Skocz do zawartości

wałki gumowe w osi


Rekomendowane odpowiedzi

To co może być skoro po wymianie wałków budka znów nisko siedzi ? Źle dobrane wałki ? Podobno wałki do osi knott na 1350kg co w mojej osi przy 3 daje 1012kg. Dmc 900 mw 707

Amorki też założyłem w tym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)... Podobno wałki do osi knott na 1350kg co w mojej osi przy 3 daje 1012kg. Dmc 900 mw 707

2)....Amorki też założyłem w tym roku

1)..  nic nie rozumiem co miałeś na myśli   :hmm:  

2)... amortyzatory nie mają tu nic wspólnego , nawet jak byś ich przykręcił kilka sztuk to budy nie podniosą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle sie wyraziłem. Po wymianie wałków poinformowano mnie że założyli od osi knott na 1350. W tej osi są 4 szt a u mnie 3. Podzielili po prostu 1350 na 4 szt a potem pomnożyli przez 3 co dało 1012kg. I niby taką mają wytrzymałość w mojej budzie

Przed wymianapost-15177-0-75064000-1464575576_thumb.jpg

Po wymianiepost-15177-0-13274000-1464575614_thumb.jpg

Po zrobieniu 80km nad wode i spowrotem stoi spowrotem jak przed wymianą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałek gumowy poza twardością ma pewną średnicę. Nawet jeśli wałek będzie do osi 2000 kg to jeśli ma za mały wymiar nie będzie działał prawidłowo.

To tak jak jak byś zbyt niskie sprężyny założył do auta i się dziwił że mimo że mają odpowiednią twardość to auto nisko siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle sie wyraziłem. Po wymianie wałków poinformowano mnie że założyli od osi knott na 1350. W tej osi są 4 szt a u mnie 3. Podzielili po prostu 1350 na 4 szt a potem pomnożyli przez 3 co dało 1012kg. I niby taką mają wytrzymałość w mojej budzie

 

 

Po zrobieniu 80km nad wode i spowrotem stoi spowrotem jak przed wymianą

Mistrzostwo świata  :winner:  ,panowie magicy to powinni na polibudzie wykładać matematykę w połączeniu z fizyką oraz materiałoznawstwem .To jest po prostu sztuka jak oni potrafią to obliczyć i sprzedać taki kit  :blagac:

 

Efekt ich druciarstwa był do przewidzenia .Skoro oś ma swoją nośność w której są  przewidziane cztery wałki to te cztery wałki w takiej konstrukcji powinny występować  .

Czy już z nimi rozmawiałeś odnośnie tej pseudo reanimacji osi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rozmawiałem. I nic to nie dało. Wymienili 2 raz i jest to samo. Po zamontowaniu osi wysoko budka stanęła a po kilku km powtórka z rozrywki. I ich odpowiedz że innych wałków nie mają bo takie mają być.

Podobno alko nie chce sprzedawać samych wałków. Już na stronie innej firmy takie info znalazłem

Zakład który wykonywał robotę mieści się w Tarnowskich Górach. Polecili mi na forum ich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu nie zadzwoniłeś do przedstawicieli? Przecież po to oni są aby móc kupować części zamienne. Coś mi się wydaje, że Ci Twoi mechanicy cię zrobili w bambuko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym właśnie jest facet w Tarnowskich Górach który mi wymieniał. Przedstawicielami są warsztaty zajmujące się wymianą. Więc nic mi to nie da

I to nie są żadni moi mechanicy tylko na naszym forum ludzie ich polecają.

Edytowane przez elvis52 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czemu założyli 3 zamiast czterech? Kierując się tą samą logiką do przyczepy dwuosiowej założyliby 3 opony gdyby nośność się zgadzała?

 

Reklamuj na piśmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.