Skocz do zawartości
kaimar

Lodówki - problemy, eksploatacja.

Rekomendowane odpowiedzi

KlAn

Jak widać, może cos się stać pomimo częstego jeżdzenia i korzystania.

Mi też po trasie nie chciała zapalić na gazie, powód - dysza zasypana rdzą i jakimiś farfoclami oderwanymi z wydechu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
strus251

Jak po trasie, jak po trasie ;). Ja śmigam na gazie a nie dopiero po trasie.

Nie mniej odpalila itd tylko słabo.

Teraz dziala :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KlAn

Witam. Moja lodówka była podłączona do stałego + na pinie 9, co powodowało rozładowanie aku w holowniku, dodatkowo przekrój tego kabla to 0,75 mm2. Przerobiłem to teraz na +ACC na pinie 10 z przekrojem chyba 1,5 mm2.

I mam takie pytanie,ponieważ pin 9 jest teraz wolny czy można wykorżystać go do zwiększenia przekroju i zmniejszenia strat, poprzez podłączenie go do +ACC po stacyjce w samochodzie? Ma to jakiś sens, czy można tak łączyć kable? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

Jak po trasie, jak po trasie ;). Ja śmigam na gazie a nie dopiero po trasie.

Nie mniej odpalila itd tylko słabo.

Teraz dziala :)

Z racji konstrukcji, umiejscowienia i dużej zmienności warunków w obrębie palnika, wszystko tam koroduje na potęgę, a drobinki rdzy, za sprawą drgań odrywają się podczas jazdy, zaśmiecając tym samym dyszę i komorę spalania.

Zawsze przed rozpoczęciem nowego sezonu warto zajrzeć do palnika i oczyścić wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Mam pytanko, do tej pory ani w tej ani w poprzedniej budce nie używałem lodówki na gazie, zawsze 12v albo 230v. Teraz miałem budkę podpiętą id dwóch dni pod 230v, lodówka chłodziła normalnie. Przełączyłem na gaz żeby sprawdzić czy będzie wydajniejsza, jest. W lodówce jest troche zimniej, ale zmartwiło mnie że w budce było czuć taki dziwny słodkawy zapach. Moja Aga mówi że to taki zapach jak się przytopi plastikowe ucho od garnka. Możliwe że coś się przytopiło czy bardziej to że na gazię nie była używana dawno, albo może w ogóle i coś musiało się ,,ułożyć,,? Wąchałem po szafkach po bokach lodówki, nic. Na zewanątrz przy kratkach, nic. Zapach wydobywa się nad lodówką a pod blatem. Na razie wyłączyłem. Przejmować się czy tak może być?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KlAn

Mam pytanko, do tej pory ani w tej ani w poprzedniej budce nie używałem lodówki na gazie, zawsze 12v albo 230v. Teraz miałem budkę podpiętą id dwóch dni pod 230v, lodówka chłodziła normalnie. Przełączyłem na gaz żeby sprawdzić czy będzie wydajniejsza, jest. W lodówce jest troche zimniej, ale zmartwiło mnie że w budce było czuć taki dziwny słodkawy zapach. Moja Aga mówi że to taki zapach jak się przytopi plastikowe ucho od garnka. Możliwe że coś się przytopiło czy bardziej to że na gazię nie była używana dawno, albo może w ogóle i coś musiało się ,,ułożyć,,? Wąchałem po szafkach po bokach lodówki, nic. Na zewanątrz przy kratkach, nic. Zapach wydobywa się nad lodówką a pod blatem. Na razie wyłączyłem. Przejmować się czy tak może być?

U mnie przyczyną dziwnego zapachu podczas używania na gazie był kawałek farby który odpadł z radiatora i trochę go tam przypiekło przy palniku. Możesz przedmuchać kompresorem okolice palnika, może coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Ok, sprawdze. Palnik jest dostępny przez kratki z zewnątrz czy trzeba lodówke wybebeszać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KlAn

Spoko dojdziesz przez kratkę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

U mnie na gazie lekko śmierdziała grzałka 230V, jak grzałka grzałka to zapachu nie było, a na gazie był, na szczęście przepaliła się i nowa już nie śmierdzi (na nieszczęście przepaliła się w środku wakacji)

Wysłane z telefonu

Edytowane przez chris_66

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Ale u Ciebie było czuć tylko w budzie czy przy kratkach też? Bo dziwne u mnie w budzie, na zewnątrz przy kratkach nie wyczułem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KlAn

W mojej też już nie będzie śmierdzieć , bo cała farba się obsypała i zostały rdzawe rurki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

Ale u Ciebie było czuć tylko w budzie czy przy kratkach też? Bo dziwne u mnie w budzie, na zewnątrz przy kratkach nie wyczułem

koło kominka z zewnątrz, w środku dokładnie nic 

zdejmij kuchenkę i zobacz co się tam dzieje u ciebie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Kuchenke w sensie ten metalowy blacik z palnikami? :bzik: jak to ściągnąć? Nigdy tego nie rozbebeszałem, wkręty od góry i ściągam?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

Dokładnie to, łatwiej niż lodówkę wywalać.

A jak to popatrz sam, zazwyczaj wkręty z boku /góry i przedni panel lodówki /kuchenki

Wysłane z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi