Skocz do zawartości

Hiszpania Andaluzja -Campingi


Rekomendowane odpowiedzi

Jak juz bedziecie pomykac Costa de Sol . Radze zatrzymać sie w pobliżu Malagi . Przyczepę można zostawic na stacji benzynowej lub na wielu dzikich plażach . Niestety ktoś musi zostac przy przyczepie ! Pod Castilio de Gibrafaro podjezdża sie samochodem. Z tej Mauretańskiej twierdzy rozpościera sie wspaniały widok na całą Malage . Nastepnie zjechac nalezy na stare miasto i zaparkowac tuz przy wejściu do Alkazaby . Tam też można zwiedzić pozostałosci rzymskiego teatru. Polecam wspaniała katedrę , no i muzeum Picassa który wlaśnie w Maladze sie urodził . Jezeli zostanie czasu mozna pochodzic uliczkami starego miasta . Spróbować wina i zjeść coc z darów morza . Zakupiłem butelke 70% Absyntu która zamierzam przywieźć na Nasze wrzesniowe spotkanie. Dzieki temu trunkowi powstawały wspaniałe dzieła i tworzyły sie kierunki w malarstwie. Wysyłam kilka fotek ale tam po prostu trzeba pojechać !

 


wszedzie patrza wieki

post-48764-imported-029acf3a-4e91-4b6b-85f9-5cb911bc3cde_thumb.jpg

 

widok na corride i port

post-48764-imported-5085635c-f906-48c5-b1d4-45beba286adf_thumb.jpg

 

te mury powstawały w IX wieku.

post-48764-imported-5822c657-803a-45ac-98a9-2f334d47fa2e_thumb.jpg

 

mnóstwo turystów . wejscie 2 euro

post-48764-imported-ff1e23c0-5929-405c-87bd-89560ac88fc6_thumb.jpg

 

monumentalna katedra

post-48764-imported-616f80dc-16a8-4899-803e-08afb139e6e2_thumb.jpg

 

do muzeum Picassa trzeba swoje odstać . Przeswietlają wszystko , jak na lotnisku w Londynie

post-48764-imported-a198984b-544d-41fb-8fb4-e98889e72dd2_thumb.jpg

 

warto pochodzic kruzgankami mauretańskiego pałacu

post-48764-imported-8ba64a49-d20b-44ed-abf4-91e9e269c290_thumb.jpg

 

tajemnicze przejscia , zakamarki , tysiace schodów . Wszystko tajemnicze i piekne

post-48764-imported-c0cad4e5-d719-4669-afec-35e59bb4fdbe_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne fotki. Mam do Ciebie kilka pytań. Jechałeś także autostradami płatnymi? Z GPSa wynika, że płatnymi jest bliżej o 200 km., tylko nie wiem o ile drożej. Myślę także , że samochód mniej pali. :]

Jak długo jechałeś do Hiszpanii. Moim zdaniem taką odległość można pokonać w godnym stylu w około tydzień. Jestem zwolennikiem zwiedzania po drodze. Szkoda tak długiego pustego dystansu. Uważam, że karawaning polega nie na galopie :-] , a raczej na sensownym przemieszczaniu się. Mój urlop zaczyna się w momencie zaczepienia przyczepy. Od tego czasu już się nie śpieszę i w miarę spokojnie żegluję.

Ponieważ piszesz, że Hiszpan proponuje 20% zniżki ceny, to może udało by się skompletować 10 złóg i w drogę. Taka organiacja wyjazdów z kamperami lub przczepami w Europie Zachodniej jest znana i cieszy się uznaniem. mówiąc o organizacji myślę o ustaleniu jedynie punktu docelowego i pośrednich w raz z terminami meldowania się w tych miejscach. Nie daj Bóg, aby wszyscy gromadnie ciągnęli się po drogach. Każdy dojeżdża sam, swoją trasą i własnym tempem. Zwiedza to co mu odpowiada. Zobligowany jest jedynie do zacumowania w wyznaczonych miejscach na nocleg. :? I nie musi być to spotkanie codzienne.

Rozpisałem się i rozmarzyłem. Może jednak taki wyjazd by sie dało zorganizować. Powiedzmy z Niewiadowem SL Color jako liderem znającym juz trasę. :niewiem:

To tylko takie luźne propozycje, ale może... :] No to szczęśliwej podóży i aktywnego odpoczynku i czekamy na dalsze relacje. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autostrady z oznaczeniem AP to odcinki płatne . Np z Gibraltaru do Malagi / 140 km /sa 3 bramki i razem to kosztuje 7 euro . Jednakze równolegle do Autostrady Slońca biegnie trasa A 15 , bez bramek z tym że na odcinkach miejskich trzeba nieco zwolnić . Ja korzystam z tych własnie dróg ekspresowych . Z nich najlepiej zjechać na plażę czy też do jakiegoś miasteczka . Drogi te przeplataja sie ze soba . Zawsze alternatywnie biegnie jeszcze jedna droga / promenada / wzdłuż brzegu / ale tam jest w sezonie dośc ciasno. Drogi płatne niczym się nie róznią od autostrad poza ograniczeniami w prędkości . / Płatne 120 km , niepłatne 100km/h .Zrobiłem po drogach Hiszpani juz około 3000 km i nigdzie nie spotkałem policyjnego patrolu drogowego. Jeździ sie tu w miarę spokojnie i dosc szybko jeżeli warunki pozwalaja . A drogi sa świetne .

Jestem w Hiszpani słuzbowo i przyleciałem tu samolotem . Co nie znaczy ze być może będę wracał samochodem słuzbowym . Wynajęcie auta na miejscu to 600 euro miesięczne , przyczepa to około 400 euro.Pobyt swój maksymalnie chce wykorzystac do poznania wszystkiego aby móc się wybrac tu z moja Niewiadką . / Moze faktycznie jakas karawana . /Na pewno w tym roku temat mi nie wypali ale najwazniejsze że zacząłem o tym mysleć ! Chetnie odpowiem na pytania jeżeli tylko będe znał temat ! Pozdrówka !

Okazuje sie że Hiszpania to bardzo przyjazny kraj dla karawaningowców. Postój na nocleg nie stanowi tu wiekszego problemu gdy zatrzymamy sie na piaszczystej pustej plazy. Mnóstwo widac przyczepek i kamperów . Zorganizowanych kempingów jest naprawde mnóstwo i każdy znajdzie cos dla siebie . Nawet bez wczesniejszego planowania. Hiszpanie żyja na luzie i ich narodowe powiedzenie , maniana , /jutro/ świadczy o tym że nie chca problemów a i tak kazdy kto do nich przyjedzie zostawi troche euro. Oni tak naprawde z tego zyja ! Andaluzyjczycy , nawet jak ci sie zepsuje auto , chetnie pomoga , nikt nie trąbi , nie wyzywa . Inny swiat ,pełny luzik. !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie zdążyłem zaliczyć Faro w Portugalii . Ale zaliczyłem Grenadę z Alhambrą i Kordobę . Pilne obowiązki w kraju zmusiły mnie do powrotu . Jestem już pod telefonem w Polsce i wszystkim wyjeżdżającym w te rejony służę informacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

na dzien dzisiejszy sprawy nie wygladaja tak przyjaznie jak opisujesz brak napedu (ON), benzyny. warzyw i owocow nadajemy z Marbella na trasie raczej katastrofa po przyjezdzie wstawimy zdjecia spalonych polskich Tirow.

 

ale drogi pieknie przejezdne Tiry nie blokuja

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ja zaczynam dopiero przeglądać Wasze relacje i ta bardzo mnie zaciekawiła :ok: Marzy mi się miesięczna wyprawa -> Hiszpania i Portugalia.

Zdjęcia zachęcają do wyjazdu ale to plany na dalszą przyszłość bo koszt spory a i o długi urlop nie jest łatwo.

 

Może od czasu napisania tej relacji ktoś odwiedził z przyczepką te kraje (albo planuje wyjazd w zbliżającym się okresie wakacyjnym) i coś napisze :ok: Bardzo chętnie poczytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może od czasu napisania tej relacji ktoś odwiedził z przyczepką te kraje (albo planuje wyjazd w zbliżającym się okresie wakacyjnym) i coś napisze :ok: Bardzo chętnie poczytam

 

 

witam

 

ciesze sie ze ci sie spodobalo , ale aby cie "podnerwic" napisze cos jeszcze od 12.02.2009 do 26.03.2009 spedzilismy w Hiszpani na zimowaniu , piekny czas jak czytalismy w polsce sniezyce a tam bylo okolo 25 do 28 stopni w dzien, to az sie geba smiala .Pomarancze na drzewach bo wlasnie zbiory sie zaczynaly i cytrynki tyz.

Byla piekna podroz ale relacji nie bedzie

Pozdrawiami zycze szybkiego wybrynia sie do tego kraju

 

DAKOTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro relacji nie będzie to pozostaje mi poczekać na własną wyprawę lub relację innych Forumowiczów.

Pozdrawiam.

 

trudno , ale jakby cos to sluze odpowiedziami na konkretne pytania

 

pozdrawiam

DAKOTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byłem kiedyś w Hiszpanii ale nie z przyczepą. Kto wie, jak jest z tymi dzikimi parkingami przy plaży? Czy nie mandacą za niszczenie wybrzeża? Generalnie jak jest na dziko w miejscach odległych od siedlisk ludzkich? Czego należy się wystrzegać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.