Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Przetwornica - czysta sinusoida

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#61 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9075 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 24 październik 2017 - 12:53

[... przetwornica musi być obciążona

:ok:

Dokładnie, przetwornica ma być obciążona. Wracając do zasadniczego pytania.
Nie sądzę, aby pytający chciał robić doktorat na temat przebiegów na wyjściu przetwornicy widocznych na ekranie oscyloskopu, dlatego moim zdaniem, najprostszą metodą na przekonanie się, czy przetwornica daje na wyjściu to, co powinna (nie mając w/w sprzętów pomiarowych), będzie podłączenie do niej np.  jakiegoś silnika indukcyjnego, nawet większej mocy, ale najlepiej nie przekraczającej ok. 70 % znamionowej mocy przetwornicy.
Jeśli silnik w ogóle ruszy i będzie pracował normalnie (bez jakichkolwiek zmian), czyli tak, jak przy zasilaniu z gniazdka ~230 V (bez buczenia, grzania się, zacinania, czy zmieniania obrotów, nie wydając przy tym nienaturalnych odgłosów), to przetwornica posiada tzw. "czysty sinus". Można podłączyć np. lodówkę sprężarkową, niektóre rodzaje wentylatorów, pompy CO itp.

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#62 janm

janm

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 470 postów
  • SkądPolska Północna
  • Model:była N126EA/94 jest N126N/2003
  • Holownik:Opel Astra II i Citroen Xsara Picasso 1,8 Pb/LPG

Napisano 24 październik 2017 - 15:33

Mam przetwornicę 300W firmy no name z aledrogo kupioną za jakieś grosze  i :  lapka naładuje , wzmacniacz jeszcze Unitry PW8040 ma pałera jak z gniazdka w ścianie , pompki obiegowe C.O. chodzą idealnie ale jak podłączyliśmy kocioł gazowy CO to wywalał błąd i nie odpalał - tyle w praktyce .

#63 Misio

Misio

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2344 postów
  • SkądKraków
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Dethleffs A-642DB 1,9TD 1992r
  • Holownik:bez haka...

Napisano 25 październik 2017 - 08:30

Tylko skąd wziąć silnik indukcyjny rzędu 1,5kW i jeszcze go nie uszkodzić :(

klimatyzowanydom.jpgOsiolekMM.jpg

Adrianna                                              Hobbik                       Osiołek           

#64 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 9075 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 25 październik 2017 - 12:34

Nie pisałem, że ma być silnik o mocy 1500 W :look:

Napisałem "większej mocy". Nie podałeś, jaką moc ma Twoja przetwornica, więc nie było wiadomo, jaki silnik podłączysz i stąd kolejna wskazówka: "nie przekraczającej ok. 70 % znamionowej mocy przetwornicy".

Moc może być oczywiście duużo mniejsza, niż napisałeś. Silnika nie uszkodzisz, jeśli podłączysz tylko na chwilę.

Ostatecznie, możesz kupić mały oscyloskop :]

Użytkownik Kristofer edytował ten post 25 październik 2017 - 12:35

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#65 Misio

Misio

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2344 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 październik 2017 - 14:08

Przetwornica 2000W...

Adrianna                                              Hobbik                       Osiołek           

#66 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 9075 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 26 październik 2017 - 21:24

Popatrz po sprzętach domowych, może coś masz: niektóre kosiarki elektryczne, pralki, lodówki itp.
Pamiętaj jedynie, aby akumulator był całkowicie sprawny i naładowany, a połączenia między nim i przetwornicą, były wykonane bardzo solidnie i przewodem o odpowiednim przekroju. Gdybyś podłączył np. obciążenie o mocy ok. 1000 W, to może płynąć prąd przynajmniej 90 A, a nawet powyżej 100 A

#67 Misio

Misio

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2344 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 październik 2017 - 23:11

Tak wiem - mam podwójny przewód 16mm2 do każdej z klem...

Pralkę do kampera zanosić ciężko...a znowu aku i przetwornicę wynosić też...

Ale będę kombinował z oscyloskopem - ale to pewnie pod koniec listopada lub w grudniu...

Dzięki

#68 automaciek

automaciek

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 345 postów
  • SkądSzczecin
  • Model:KNAUS Azur 450 TF 2002r
  • Holownik:VW Passat 147kW

Napisano 27 październik 2017 - 05:27

Nie czytałem całego wątku, więc może się powtórzyć. Podłącz do twojej przetwornicy zwykłą żarówkę 25W i jednocześnie urządzenie (-a) które nie działały. Sprawdź czy zadziała.

#69 desperos

desperos

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 126 postów
  • SkądLublin
  • Model:Niewiadów n126n
  • Holownik:Subaru Impreza GF 2.0

Napisano 01 listopad 2017 - 18:20

Przetwornica,przetwornicą...a co myślicie o zasilaczu UPS?Mi się udało dorwać dwa z padniętymi akumulatorami.Jeden na wejście potrzebuje 24V więc raczej w przyczepie czy kamperku zastosowania nie znajdzie ale moc całkiem całkiem bo 700W i tyle z jego zalet.Drugi UPS potrzebuje 12V i ma tzw zimny start,moc tego ustrojstwa to 400W więc na moje potrzeby wystarczy a największą zaletą jest czysty sinus.Minusem jest słabe chłodzenie a praktycznie jego brak więc trzeba dołożyć wentylatorek i powinno być ok.

SZEŚĆ CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA,
A W CHAŁUPIE GŁÓD I NĘDZA... :D

#70 omszały głaz

omszały głaz

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów
  • SkądKraków
  • Model:Adria 4256
  • Holownik:BMW 525iA E34 Touring

Napisano 02 listopad 2017 - 21:47

Zasilacza UPS nie odpalisz bez wcześniejszego podłączenia do sieci, trzeba by masywnie przerabiać.

#71 Misio

Misio

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2344 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 listopad 2017 - 22:21

Ale zimny start to właśnie możliwość uruchamiania z upsa bez podłączenia go do sieci energetycznej...

PS.Niektórzy w kamerach już zaczynają myśleć by "przekładać auto na 24v" - stanowczo mniejsze straty itd...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych