Skocz do zawartości

Lodówki - problemy, eksploatacja.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ten z linku nie ma sensu, potrzebujesz "regulatora" który będzie automatycznie załączał wiatraczek przy odpowiedniej temperaturze lub ewentualnie sterował obrotami.

Przykładowo coś tego typu

https://sklep.avt.pl/avt1699.html

https://sklep.avt.pl/avt478.html

 

W upały wiatraczek może chłodzić non stop i można go wyłączać dopiero na noc więc u siebie nie mam po prostu zwykły włącznik przy lodówce

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wentylatorki komputerowe są na stałe napięcie

To dobrze, dzięki temu można łatwo regulować obroty zmieniając napięcie, a co do samego regulatora - najlepszy jest taki z regulacją od temperatury otoczenia, plus wiatraki największe jakie wejdą , wtedy nie muszą chodzić na full i mniej hałasują

 

wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, dzięki temu można łatwo regulować obroty zmieniając napięcie, a co do samego regulatora - najlepszy jest taki z regulacją od temperatury otoczenia, plus wiatraki największe jakie wejdą , wtedy nie muszą chodzić na full i mniej hałasują

 

wysłane z telefonu

No właśnie z wielkością wiatraka nie poszaleję bo wymiary kratki to 30x10x2,3cm. Gdyby udało mi się wstawić jakoś taki typowy 120x120x25 to było by super ale czy się uda :hmm:  Jak na razie prace przerwane do ferii zimowych czyli dam znać co i jak na początku lutego. Dziękuję wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam montowane- nie na stałe , połączone dwa wentylatorki komputerowa każdy 10X10cm. / w bardzo upalne dni zdejmuję kratkę i zakładam wentylatorki, zasilane właśnie z tej kostki za dolną kratką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moim zdaniem - nie.

Moc grzałki dobrana jest do parametrów desorbera agregatu (długość, wewn. średnica itd.).

Zastosowanie "mocniejszej" (lub "słabszej") grzałki może zaburzyć wszystkie procesy wewnątrz agregatu, co zapewne spowoduje, że lodówka nie będzie pracować poprawnie.

Kup grzałkę o parametrach, których potrzebujesz.

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie zapominajcie, że to chłodziarka absorpcyjna, więc łatwiej jej "wyciągać" ciepło z umieszczonych produktów wewnątrz, niż z samego powietrza w środku.
Aby skuteczność była lepsza, to zabierając na wyjazd produkty z domu, warto bardzo dobrze je schłodzić w lodówce domowej i dopiero umieścić w chłodziarce przyczepy.
IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak v długo schładza się lodówka dzisiaj włączyłem ją pod 230v i o ile zamrażarka chłodzi i to czuć o tyle lodówka aby aby.

Mam tam termometr i od kilku godzin ciągle 17C

Zamontuj sobie malutki wentylatorek wewnątrz lodówki na radiatorze i masz efekt murowany dużo szybciej lodówka się schładza jest to sprawdzone nie gdzieś wyczytane

Post nie jest pisany w celach prowokacyjnych ale zależy jak admini go zinterpretują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voku teraz podłączyłem cepe pod 220 żeby zobaczyć do ilu schłodzi. Dzisiaj ma być u mnie pod 30st, tylko stoi drzwiami do słońca, kratki lodówki są w cieniu. Ale chyba nie ma to aż takiego znaczenia. Po południu skrobne jak chłodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.