztuje 310 koron czyli z grubsza 51 zł . Po zakupie na BP spotkała mnie niemiła niespodzianka -  w załączeniu. Ja sam jestem sobie winien niemniej ostrzegam wszystkich, że można się tak naciąć  :oslabiony:

BP.pdf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Adik

Rozumiem , że chodzi Ci o usługę pośrednictwa 22,07

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

ale to wygodnictwo a nie głupota - chciałeś mieć winietę przed granicą to ją sobie kupiłeś płacąc za usługę specjalną  :yes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BartoszK

a po co Ci winieta na Czechy? - 2 autostrady na krzyż a obok nich krajówki...

Przez ostatnie 3-4 lata po Czechach zrobiłem ze 20k km a winietę raz kupiłem jak jechałem na szybko autostrada na lotnisko...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

Chodzi o te 30zł extra :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
P I O T R

Z tego co słyszałem to przed pierwszą stacją benzynową na autostradzie nie kontrolują. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BartoszK

Z tego co słyszałem to przed pierwszą stacją benzynową na autostradzie nie kontrolują. 

bajka... znak jest przy wjeździe i dość często na pierwszych km jest kontrola...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zbyszek

a po co Ci winieta na Czechy? - 2 autostrady na krzyż a obok nich krajówki...

Przez ostatnie 3-4 lata po Czechach zrobiłem ze 20k km a winietę raz kupiłem jak jechałem na szybko autostrada na lotnisko...

w naszym polskim rozumieniu, winieta jest na autostrady. Niestety NIE  zawsze. Winieta jest na autostrady i drogi krajowe, czasami mosty i wiadukty.   W przypadku Czech, Austrii, Słowenii - zawsze wykupuję winietę na ich 1-szej stacji paliw.   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BartoszK

w naszym polskim rozumieniu, winieta jest na autostrady. Niestety NIE  zawsze. Winieta jest na autostrady i drogi krajowe, czasami mosty i wiadukty.   W przypadku Czech, Austrii, Słowenii - zawsze wykupuję winietę na ich 1-szej stacji paliw.   

W Czechach winieta jest TYLKO na autostrady i dla zestawów pow. 3,5T

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ADRIAn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BartoszK

oba znaki tycza sie tylko autostrad i ekspresowek... Kralovec jest zły - .. cos sie komus pomyliło... w Kudowej i Miedzylesiu jest ten drugi co w (E65) Harrachov

Edytowane przez BartoszK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ADRIAn

Czyli wprowadzasz nas w błąd pisząc, że "TYLKO (...)  dla zestawów powyżej 3,5t."   :ee:

Dla zestawów równo 3,5t winiety również obowiązują.    Wiem, wiem, czepiam się, ale jak się ma równo 3500 kg widzi się takie niuanse.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BartoszK

Ciebie winiety na lokalne drogi nie obowiązuje. Tutaj gra rolę waga holownik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ADRIAn

:niewiem:  Odnosiłem się do znaku na którym wyraźnie widać, że winiety obowiązują na drogach ekspresowych i autostradach.

Zwróciłem jedynie uwagę, że winiety obowiązują także zestawy równe 3,5t ,a nie jak Ty napisałeś, że tylko zestawy powyżej 3,5t.

To tylko takie doprecyzowanie.   :calus:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ed

bajka... znak jest przy wjeździe i dość często na pierwszych km jest kontrola...

Wprowadzasz ludzi w błąd. Jadąc A1 do Czech kupuje się winietę na pierwszej stacji benzynowej, Jeździłem już kilka razy i pytałem na tej stacji - stwierdzili, że dopiero za nią obowiązują winiety. Jeszcze nigdy nie było kontroli przed stają. Miałeś ją pisząc "dość często"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi