Skocz do zawartości

Lodówki - problemy, eksploatacja.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziękuje za odpowiedz już idę kręcić i sprawdzać kapilarę termostatu  , jeśli się nie uda jutro zamówię nowy termostat . Dzięki i Życzę miłego Dnia :)

 

Pozdrawiam Marcin :)

a więc Kolego Krisfofer twoja rada pomogła (wypoziomowałem i kilka razy energicznie przekręciłem gałką termostatu oraz ustawiłem kapilarę) lodóweczka jak na razie chodzi nawet włożyłem rzeczy do zamrażarki i powoli kostnieją :) Dziękuję i pozdrawiam Marcin

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że tego typu termostat można na czas testów po prostu pominąć.

Elektrycznie działa on jak zwykły włącznik - zwiera lub rozwiera dwa przychodzące do niego przewody.

Zwierasz więc oba przewody ze sobą i wówczas sprawdzasz czy chłodziarka pracuje.

 

Warto też wiedzieć iż w kapilarnej rurce termostatu jest gaz, który nie może uciec bo termostat jest do wyrzucenia.

Kapilary więc nie poddajemy torturom - nie zginamy zbyt mocno, nie pozwalamy aby ocierała (drgała) o inne elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że tego typu termostat można na czas testów po prostu pominąć.

Elektrycznie działa on jak zwykły włącznik - zwiera lub rozwiera dwa przychodzące do niego przewody.

Zwierasz więc oba przewody ze sobą i wówczas sprawdzasz czy chłodziarka pracuje.

W sumie teraz doszedłem do wniosku raczej słabego ale jednak ; gdyż pokrętło termostatu mam zawsze i tak na max ustawione i w tej i w poprzedniej lodówce  to nawala termostat może go całkiem pominąć na stałe  jak sprawdzałem na krótko z pominięciem termostatu  swoją lodówkę to tak z tydzień pracowała czyli grzałka na full i tym samym chłodzenie na full

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pytanko dla znawców lodówka elektrolux model RM 270 problem z odpalaniem na gaz, wyciągnąłem zapalarkę by ją sprawdzić i teraz pytanie jak sie pstryka to na końcu tam gdzie te białe coś powinna być iskra sie domyślam?

post-21246-0-73393900-1469290057_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZULER dobry pomysł he he a tak na poważnie mam iskrę jak dotachane gdzieś do metalu ale musi być pół milimetra od niego by jakaś delikatna iskierka przeskoczyła. Więc tak sie zastanawiam co dalej inwestować w nową iskierkę czy coś da się z tym zrobić jeszcze bo ognia z tego to na pewno nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety wyczyszczone i żadnego efektu iskra jest ale tak mała ze prawie nie widoczna gazu nawet nie zapali chyba jednak do wymiany ten cały pstryczek elektryczek. Może mi ktoś powiedzieć czy on jest rozbieralny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADRIAn nawet podobny ale troszkę się różni bo mój w większości chyba jest z metalu i po podłączeniu w miejsce pracy nie daje żadnej iskry a jak pstryknę w palca czuje tylko delikatne mrowienie a iskry prawie nie widać jutro podłącze jeszcze raz gaz na rurce do lodówki  i spróbuje odpalić. Dokładnie nie wiem jak to w praktyce ma działać czy dawać jakąś większa iskrę jak w kuchence w domu czy tylko delikatne wyładowanie.W piecu mam inną bo na baterie i daje iskrę non stop aż się nie nagrzeje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,mam lodówkę na wierzchu i przy okazji zgodnie  z tym co ogólnie radzicie odwróciłem ją do góry nogami tylko jaki czas min. powinna ona być w takiej pozycji???

Mam nadzieję że odwrócona pozycja nie będzie jej szkodzić jak pracowała wczesniej kilka godz przed.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.