Skocz do zawartości

Lodówki - problemy, eksploatacja.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W mojej przyczepie ( Gruau 440 ) jest fabrycznie taki wentylator zamonowany za kratką z wydmuchem powietrza na zewnątrz.Używałem go przy dużych temperaturach i po za podwyższeniem sprawności lodówki, zlewozmywak umieszczony nad nią jest wtedy zimny.

 

Jarek D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W zeszłym roku na jesieni kupiłem przyczepę Dethleffs . Przy odbiorze sprzedający zaprezentował mi jej sprawność, czyli m.in., że jest prąd, działa kuchnia gazowa, woda w kranie w zlewozmywaku i umywalce i także, że działa lodówka, naprawdę było w niej chłodno a w zamrażalniku b zimno. W tym roku po raz pierwszy od zakupu postanowiłem sprawdzić przyczepę przed wyjazdem i tu niespodzianka po podłączeniu przyczepy do prądu wszystko działało poza pompką do wody, i lodówką.

Proszę mi powiedzieć czy w przypadku braku wody w zbiorniku – tak sprawdzałem pompkę bez wody mogła się ona nie załączyć, bo nie słyszałem pompki, drugie ważniejsze, po jakim czasie od włączenia lodówki do prądu powinno być czuć w niej chłód – w samej lodówce a po jakim czasie w zamrażarce. Przyczepa stała w nasłonecznionym miejscu z otwartymi drzwiczkami od lodówki. Pytam, bo nie wiem czy mogło się z nią coś stać czy po prostu zbyt krótko sprawdzałem – po 30 min jakaś rurka w zamrażalniku była nadal ciepła, że nie wspomnę o cieple w samej lodówce. Czy to normalne i po prostu powinienem poczekać, co najmniej kilka godzi, aby poczuć chłód w zamrażalniku i w lodówce? Pytam, bo jestem zupełnie nowy w karawaningu – pierwszy raz używać będę przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkalem jeszcze takiej pompki, ktora milczalaby w przypadku braku wody, co nie oznacza, ze takowych nie ma. Po zimie przegladnij styki, moze cos przysniedzialo. A moze nie wylales wody ze zbiorniczka na zime?

Co do lodowki to trzeba sie uzbroic w cierpliwosc i poczekac kilka godzin. Ponadto sprawdz czy zalaczajac lodowke nie uzyles przycisku dla 12V, byc moze ten od 220V jest na pozycji off a Ty czekasz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 30 minutach to można poczuć zimno tylko w zamrażalniku - jeśli drzwiczki wszystkie są pozamykane :(.

Co do wody - pompka jest na 12 V - obługuje ją transformator. Posłuchaj czy w czasie podłączenia i odłączenia przyczepy pod 230 V słychać pyknięcie przekaźnika. Poza tym to niesprawne mogą być jeszcze mikrowłączniki no i tak jak już było wspomniane zaśniedziałe styki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zimie musiałem przeczyścić styki, bo zaśniedziały. Mimo,że w listopadzie sprzedający też mi wszytsko zademontrowal to na wiosnę pompka nie działała. Czyszczenie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.Właśnie założyłem do swojej przyczepki(Dethleffs Nomad) na wylot powietrza cieplego znad radiatora 3 wentylatorki ( po 7 zł) z automatyczną regulacją obrotów (od 1200 - 2800).I wyobrażcie sobie,że to jest super pomysł.Lodówka super chłodzi a na dodatek blat kuchenki nie jest już gorący tylko chLodny. i to mi się podoba :]:(:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Marcinie.

Fotki tego udogodnienia znajdziesz także na tym forum i ja kierowałem się przy montażu tą fotografią.Tylko,że miałem to szczęście,że w Detlhleffssie wentylatorki prawie idealnie pasowały do otworu wylotowego(80 mm).Wentylatorki dlatego kupiłem z regulacją,że w miarę podnoszenia się temperatury radiatora one same zwiększają swoją prędkość obrotową tym samym zwiększjąc sprawność lodówki.Wentylatorki podłączyłem bezpośrednio do aku w przyczepie a w obwód wpiąłem wyłącznik(reczny)P.S.Naprawdę super sprawa.Pozdrowienia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju a czy nie uważasz, że należałoby dać w obwód jakiś bezpiecznik?

Wiatraczki są narażone na zabrudzenia w znacznie większym stopniu niż będąc w obudowie komputera - a i tu potrafia się np. zatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dodac trzeba uklad zalaczajacy wentylatory od okreslonej temp. zewnetrznej lub w okolicach wymiennika.

 

Może by się przydało,ale to trochę zabawy i jak na razie wyŁącznik ręczny mi wystrczy(pomyślimy nad tym po wakacjach)Na razie potestujemy jak to będzie wszystko współgrało i potem opiszęOK :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy pisałes o łożyskach, a jak się do tego mają łożyska Fluid Dynamic Bearing. Z tego co znalazłem mamy:

- Fluid Dynamic Bearing - łożyska olejowe

- łożyska kulowe

- łożyska ślizgowe

 

Które warto a które sa do .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam juak wspomniałem mam problem-lodówka w przyczepie działa pod napięciem ale ma również możliwość zasilania gazem lecz nie wiem w jaki sposób to odpalić by nie stracić mojej przyczepki :) jest przyczepka KNAUS 87r ,za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrucie tak:

-odkręcasz zawór odcinający znajdujący się prawdopodobnie w szafce przy lodówce

-pokrętło od regulacji płomienia ustawiasz między min a max

-wciskasz pokrętło i wciskasz starter do moemntu pojawienia się płomienia w wizjerku w dolnym rogu lodówki

-chwile czekasz jak płomień się rozpali i puszczasz wciśnięte pokrętło od regulacji płomienia

-koniec :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.