Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Lodówki - problemy, eksploatacja.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
847 odpowiedzi w tym temacie

#841 bammber

bammber

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 324 postów
  • SkądStarachowice
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Home Car Clarity 395H
  • Holownik:Grand Scenic 2.0 dCi 150KM

Napisano 07 styczeń 2017 - 06:59

tam gdzie wszyscy - na górnej wydmuchujące na zewnątrz , z jakimś fajnym regulatorem obrotów

Taki by się nadał?http://www.allegro.p...item=6087663881

#842 ed

ed

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2385 postów
  • Telefon:Jak potrzebny podam na PW
  • SkądGliwice
  • Model:Beyerland 400-2
  • Holownik:Toyota Corolla 1,4

Napisano 07 styczeń 2017 - 12:59

Nie  wentylatorki komputerowe są na stałe napięcie

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:    Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.

Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

ed

#843 maciejkos

maciejkos

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 471 postów
  • SkądWawa
  • Model:Elddis Knight

Napisano 07 styczeń 2017 - 13:02

Ten z linku nie ma sensu, potrzebujesz "regulatora" który będzie automatycznie załączał wiatraczek przy odpowiedniej temperaturze lub ewentualnie sterował obrotami.

Przykładowo coś tego typu

https://sklep.avt.pl/avt1699.html

https://sklep.avt.pl/avt478.html

W upały wiatraczek może chłodzić non stop i można go wyłączać dopiero na noc więc u siebie nie mam po prostu zwykły włącznik przy lodówce

Użytkownik maciejkos edytował ten post 07 styczeń 2017 - 13:05

#844 chris_66

chris_66

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2180 postów
  • Skądwarszawa
  • Model:knaus
  • Holownik:807

Napisano 07 styczeń 2017 - 14:44

Nie wentylatorki komputerowe są na stałe napięcie

To dobrze, dzięki temu można łatwo regulować obroty zmieniając napięcie, a co do samego regulatora - najlepszy jest taki z regulacją od temperatury otoczenia, plus wiatraki największe jakie wejdą , wtedy nie muszą chodzić na full i mniej hałasują

wysłane z telefonu

Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często......................................... i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.

#845 bammber

bammber

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 324 postów
  • SkądStarachowice
  • Model:Home Car Clarity 395H
  • Holownik:Grand Scenic 2.0 dCi 150KM

Napisano 07 styczeń 2017 - 18:31

To dobrze, dzięki temu można łatwo regulować obroty zmieniając napięcie, a co do samego regulatora - najlepszy jest taki z regulacją od temperatury otoczenia, plus wiatraki największe jakie wejdą , wtedy nie muszą chodzić na full i mniej hałasują

wysłane z telefonu

No właśnie z wielkością wiatraka nie poszaleję bo wymiary kratki to 30x10x2,3cm. Gdyby udało mi się wstawić jakoś taki typowy 120x120x25 to było by super ale czy się uda :hmm:  Jak na razie prace przerwane do ferii zimowych czyli dam znać co i jak na początku lutego. Dziękuję wszystkim za pomoc

#846 mundek28

mundek28

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 595 postów
  • Telefon:607571223
  • SkądŻary
  • Model:Chateau LaCar 1997
  • Holownik:Nissan X-Trail 2.0 dCi 173 KM 2013

Napisano 07 styczeń 2017 - 19:47

Ja mam montowane- nie na stałe , połączone dwa wentylatorki komputerowa każdy 10X10cm. / w bardzo upalne dni zdejmuję kratkę i zakładam wentylatorki, zasilane właśnie z tej kostki za dolną kratką.

#847 desperos

desperos

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 117 postów
  • SkądLublin
  • Model:Niewiadów n126n
  • Holownik:Subaru Impreza GC 2.0

Napisano 12 marzec 2017 - 00:17

Pytanko mam :)

Czy można zainstalować zamiast grzałki na 230 V 105 W o średnicy ok 10 mm inną grzałkę a mianowicie 150 W i średnica 8 mm ? Moja ma przebicie i pieści :P

SZEŚĆ CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA,
A W CHAŁUPIE GŁÓD I NĘDZA... :D

#848 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8293 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 12 marzec 2017 - 00:30

Moim zdaniem - nie.

Moc grzałki dobrana jest do parametrów desorbera agregatu (długość, wewn. średnica itd.).

Zastosowanie "mocniejszej" (lub "słabszej") grzałki może zaburzyć wszystkie procesy wewnątrz agregatu, co zapewne spowoduje, że lodówka nie będzie pracować poprawnie.

Kup grzałkę o parametrach, których potrzebujesz.

IMHO

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych