Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Lodówki - problemy, eksploatacja.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
847 odpowiedzi w tym temacie

#16 jarekd5

jarekd5

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 8 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 czerwiec 2006 - 12:34

Witam!

W mojej przyczepie ( Gruau 440 ) jest fabrycznie taki wentylator zamonowany za kratką z wydmuchem powietrza na zewnątrz.Używałem go przy dużych temperaturach i po za podwyższeniem sprawności lodówki, zlewozmywak umieszczony nad nią jest wtedy zimny.

Jarek D.
Gruau 440 L.1995r.
Od 1989 jeżdżę z przyczepami.

#17 picek7

picek7

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 2 postów

Napisano 28 czerwiec 2006 - 21:57

W zeszłym roku na jesieni kupiłem przyczepę Dethleffs . Przy odbiorze sprzedający zaprezentował mi jej sprawność, czyli m.in., że jest prąd, działa kuchnia gazowa, woda w kranie w zlewozmywaku i umywalce i także, że działa lodówka, naprawdę było w niej chłodno a w zamrażalniku b zimno. W tym roku po raz pierwszy od zakupu postanowiłem sprawdzić przyczepę przed wyjazdem i tu niespodzianka po podłączeniu przyczepy do prądu wszystko działało poza pompką do wody, i lodówką.
Proszę mi powiedzieć czy w przypadku braku wody w zbiorniku – tak sprawdzałem pompkę bez wody mogła się ona nie załączyć, bo nie słyszałem pompki, drugie ważniejsze, po jakim czasie od włączenia lodówki do prądu powinno być czuć w niej chłód – w samej lodówce a po jakim czasie w zamrażarce. Przyczepa stała w nasłonecznionym miejscu z otwartymi drzwiczkami od lodówki. Pytam, bo nie wiem czy mogło się z nią coś stać czy po prostu zbyt krótko sprawdzałem – po 30 min jakaś rurka w zamrażalniku była nadal ciepła, że nie wspomnę o cieple w samej lodówce. Czy to normalne i po prostu powinienem poczekać, co najmniej kilka godzi, aby poczuć chłód w zamrażalniku i w lodówce? Pytam, bo jestem zupełnie nowy w karawaningu – pierwszy raz używać będę przyczepy.

#18 Marcin T

Marcin T

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2175 postów

Napisano 28 czerwiec 2006 - 22:31

Nie spotkalem jeszcze takiej pompki, ktora milczalaby w przypadku braku wody, co nie oznacza, ze takowych nie ma. Po zimie przegladnij styki, moze cos przysniedzialo. A moze nie wylales wody ze zbiorniczka na zime?
Co do lodowki to trzeba sie uzbroic w cierpliwosc i poczekac kilka godzin. Ponadto sprawdz czy zalaczajac lodowke nie uzyles przycisku dla 12V, byc moze ten od 220V jest na pozycji off a Ty czekasz :(

#19 picek7

picek7

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 2 postów

Napisano 28 czerwiec 2006 - 23:09

ok sprawdzę styki. a odnośnie lodówki to trochę mnie uspokoiłeś poczekam kilka godzin i ewentualnie się odezwę. Czy można gdzieś przeczytać o zasadzie działania takich lodówek?

#20 Tomii

Tomii

• Administracja
  • 7772 postów
  • Skądpowiat wołomin
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Adria 380 TQ
  • Holownik:Opel Astra G

Napisano 29 czerwiec 2006 - 06:08

Po 30 minutach to można poczuć zimno tylko w zamrażalniku - jeśli drzwiczki wszystkie są pozamykane :(.
Co do wody - pompka jest na 12 V - obługuje ją transformator. Posłuchaj czy w czasie podłączenia i odłączenia przyczepy pod 230 V słychać pyknięcie przekaźnika. Poza tym to niesprawne mogą być jeszcze mikrowłączniki no i tak jak już było wspomniane zaśniedziałe styki.

#21 Mercy

Mercy

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów
  • SkądGdynia
  • Model:Hobby Exclusive 495UFe
  • Holownik:Renault Grand Espace IV 2.0dCi 177KM manual Black Mamba

Napisano 29 czerwiec 2006 - 08:51

Po zimie musiałem przeczyścić styki, bo zaśniedziały. Mimo,że w listopadzie sprzedający też mi wszytsko zademontrowal to na wiosnę pompka nie działała. Czyszczenie pomogło.
pozdrawiam ...
Dołączona grafika

#22 Andrzej1954

Andrzej1954

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów
  • SkądRacibórz-Śląskie

Napisano 01 lipiec 2006 - 21:34

Witam Wszystkich.Właśnie założyłem do swojej przyczepki(Dethleffs Nomad) na wylot powietrza cieplego znad radiatora 3 wentylatorki ( po 7 zł) z automatyczną regulacją obrotów (od 1200 - 2800).I wyobrażcie sobie,że to jest super pomysł.Lodówka super chłodzi a na dodatek blat kuchenki nie jest już gorący tylko chLodny. i to mi się podoba :] :( :D

#23 Marcin T

Marcin T

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2175 postów

Napisano 01 lipiec 2006 - 21:39

Mozesz zapodac jakies fotki tego wynalazku?

#24 Andrzej1954

Andrzej1954

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów
  • SkądRacibórz-Śląskie

Napisano 02 lipiec 2006 - 07:51

Witam Marcinie.
Fotki tego udogodnienia znajdziesz także na tym forum i ja kierowałem się przy montażu tą fotografią.Tylko,że miałem to szczęście,że w Detlhleffssie wentylatorki prawie idealnie pasowały do otworu wylotowego(80 mm).Wentylatorki dlatego kupiłem z regulacją,że w miarę podnoszenia się temperatury radiatora one same zwiększają swoją prędkość obrotową tym samym zwiększjąc sprawność lodówki.Wentylatorki podłączyłem bezpośrednio do aku w przyczepie a w obwód wpiąłem wyłącznik(reczny)P.S.Naprawdę super sprawa.Pozdrowienia :(

#25 Jaro

Jaro

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 lipiec 2006 - 11:10

Andrzeju a czy nie uważasz, że należałoby dać w obwód jakiś bezpiecznik?
Wiatraczki są narażone na zabrudzenia w znacznie większym stopniu niż będąc w obudowie komputera - a i tu potrafia się np. zatrzeć.
pozdrawiam Jarek

...Życie nie powinno być podróżą do grobu, której celem jest dowiezienie do końca atrakcyjnych i dobrze zachowanych zwłok. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... " ALE TO BYŁA JAZDA..."

#26 greyg

greyg

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 118 postów
  • SkądSiedlce
  • Model:Buerstner City 90r.

Napisano 02 lipiec 2006 - 22:12

Moim zdaniem dodac trzeba uklad zalaczajacy wentylatory od okreslonej temp. zewnetrznej lub w okolicach wymiennika.
Burstner City z holownikiem Ford Probe 2.5 164KM

#27 Andrzej1954

Andrzej1954

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów
  • SkądRacibórz-Śląskie

Napisano 03 lipiec 2006 - 07:37

Moim zdaniem dodac trzeba uklad zalaczajacy wentylatory od okreslonej temp. zewnetrznej lub w okolicach wymiennika.

Może by się przydało,ale to trochę zabawy i jak na razie wyŁącznik ręczny mi wystrczy(pomyślimy nad tym po wakacjach)Na razie potestujemy jak to będzie wszystko współgrało i potem opiszęOK :(

#28 Mercy

Mercy

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów
  • SkądGdynia
  • Model:Hobby Exclusive 495UFe
  • Holownik:Renault Grand Espace IV 2.0dCi 177KM manual Black Mamba

Napisano 03 lipiec 2006 - 09:28

Andy pisałes o łożyskach, a jak się do tego mają łożyska Fluid Dynamic Bearing. Z tego co znalazłem mamy:
- Fluid Dynamic Bearing - łożyska olejowe
- łożyska kulowe
- łożyska ślizgowe

Które warto a które sa do .....
pozdrawiam ...
Dołączona grafika

#29 BADACZ

BADACZ

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 2 postów
  • SkądKRAKÓW

Napisano 06 lipiec 2006 - 21:54

Witam juak wspomniałem mam problem-lodówka w przyczepie działa pod napięciem ale ma również możliwość zasilania gazem lecz nie wiem w jaki sposób to odpalić by nie stracić mojej przyczepki :) jest przyczepka KNAUS 87r ,za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuję!

#30 szary11

szary11

Ekspert karawaningu

• Moderatorzy
  • 8957 postów
  • Skądpodlaskie
  • Model:LMC
  • Holownik:Ford

Napisano 08 lipiec 2006 - 12:22

W skrucie tak:
-odkręcasz zawór odcinający znajdujący się prawdopodobnie w szafce przy lodówce
-pokrętło od regulacji płomienia ustawiasz między min a max
-wciskasz pokrętło i wciskasz starter do moemntu pojawienia się płomienia w wizjerku w dolnym rogu lodówki
-chwile czekasz jak płomień się rozpali i puszczasz wciśnięte pokrętło od regulacji płomienia
-koniec :(

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych