Skocz do zawartości

Montaż klimatyzacji TRUMA SAPHIR


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam zamontować klimatyzację do przyczepki, pytanie czy wydajnościowo poradzi sobie w przyczepie Hobby 460.

Producent podaje że jest przewidziana do pojazdów o max długości 5,5m. Chodzi mi raczej o opinie użytkowników którzy mają takie urządzenie.

Drugie pytanie to potrzebuję porady w którym miejscu ją zamontować tak aby było optymalnie.

Układ przyczepy

post-20559-0-96700300-1462445547_thumb.jpg

 

Klimatyzacja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką klimatyzacje zamontowaną pod łóżkiem daje spokojnie radę schodzić przyczepę ,no i skrzynkę z piwem można przy okazji schłodzić ,u mnie wyloty zamontowane są na dole w łóżku .........POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje. Przy układzie przyczepy jaki mam zamontowanie wylotów na górze będzie trudne. Prawdopodobnie zamontuje klimatyzację pod łóżkiem blisko osi i wyprowadzę 2 wyloty. Jeden z wylotów spróbuje przeprowadzić pod aneksem kuchennym na drugą stronę przyczepy.

Pytanie czy zaślepiając jeden z trzech wylotów klimatyzatora zwiększy się wydajność na pozostałych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dasz wyloty tylko na dole ,to podczas wysokich upalow faktycznie tylko skrzynke z piwem schlodzisz...Musi byc zapewniona recyrkulacja powietrza.Umnie zaslepianie jednego z wylotow zwieksza wydajnosc na pozostalych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększy się wydajność pozostałych ale nie urządzenia.

To jest jeden kanał z jednym wentylatorem i rozdziałem na 3 wyloty. Jeżeli zaślepiasz jeden, to w tym momencie przez pozostałe dwa wylatuje więcej powietrza, ale ilość wydmuchiwanego przez urządzenie jest stała.

 

 

P.S.

Nie wiem w którym miejscu zaślepiasz, ale zrób to najbliżej kanału głównego, jak zrobisz to na końcu to może się tam woda kondensować (podczas dużych upałów). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koncu kazdej rury uzylem /koncowke-dysze z zamknieciem/ taka sama jak jest przy ogrzewaniu.Woda nie skrapla sie ani na zew.jak i wew. stronie rury/papierowo aluminiowej/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamontowane w łóżku przepustnice i mogę skierować strumień powietrza w górę w bok ewentualnie  całkiem zamknąć, nie wiem jaki jest sens zaślepiać jeden wylot .Dobrze jest zamontować tłumniki jeśli masz miejsce zdecydowanie zmniejsza szumy .........Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa jest podzielona na 2 części rozdzielona drzwiami przesuwnymi, montując klimatyzator pod łóżkiem jeden wylot zamontuje w łóżku - do dyspozycji mam około 70 cm po długości i tu właśnie nie chcę dawać dwóch tak blisko siebie. Drugi wylot będę chciał zamontować w drugiej części przyczepy przeprowadzając kanał pod aneksem kuchennym i wyprowadzić nawiew w łóżku podkowie.

post-20559-0-33254600-1462715519_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Przyczepa jest podzielona na 2 części rozdzielona drzwiami przesuwnymi, montując klimatyzator pod łóżkiem jeden wylot zamontuje w łóżku - do dyspozycji mam około 70 cm po długości i tu właśnie nie chcę dawać dwóch tak blisko siebie. Drugi wylot będę chciał zamontować w drugiej części przyczepy przeprowadzając kanał pod aneksem kuchennym i wyprowadzić nawiew w łóżku podkowie.

attachicon.gif460UFE1.jpg

i jak tam, udało się zamontować, jakie wrażenia ? Klima daje radę ? jest cicha ? jestem na etapie zakupu, myślę o Truma Saphir Comfort (odpowiednio do rozmiaru przyczepy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak tam, udało się zamontować, jakie wrażenia ? Klima daje radę ? jest cicha ? jestem na etapie zakupu, myślę o Truma Saphir Comfort (odpowiednio do rozmiaru przyczepy).

Niestety nie zamontowałem jeszcze, chociaż temat powraca przed każdym sezonem i planowaniem wyjazdu na południe europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.