Skocz do zawartości

Przetwornica - czysta sinusoida


Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno co niektórzy używają przetwornicy napięcia z 12 na 230.

Ja sam używałem "pojęcie względne" - Volt IPS 1000.

Okazało się jednak że nie potrafi sobie dać rady nawet z ładowarką baterii do aparatu Panasonic Lumix, i ładowarką do laptopa Assus Predator 17' - po włożeniu wtyczki automatycznie przetwornica rozłącza się.

Okazało się że to wina tej sinusoidy (wydawało mi się zawsze że 230 to 230 że 12 to 12 że prąd to prąd  :skromny:)

Myliłem się - sinus modyfikowany i sinus czysty to jakby dwa światy.

Do rzeczy:

Czy ktoś ma jakąś opinie na temat takiej przetwornicy

http://allegro.pl/zasilacz-ups-kemot-pro-sinus-300-do-co-bram-rolet-i5456651102.html

 

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie po to aby naładować nawet głupie bateria do aparatu fotograficznego, aby naładować baterię Assusa Predatora który nie dość że jego ładowarka potrzebuje 230 V czystego tego sinusa czy coś tam coś tam, aby zasilić pompkę akwariową do dymogeneratora przenośnej wędzarki itp itd. Nie wszystko da się przerobić na 12V

 

Może jednak najlepiej, i taniej będzie jednak coś takiego 

http://allegro.pl/przetwornica-pradu-napiecia-sinus-12v-230v-600w-i5062039147.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież bateria laptopa i aparatu jest ładowana prądem stałym więc wystarczy odpowiedni zasilacz, ty chcesz zmieniać napięcie stałe na zmienne aby potem znów zmienić je na stałe. pompki akwariowe są na 12v, może być też pompa cyrkulacyjna z samochodu-jak wiadomo dymogenerator na kempingu to podstawa :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież bateria laptopa i aparatu jest ładowana prądem stałym więc wystarczy odpowiedni zasilacz, ty chcesz zmieniać napięcie stałe na zmienne aby potem znów zmienić je na stałe. pompki akwariowe są na 12v, może być też pompa cyrkulacyjna z samochodu-jak wiadomo dymogenerator na kempingu to podstawa :]

Ale jednak wychodzi z życia że musiałbym zakupić kilka odpowiednich zasilaczy - kilka końcówek - do końca nie wiadomo czy zadziała -  prościej jednak mieć na pokładzie przetwornicę i 230V i powiedzmy "wolność" w podłączaniu "czegokolwiek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volt to dobra firma, mają też przetwornice z pełnym sinusem.

Tak masz rację, pełny sinus (jak w domu) i modyfikowany (tzw. prostokątny) to inne światy.

 

Mam dokładnie tą Volt Sinus 600 i robi robote ;)

 

 

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volt to dobra firma, mają też przetwornice z pełnym sinusem. Tak masz rację, pełny sinus (jak w domu) i modyfikowany (tzw. prostokątny) to inne światy. Mam dokładnie tą Volt Sinus 600 i robi robote ;)

Dzięki, a jak ona  wygląda względem hałasu?

Do wytrzymania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno co niektórzy używają przetwornicy napięcia z 12 na 230.

Ja sam używałem "pojęcie względne" - Volt IPS 1000.

Okazało się jednak że nie potrafi sobie dać rady nawet z ładowarką baterii do aparatu Panasonic Lumix, i ładowarką do laptopa Assus Predator 17' - po włożeniu wtyczki automatycznie przetwornica rozłącza się.

Okazało się że to wina tej sinusoidy (wydawało mi się zawsze że 230 to 230 że 12 to 12 że prąd to prąd  :skromny:)

A czy ta przetwornica jest sprawna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to ja jej nie słyszę więc luzik.

Wienius, o co Ci kaman z tymi 20 minutami?

Moc przetwornicy dobiera się do potrzeb a nie aby większa bo i większe straty wewnętrzne są.

Ja ją kupiłem do ładoeania lapka na kempingu oraz jako awaryjne źródło zasilania pieca gazowego (elektronika + pompa) C.O. w domu jak zimą prądu braknie (awaria w PGE).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Podepnę się pod temat, bo i ja jestem przed zakupem przetwornicy.

Moje pytanie: czy monitor, tuner dvbt, głosniki komputerowe będą działać na przetwornicy z sinusem modyfikowanym? 
Przetwornica potrzebna jest mi tylko pod te urządzenia, a nie chce wchodzić w duże koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.