Skocz do zawartości

Lodówki - problemy, eksploatacja.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Oczywiście, że tak, ale teoretycznie, ponieważ nie polecałbym Ci tej operacji, jeśli agregat nie będzie wymieniany na nowy. Tylko taka wymiana uzasadnia moim zdaniem demontaż agregatu.

Szczegóły postępowania zależą od konstrukcji lodówki, sposobu łączenia agregatu z wewnętrznym radiatorem i w końcu uszczelnień i połączeń z obudową, a nawet położenia pasty termo-przewodzącej w określonych miejscach.

Przy nieuważnym wykonaniu czegoś, możesz narobić sobie więcej szkody, niż pożytku, raczej odradzam, zwłaszcza jeśli rurki mogą w którymś miejscu być kruche z uwagi na korozję.

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak, ale teoretycznie, ponieważ nie polecałbym Ci tej operacji, jeśli agregat nie będzie wymieniany na nowy. Tylko taka wymiana uzasadnia moim zdaniem demontaż agregatu.

Szczegóły postępowania zależą od konstrukcji lodówki, sposobu łączenia agregatu z wewnętrznym radiatorem i w końcu uszczelnień i połączeń z obudową, a nawet położenia pasty termo-przewodzącej w określonych miejscach.

Przy nieuważnym wykonaniu czegoś, możesz narobić sobie więcej szkody, niż pożytku, raczej odradzam, zwłaszcza jeśli rurki mogą w którymś miejscu być kruche z uwagi na korozję.

IMHO

Dzieki Krzysiu, tak tylko mylałem o wypiaskowaniu tego, bo wyczyszczenie tego radiatora moze być naprawdę trudne. W pracy mamy taką piaskarkę na sodę oczyszczaną czy też proszek do piezcenia- dokładnie nie pomiętam co to było, w każdym bądż razie jest ona bardzo delikatna. Ale sprawdzając cenę nowego agregatu to gra niewarta świeczki i nie będę ryzykować. Korozja agregatu jest czymś typowym, czy tylko w mojej przyczepie tak jest, bo jak na 11 letnią to nie wygląda to dobrze? Być może stała na stałym miejscu nad morzem :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korozja agregatu jest czymś typowym, czy tylko w mojej przyczepie tak jest, bo jak na 11 letnią to nie wygląda to dobrze? Być może stała na stałym miejscu nad morzem :niewiem:

 

Generalnie tak, choć jej poziom jest w pewnym stopniu związany z warunkami eksploatacji oraz przechowywania przyczepy w ciągu całego roku (lat). Zauważyłem, że niewiele osób posiada osłony kratek ściennych i zakłada je w okresach, kiedy przyczepa jest nieużywana. To też ma pewien wpływ. Czynników jest sporo i wszystkie agregaty mają po kilku latach mniejsze lub większe ślady korozji, tym większe, im nowsza przyczepa. To chyba celowy zabieg producentów, aby ten element nie był zbyt trwały. Przejawia się to również w jakości spawów, stąd taka moja "teoria spiskowa", która zdaje się potwierdzać w wielu obserwacjach.

Najlepiej zadbać o ten element, gdy jest jeszcze w nie najgorszym stanie, bo potem pojawiają się takie dylematy, jakie masz obecnie.

 

PS

Nie zamieściłeś zdjęcia agregatu, więc tak naprawdę trudno mi ocenić, czy jest skorodowany typowo, czy ponad miarę. 11 lat dla przyczepy, to nie jest dużo, aby spodziewać się mocno destrukcyjnych śladów na różnych elementach wyposażenia, oczywiście w kontekście tego, co wyżej napisałem (sposób eksploatacji i przechowywania).

Postój nad morzem i to jeszcze w ciągu całego roku, z uwagi na niekorzystne warunki klimatyczne i duże "zasolenie", zwłaszcza w wilgotnym powietrzu, to dla przyczepy ogromne wyzwanie, które nigdy nie kończy się dobrze. To, o czym piszę jest wyraźnie widoczne w ofertach na rynku. Często przyczepa 8 - 10 letnia jest w dużo gorszym stanie, niż niejedna 20 letnia.

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 12h mam 3,8 lodówka i -12,6 zamrażarka. Tylko na dworze jest 17st

 

Teraz przełożyłem czujke w lodówce na dół, do tej pory była na środkowej półce, a na dole nawet ręką wyraźnie chłodniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

PS

Nie zamieściłeś zdjęcia agregatu, więc tak naprawdę trudno mi ocenić, czy jest skorodowany typowo, czy ponad miarę. 11 lat dla przyczepy, to nie jest dużo, aby spodziewać się mocno destrukcyjnych śladów na różnych elementach wyposażenia, oczywiście w kontekście tego, co wyżej napisałem (sposób eksploatacji i przechowywania).

Postój nad morzem i to jeszcze w ciągu całego roku, z uwagi na niekorzystne warunki klimatyczne i duże "zasolenie", zwłaszcza w wilgotnym powietrzu, to dla przyczepy ogromne wyzwanie, które nigdy nie kończy się dobrze. To, o czym piszę jest wyraźnie widoczne w ofertach na rynku. Często przyczepa 8 - 10 letnia jest w dużo gorszym stanie, niż niejedna 20 letnia.

IMHO

Zdjęcie  nie odda stanu faktycznego, ale gdybym się dobrze postarał, to pewnie bez większych problemów strumieniem powietrza usunął bym   60% farby. Wygląda to troche jakby było pomalowane na skorodowaną powierzchnie, farba się trzyma ale pod spodem kupa rdzy. Dlatego też zastosowałem ten spray. Przyczepa raczej na pewno w ostatnim okresie stała pod chmurką, stąd korozja na śrubach w podporach, zaczepie no i tej lodówce. Sprawdzałem też wkręty na listwach i na szczęsie są nierdzewne, bo inaczej pewnie były by do wymiany. Generalnie aluminium daje radę w słonej wodzie, wiem bo serwisowałem łodzie  aluminiowe i problemow nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 12h mam 3,8 lodówka i -12,6 zamrażarka. Tylko na dworze jest 17st

 

Teraz przełożyłem czujke w lodówce na dół, do tej pory była na środkowej półce, a na dole nawet ręką wyraźnie chłodniej

Ta lodówka jest strasznie czuła na zewnętrzną temperaturę, chyba pokuszę się o te wentylatorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] nie wygląda to dobrze  :oslabiony:

 

Rzeczywiście. Faktycznie wygląda tak, jakby malowanie było na już lekko skorodowany metal lub zupełnie bez podkładu.

Powiem Ci, że w mojej starszej o kilka lat przyczepie, agregat wygląda o niebo lepiej i niewiele na nim korozji.

Widać, jak producenci nas obecnie kroją. Zupełnie nie dbają o jakość, a że to produkt wypuszczony po 2000 roku, to wcale nie jestem zaskoczony. Pisałem o tym kilka lat temu w innym temacie dotyczącym przyczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta lodówka jest strasznie czuła na zewnętrzną temperaturę, chyba pokuszę się o te wentylatorki.

Nie tylko temperaturę zewnętrzną, każde otwrcie drzwi ją nagrzewa. Jak przy testach otworze lodówke żeby tylko kuknąć na termimetr a za pół godziny znowu to jest 0,5st więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście. Faktycznie wygląda tak, jakby malowanie było na już lekko skorodowany metal lub zupełnie bez podkładu.

Powiem Ci, że w mojej starszej o kilka lat przyczepie, agregat wygląda o niebo lepiej i niewiele na nim korozji.

Widać, jak producenci nas obecnie kroją. Zupełnie nie dbają o jakość, a że to produkt wypuszczony po 2000 roku, to wcale nie jestem zaskoczony. Pisałem o tym kilka lat temu w innym temacie dotyczącym przyczep.

Być może spryskanie sprayem raz do roku będzie najlepszym rozwiązaniem, strach to czyścić. Jak ją zobaczyłem to myślałem w pierwszej chwili, że ktoś ją podmienił. Bo w sumie reszta przyczepy wygląda na naprawdę mało używaną Wyposażenie wnętrza jest w bardzo dobrym stanie. Zobaczymy po wakacjach co i i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.