Skocz do zawartości

Pompka wody Comet - jak rozebrać


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przedwczoraj dopiero rozpocząłem sezon no i ... nie działa pompka ( ubiegłoroczna, Comet VIP-Plus, 20l/min, 1,1 bar)

Tylko coś cichutko pyknie w niej i dalej nic, silnik nie chodzi, tak jakby był zatarty...Moczenie w wodzie przez 48h i co kilka godzin podłączanie "na krótko"

aby ją ruszyć nic nie dało.

 

 

Pompka przeleżała od października w ogrzewanej piwnicy i na bank do końca działała !!!

 

Pytanie: Czy mam szansę ją rozebrać i naprawić ? Jak się do tego zabrać?

Czy też dać sobie na luz i od razu kupić nową ?

 

pzdr Nix

post-19322-0-47228500-1462687408_thumb.jpg

Edytowane przez Nix2 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję obu porad.

Rozumiem że w takiej pompce te mini "łopatki" widoczne od strony ssącej mają się kręcić ( no teraz się nie kręcą wiadomo) i można je mechanicznie rozruszać prawo-lewo ?

 

pzdr Nix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem pompkę - pomogło długie moczenie w gorącej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń.

Dzięki za porady!

 

pzdr  Nix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

 W tym roku kupiłem nową pompkę COMET i niestety po 2 tygodniach użytkowania zaczęła bardzo głośno chodzić.

Oddałem do serwisu i szanowny Pan serwisant stwierdził że przyczyną awarii był brak wody w zbiorniku.Instalację mam samonapełniającą więc się z tym nie zgodziłem ,ale serwis uznał sprawę za zamkniętą.Niedawno wpadła mi w ręce nieszczęsna pompka i postanowiłem ją rozebrać.Po przecięciu obudowy zastałem resztki wody wewnątrz pompki śniedż i rdzę.Wydaje mi się,że silnik pracuje w środowisku suchym i powinien być uszczelniony przez uszczelkę na ośi silnika .Czy moje rozumowanie jest słuszne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumowanie jest słuszne. Do silnika nie ma prawa dostać się woda. Dla pracy silnika nie jest ważne, czy pompka jest zanurzona w wodzie, czy nie. Przy pracy na sucho bardziej cierpi właśnie smarowanie i oring uszczelniający. Wspomniana pompka może z tego powodu pracować bez wody max 2 godziny - nie dłużej!

 

Teraz podstawowe pytanie: czy podłączyłeś pompkę zgodnie z jej polaryzacją?

... czyli, czy wirnik podczas pracy nie tłoczył częściowo wody "w obudowę", zamiast wszystkiego do kanału wypływu :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączona była zgodnie z polaryzacją.

Tylko zastanawiam się w jaki sposób serwisant doszedł do takiego wniosku bez rozbierania pompki?

Zdjęcia przesłałem do serwisu,ale bez odzewu.

Zastanawiam się nad wysłaniem całej korespondencji i zdjęć do producenta.Ciekawe jaka będzie ich opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączona była zgodnie z polaryzacją.

 

... pamiętasz, jaki kolor przewodu dałeś na plus, a jaki na minus :hmm:

Tylko zastanawiam się w jaki sposób serwisant doszedł do takiego wniosku bez rozbierania pompki?

 

Pewnie na zasadzie, że klient i tak nie ma "nic do powiedzenia" :]

Zastanawiam się nad wysłaniem całej korespondencji i zdjęć do producenta.Ciekawe jaka będzie ich opinia.

 

Jeśli Ci się chce i uważasz, że warto :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.