Skocz do zawartości

Lodówki - problemy, eksploatacja.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jacek tydzień temu czyściłem dysze ,wyjmij dolną kratkę ,odkręć osłonę palnika .pod rurkę doprowadzającą gaz postaw jakąś miseczkę ,kluczem 11 odkręć rurkę ,wysuń rurkę ,pod nią jest dysz ,puknij w palnik i wypadnie ,mały kapelusik, wyczyść jakimś twardym włosem ,nie drutem i przedmuchaj resztę ,montaż odwrotnie ,15 minut pracy ,efekt odczuwalny ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyb najpierw spróbuje zajrzeć do palnika od zewnątrz. U mnie jest kuchenka razem ze zlewem i wszystko musiałbym rozbebeszać

Nie wiem jaka masz lodowke, ale moim zdaniem od gory to nic tam nie zrobisz, sprobuj najpierw od zewnatrz. A samo wyjecie lodowki tez nie jest jakos bardzo skomplikowane, powiedzialbym ze latwiejsze niz zdjecie calej plyty. U mnie byly to 4 wkrety kilka kabli i rurka od gazu. Jakby cos to pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilu użytkowników tyle opinii jak się dobrać  :]

 

połaczenia elektryczno gazowe od góry, palnik i kominek od tyłu 

 

wyciągać nie ma sensu bo nic więcej się nie zobaczy 

 

zresztą np u mnie nie da rady wywlec lodówki bez podniesienia kuchenkozlewu 

 

ja przez tydzień się nie odzywam bo lecę na ciepłe wyspy  :skromny:

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od demontażu kratek od lodówki i sprawdź palnik. Być może klapka zabezpieczająca płomień opadła od wibracji i dopływa za mało tlenu do spalania. Tylko wtedy z komina solidnie się kopci na czarno. Czujnik czadu masz? Nie używaj dopóki nie ustalisz przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od demontażu kratek od lodówki i sprawdź palnik. Być może klapka zabezpieczająca płomień opadła od wibracji i dopływa za mało tlenu do spalania. Tylko wtedy z komina solidnie się kopci na czarno. Czujnik czadu masz? Nie używaj dopóki nie ustalisz przyczyny.

Zanim zaczniesz rozbierać na czynniki pierwsze palnik, lodówkę czy inne elementy domku na kółkach, odkręć najpierw dolną kratkę, znajdź miejsce zamontowania palnika, weź kompresor albo najlepiej sprężone powietrze w sprayu, włóż rurkę w pobliże palnika i kilka razy dmuchnij. Jeśli były jakieś paprochy, to spadną na dno. Powinno pomóc i lodóweczka zacznie chłodzić. Po co sobie komplikować życie i tracić niepotrzebnie czas na rozbieranie, kiedy można zanieczyszczenia wydmuchać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 5.10.2017 o 12:02, jacekzoo napisał:

Ok, dzięki za wskazówke. Jak przestanie padać to rozbebesze kratke z tyłu i sprawdze. Przedmucham okolice palnika i sprawdze komin

Czy od jesieni w Laskowicach nie przestało padać? Czy też lenistwo sprawiło, iż nie podzieliłeś się rozwiązaniem problemu z tymi, którzy chcieli pomóc i z tymi, którzy mają podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie proszę o pomoc poinstruowaniu mnie jak odpalić lodówkę na gaz. Załączam zdjęcia, Jest jeden kwadratowy przyciski do którego podłączona jest tylko linka idąca za tył lodówki. Podczas wciskania nie wydaje żadnego pstrykania. Wygląda to tak jakby to było urządzenie 2w1. Prośba o instrukcję jak mam odpalić lodówką na gaz. Pozdrawiam

20180222_121543.jpg

20180222_121550.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witam
Panowie proszę o pomoc poinstruowaniu mnie jak odpalić lodówkę na gaz. Załączam zdjęcia, Jest jeden kwadratowy przyciski do którego podłączona jest tylko linka idąca za tył lodówki. Podczas wciskania nie wydaje żadnego pstrykania. Wygląda to tak jakby to było urządzenie 2w1. Prośba o instrukcję jak mam odpalić lodówką na gaz. Pozdrawiam
20180222_121543.thumb.jpg.dd019eb5b06caaabffc11d1e1837f83a.jpg
20180222_121550.thumb.jpg.549424c239fc750a0876c52ddf9239eb.jpg


Witam przytrzymując ten przycisk w połowie przez kilka sek. Potem wciskasz głębiej i wtedy jest pstryk. I pstrykasz iskorownikiem, aż zapali. Potem kilka sek trzymasz aż się termopara rozgrzeje. To jest Stary tym zapalenia. Raz się przy naprawie lodówki z tym spotkałem. Powinny być kolory czerwony i zielony. O ile dobrze pamiętam. Dawno to było.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.