Skocz do zawartości

Letni przedsionek a daszek...


Walt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Bora wprawdzie nie jest niczym nowym i jeśli standardowo wieje, to zgoda - dobrze rozłożony i zabezpieczony sprzęt powinien pozostać bez zmian. Bora jednak zmiennym jest i "nic" bez uszczerbku go nie przetrzyma, zwłaszcza jakiś daszek, jeśli zacznie wiać z taką prędkością i siłą, jaką miał np. w 2004, a tym bardziej 2006 roku.

Tego lata prognozy pod tym względem nie napawają optymizmem, więc obawy są uzasadnione.

Pogodę trzeba obserwować i stosownie do tego się zabezpieczać - daszek łatwo i szybko się chowa.

Gorzej jest, gdy wiatr zaczyna wyrywać drzewa, a wokół latają oderwane gałęzie i inne różności pokaźnych rozmiarów - wtedy, to chyba tylko ewakuacja  ;)

O tak!

Co może bura? ... 17 sekunda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no właśnie to miałem na myśli, dzięki za filmik, bo nic takiego nie miałem :ok:

Widać tu, że właściciele nawet stalowymi linkami przywiązali przyczepę "trwale" do podłoża, a mimo to, na placu została sama rama z kołami, a buda odfrunęła :pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, masz rację, teraz to widzę, poprzednio oglądałem na telefonie.
Nie zmienia to jednak faktu, że przyczepa odfrunęła, a właściciele pokazują jakieś solidne mocowanie, które zostało urwane, jak nitka.

Na forum jest opisany podobny przypadek naszego Kolegi, choć może nie tak spektakularny, jak w/w, a działo się to już w naszym kraju i przecież nie był to Bora :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bora jest wiatrem spadowym ( jak halny ) wieje dość mocno i raczej stabilnie. Wieje prostopadle do Velebitów i ma zasięg w morzu kilka mil.

To co oglądaliście na filmie to skutek neveriny - termicznej burzy z bardzo silnym wiatrem na szczęście krótkotrwałej max 1,5 godz.

Wiać może naprawdę mocno - mnie dorwało 65 węzłów - o wiele mniejszy wiatr może zamienić przyczepkę w samolot. Zasięg neveriny jest niewielki. Już kilka mil dalej może być zwykła burza z deszczem i niewielkim wiatrem.

Przyczepki na wybrzeżu Chorwacji nie stawiał bym w miejscu odsłoniętym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myśmy kiedyś kupili w sklepie materiał nie przemakalny,został zszyty i wyszły wymiary 3m x 2.5m następnie nabiliśmy trzy oczka aluminiowe aby założyć rurki ze starego namiotu,z drugiej strony doszyliśmy kedrę kupioną w odpowiednim sklepie.

Całkowity koszt to około 100zł :)    post-1817-0-92830000-1463467787_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie zrobione, jako przeciwsłoneczny z pewnością zdaje egzamin. Może mógłby być trochę głębszy, ale to już kwestia indywidualnej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam przedsionek i przedłużenie taki daszek post-20725-1464037200,47_thumb.jpg chce w szyc kedra tylko ze mam kawałki i będą 4 sztuki post-20725-1464037408,24_thumb.jpg z tego co patrzyłem na przystawkę ma być to na górę materiału post-20725-1464037462,54_thumb.jpg i w taki odstępie post-20725-1464037478,99_thumb.jpg

 

Edytowane przez byry007 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam przedsionek i przedłużenie taki daszek  

]

 

napisz to może po naszemu albo na trzeźwo , bo ni chu... nie wiadomo o co cho ...

 

też lubię wypić czasem, ale wtedy siedzę cicho i nie mieszam na forum (zazwyczaj)  :hehe:

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam przedsionek i przedłużenie taki daszek attachicon.gifcaravan met voortent en luifel.JPG chce w szyc kedra tylko ze mam kawałki i będą 4 sztuki attachicon.gif20160523_214739.jpg z tego co patrzyłem na przystawkę ma być to na górę materiału attachicon.gif20160523_214726.jpg i w taki odstępie attachicon.gif20160523_214754.jpg

Myślę , że wiem o co Ci chodzi .

Zalecałbym jednak wszycie kedry po całości przedsionka .

Tu masz wątek , który powinien w całości wyczerpać Twoje wątpliwości -

http://forum.karawaning.pl/topic/14070-zakup-daszku-do-przedsionka/?p=327884

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.