Skocz do zawartości

Przetwornica - czysta sinusoida


Rekomendowane odpowiedzi

według mnie powinny działać bez problemu. Pełny sinus ma bardzo duże znaczenie dla silnika komutatorowego ale dla samej elektroniki już nie tak wielkie.

Nie mniej, każde z urządzeń jest inne więc proponuję na początek podłączyć to do jakiejś przetwornicy z napięciem prostokątnym i sprawdzić (może na jakim spotkaniu ktos weźmie lub masz gdzie pożyczyć na chwilę). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam "zwykłą" przetwornicę z sinusem modyfikowanym, działa na niej piec, można ładować komputery, akumulatorki i wszystko co potrzebuję będąc na działce, w ostatnim czasie w zasadzie używam jej coraz mniej gdyż coraz więcej sprzętów jest dostosowanych do zasilania 12V i jak coś kupuje nowego zwracam na to uwagę (jeśli ma to być również używane w cepce). Moim zdaniem zwykła przetwornica jest wystarczająca trzeba tylko dobrać jej moc. Oczywiście dysponując większą gotówką można kupić przetwornicę z pełnym sinisem.

Moja przetwornica to KEMOT 1500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tylko dodam kolejny raz - sinus modyfikowany to czasem problem z ładowaniem zwykłej baterii do aparatu foto (np. panasonic DMC-FZ28), laptopy które mają zasilacze do 90 Watt bez problemu obsłużą standardowe zasilacze 12 V ale już takie powyżej 100 - niestety, sinus modyfikowany nie da rady.

Pisze to z własnego doświadczenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podepnę się pod temat, bo i ja jestem przed zakupem przetwornicy.

Moje pytanie: czy monitor, tuner dvbt, głosniki komputerowe będą działać na przetwornicy z sinusem modyfikowanym? 

Przetwornica potrzebna jest mi tylko pod te urządzenia, a nie chce wchodzić w duże koszty.

 

Na pożyczonej przetwornicy Tronic 300W/600W z Lidla powyższy sprzęt działa bez problemów. Teraz pozostaje mi czekać na ofertę Lidla lub szukać czegoś podobnego  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam fanów przetwornic :]

 

Kupiłem przetwornice Volt 300/600 sinus coś takiego http://allegro.pl/przetwornica-volt-300-600w-pelen-sinus-12v-230v-i5034216945.html

Problem polega na tym że strasznie sieje zakłócenia w radiu a i negatywnie działa na antenę od tv. Do tej pory używałem zwykłej taniej przetwornicy takiej kupionej z dobre 10 lat temu i wszystko grało. Ta stara coraz częściej miewa problemy więc postanowiłem wymienić niby na lepszą :oslabiony:

Swoja droga to bardzo głośny jest wentylator i nie działa płynnie tylko wł/wył no ale to w końcu chiński badziew :]

 

Jakieś pomysły jak temu zaradzić lub jaką inną kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, mam podobną, o ile nie taką samą przetwornicę i nie stwierdziłem, iżby siała zakłócenia w pracy urządzeń. Zarówno TV (LCD), jak i radio pracują elegancko (no w Białowieży nie idzie na antenie Korona, postawionej na dachu przyczepy, złapać jakiegokolwiek programu telewizyjnego; także nie ma dostępnego sygnału w przyczepowym radiu m-ki TDK).

Fakt, jak się mocniej obciąży przetwornicę poborem prądu, to wentylatorek (mam pod łóżkiem) jest słyszalny. Ale taki szum to taki small pain in ass tego wyrobu (instrukcja podaje, że to wyrób polski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VOLT to dobra firma w jakość/cena.

U mnie również dokładnie ten sam model nie powoduje żadnych zakłóceń, wentylatora w zasadzie nie słyszę ale ja tam wielu rzeczy nie słyszę ;). Natomiast u mnie działa płynnie a nie interwałowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że to jest produkt wątpliwej jakości produkowany u kitajców bez żadnej powtarzalności. Ile droższa była przetwornica markowa np. waeco?

Kto tanio kupuje dwa razy płaci. Ja bym to cudo oddał.

Wydaje mi się, że to przerost formy nad treścią. Popierdółkę - przetwornicę, którą potrzebuje na max 2 godz. dziennie wolę nabyć taniej, jeżeli zapewnia mi oczekiwaną użyteczność.

Drogo, to kupuję to, co jest mi naprawdę niezbędne, co jest dla mnie bardzo ważne, np. przyczepę kempingową kupiłem nową fabrycznie, bo uznałem, że mój spokój psychiczny jest ważniejszy od zamartwiania się kiedy tanio nabyta używka zacznie przeciekać, czy pękać, pachnieć skunksem, itp. itd., bo chcę  tę przyczepę użytkować przez sporo lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że to jest produkt wątpliwej jakości produkowany u kitajców bez żadnej powtarzalności. Ile droższa była przetwornica markowa np. waeco?

Kto tanio kupuje dwa razy płaci. Ja bym to cudo oddał.

Jeśli po podmianie nadal będzie problem to rozważę zakup droższej. Tak jak pisałem, miałem ponad 10 lat jakiś no name kupiony za grosze który spisywał się doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem trzeba zaryzykować jak kasa nie jest wielka kupiłem radio samochodowe do budki za całą stówe z przesyłką radyjko zblutu po rozpakowaniu miałem stracha bo strasznie lekkie ale o dziwo działa nawet, musiałem tylko dorobić stabilizator 12V bo hobbiczka ma tylko prostownik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem do testów kolejna sztukę przetwornicy Volt 300/600 sinus i przetwornice Volt 500/1000 modyfikowany.,

 

Ta pierwsza niestety dokładnie tak samo sieje zakłócenia :( Przetestowałem więc tasza wersje i działa rewelacyjnie.

TV ,radio, mikro wieża jak i stary ciężki amplituner działa bez żadnych zakłóceń, gwizdów czy świstów :]  Zasilacz w przyczepie działa choć oczywiście nie ma takiej potrzeby bo i po co 2 razy przetwarzać napięcie. żarówki energooszczędne(230V), wentylator domowy z 2 prędkościami  i terma do grzania wody-działa :]

Minus taki że jest wbudowany wentyaltor w urządzeniu i po prostu go słychać. Przetwornica musi być w bakiście albo pod łóżkiem a nie jak dotychczas obok TV.

 

Zamiast 240zł wydałem 140zł, pozostaje mieć tylko nadzieje że wytrzyma tyle co poprzednia.

Na obu pudełkach dumnie widnieje napis made in china.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.