Skocz do zawartości

Lodówki - problemy, eksploatacja.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Byłem w ten weekend na campingu i chyba mam problem z lodówką. W czasie jazdy było włączone 12V i chłodziła. Natomiast na postoju przełączyłem na 220V i zrobiła się ciepła.

Ktos ma pomysł co może byc nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do serwisu i tam tez właściciel zdiagnozował (na razie na odległość), że grzałka. Napiszcie w którym jest ona miejscu. Spróbowałbym sprawdzić czy rzeczywiście to to zanim będę się tłukł po raz kolejny przez 3M z przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie miejsce gdzie jest grzałka wygląda jak tłumik do malucha. Może zamiast z całą przyczepą pojedź tylko z lodówką :dzieki: - chociaż powiem, że gimnastyki jest żeby ją wyjąć :] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piatek odebrałem z serwisu. Okazało się, że przepaliły się styki przy włączniku 220V nad lodówką. Roboty tyle samo bo i tak trzeba było wszystko wyciągać ze względu na konstrukcję całości i 120zł poszło ....

Ważne, że działa. Dobrze, że miałem dodatkowy 2-dniowy wypad, bo inaczej pojechałbym na wyspy na 3tyg. bez lodówki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, może troche głupie, czy lodówka w przyczepie po podłączeniu pod 220V powinna wydawać jakiś dzwięk, brzęczenie itp?? Nie mam narazie możliwości żeby podłączyć ją na kilka godzin i sprawdzić czy chłodzi, tak jak jest napisane w innych postach ale kiedy ją włączyłem do prądu na 15 minut to nie było słychać żadnego dzwięku a schłodzić sie nie zdążyła. Więc jeszcze raz pytanie: czy jeśli po włączeniu lodówka nie brzęczy to znaczy że nie działa? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jaką masz lodówkę:

sprężarkową - będzie słychać agregat przynajmniej jak się włącza, zwłaszcza w nocy :dzieki:

absorbcyjna - nie ma sprężarki, nie ma hałasu.

Jaką masz poznasz przede wszszystkim po tym czy ma możliwość pracy na gazie - jeżeli tak, to jest to lodówka absorbcyjna (no i jeżeli możesz zajrzeć od tyłu to nie znajdziesz agregatu :] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi elektryk mówił to jest absorbcyjna a poza na panelu przednim jest przełącznik na gaz i starter do gazu. Czyli mnie uspokoiłeś bo jest szansa że lodówa jest sprawna :] Terez wypada tylko gdzieś ją podłączyć i czekać na efekty. Chociaż gość od którego kupowałem przyczepe zapewniał ze wszystko jest sprawne to sie właśnie troche wystraszyłem że lodówka nie daje oznak życia

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wątki o lodówkach - ten jest chyba już trzeci.

Pamiętaj o włączeniu odpowiedniego źródła energii - włączniki 12/220 V lub w przypadku gazu odpowiednie zaworu odcinające - bo pewnie jest gdzieś rozdzielacz z zaworkami dla lodówki, pieca i kuchenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jaro, lodóweczka już jest przetestowana i działa zarówno na prąd jak i na gaz :] Zastanawiam sie jeszcze nad założeniem dwóch wiatraczków, np komputerowych na wymiennik ciepła. Czy to by skróciło czas "rozruchu" takiej lodóweczki i czy wpłynie znacząco na temperature w środku? Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia to prosze o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz po testach... :]

 

Oprocz wyciagu cieplego powietrza warto dostarczyc zimnego spod przyczepy. Nie jest to bynajmniej moj pomysl, a podpatrzony z przyczepy Wilk "costam" 79r., gdzie od spodu przyczepy dojrzalem wentylator. Niby niewiele, ale dzieki temu przestawia sie gaz na minimum, a efekt lepszy niz na max bez tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.