Skocz do zawartości

Camp66 - Ściegny koło Karpacza


AngryAnia

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!

Zbieram się od września, żeby opisać świetny camping, który odkryliśmy i jakoś tak ciągle czasu brak :( Ponieważ nowy sezon już rozpoczęty, to trzeba w końcu go opisać. Jako że pod koniec sierpnia udało nam się w końcu kupić cepkę wprost na wyjazd na Węgry ( to my jesteśmy tymi szczęściarzami co kupili cepkę z forum od Cicik :) ), po powrocie mieliśmy niedosyt i szukaliśmy miejsc wypadowych koło Wrocławia. Z pomocą przyszła Wersowa, która podesłała linka z gazety o nowo otwartym campingu w Ściegnach koło Karpacza. Camping nazywa się Camp66, a tu są jego namiary http://camp66.pl
Już sama lokalizacja jest świetna, z uwagi na położenie blisko Karpacza i dobrą bazę wypadową. Sam camping, jak na nowo otwarty przystało, jest na wysokim poziomie, a krajobrazy (otoczenie gór i lasów) powalają na kolana. Teren jest dość duży i świetnie zagospodarowany. Na miejscu w drewnianej chacie z bali znajdują się sanitariaty, bar, zadaszone patio z miejscem do wypoczynku, gdzie znajdują się fotele ze stolikami, hamaki, huśtawki, kominek z miejscem na grilla opalanego drewnem, mnóstwo zabawek dla dzieci oraz kuchnia z jadalnią. Do tego boiska i piaskownica dla młodszych dzieci. Na ten sezon planowane było otwarcie placu zabaw i małego basenu dla dzieci.

post-19890-0-58604600-1462390578_thumb.jpgpost-19890-0-54521300-1462390606_thumb.jpgpost-19890-0-14253900-1462390611_thumb.jpgpost-19890-0-98376500-1462390626_thumb.jpgpost-19890-0-46499000-1462390641_thumb.jpgpost-19890-0-97551700-1462390646_thumb.jpgpost-19890-0-22662200-1462390655_thumb.jpgpost-19890-0-38330500-1462390661_thumb.jpg

 

Kuchnia z jadalnią posiada osobny aneks do gotowania i przyrządzania posiłków, a w dalszej części pomieszczenia znajdują się stoliki z ławami do spożywania posiłków.

post-19890-0-47709600-1462390779_thumb.jpgpost-19890-0-10910800-1462390795_thumb.jpg

 

Sanitariaty podzielone są na 3 części, w jednej są prysznice, w środkowej umywalki, a w trzeciej ubikacje.

post-19890-0-22912300-1462390842_thumb.jpgpost-19890-0-43327700-1462390858_thumb.jpgpost-19890-0-69376700-1462390864_thumb.jpgpost-19890-0-84486900-1462390868_thumb.jpg

 

Camping jest świetnie przygotowany dla dzieci, posiada osobną łazienkę dla rodziców z dziećmi, gdzie znajduje się mała ubikacja i umywalka obok standardowych.

post-19890-0-78270800-1462390907_thumb.jpgpost-19890-0-53546900-1462390912_thumb.jpg

 

Na zewnątrz pod zadaszeniem znajdują się umywalki do mycia naczyń.

post-19890-0-93521900-1462390945_thumb.jpgpost-19890-0-11921200-1462390949_thumb.jpg

 

Dodatkowo do dyspozycji gości campingu jest też pralnia z suszarnią i prasowalnią.

post-19890-0-87936500-1462391013_thumb.jpg

 

Wszystko czyste i pachnące!!! Brakowało mi tylko mydła w toaletach, co oczywiście zgłosiłam właścicielowi ;p

Dla przyczep czy kamperów przewidziano osobne stanowiska wysypane szutrem.

post-19890-0-30386000-1462391119_thumb.jpg

Na każdym stanowisku jest podłączenie do prądu, kranik z wodą i rura spustowa na ścieki.

post-19890-0-39574100-1462391156_thumb.jpg

Co do prądu to jedyny minus był taki, że czajnik 2000W rozłączał nam korki i w końcu użyliśmy mniejszego, który mamy też na wyposażeniu i wszystko już było ok. Camping jest czynny cały rok, organizowali też święta i sylwestra, także zaprasza do siebie o każdej porze roku. Generalnie miejsce jak dla mnie idealne, na bardzo wysokim poziomie i klimatyczne. Trochę campingów z namiotem wcześniej w Polsce odwiedziliśmy, ale takiego wcześniej nie spotkaliśmy. Będziemy tam na pewno wracać i polecamy dla tych co lubią góry i chcą trochę odpocząć w ciszy i spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 202
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na każdym stanowisku jest podłączenie do prądu, kranik z wodą i rura spustowa na ścieki.

 

Co do prądu to jedyny minus był taki, że czajnik 2000W rozłączał nam korki i w końcu użyliśmy mniejszego, który mamy też na wyposażeniu i wszystko już było ok. Camping jest czynny cały rok, organizowali też święta i sylwestra, także zaprasza do siebie o każdej porze roku. 

 

Nie na każdym stanowisku jest kranik z wodą i rura spustowa a tylko w środkowej części w pierwszym rzędzie... - tam gdzie staliście to ostatnia parcela ze spustem na szara w glebie... 

 

Na kampie były już spotkania z Karawaning.pl, Camperteam.pl i Poludniowcy.pl - te dwa ostatnie robily tam Sylwestra 2015 (okolo 30 ekip), a Poludniowcy takze spoty na "Koniec wakacji", "Piknik rodzinny" i "Niepodległościowy weekend" ... 

;-) 

 

plac zabaw i mały basen były już w zeszłym sezonie...

 

co do prądu - tam gdzie staliście (cały rząd aż do skladu drewna) konieczne są przewody 3x, na tych 2x i tanich z marketu wywala - na dobrym przedłużaczu 3x3mm - śmigało w cumulu 3,5kW i nie było problemow - ale byli tacy, którym wywalało już przy 800 Wattach z farelki ...

 

Reszta jak piszesz - warto jechac ...

 

BTW - National Geographic kręcił tam jeden odcinek programu o turystyce pieszej, podobnie jak kilka wstawek w programach z rodziny C+...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na każdym stanowisku a tylko w środkowej części w pierwszym rzędzie... - tam gdzie staliście to ostatnia parcela ze spustem na szara w glebie...

 

Na kampie były już spotkania z Karawaning.pl, Camperteam.pl i Poludniowcy.pl - te dwa ostatnie robily tam Sylwestra 2015 (okolo 30 ekip), a Poludniowcy takze spoty na "Koniec wakacji", "Piknik rodzinny" i "Niepodległościowy weekend" ...

 

 

plac zabaw i mały basen były już w zeszłym sezonie...

My byliśmy koniec września 2015 i ani basenu ani placu zabaw jeszcze nie było, były dopiero plany utworzenia

A jak szukaliśmy na forum informacji o kempingach w okolicy to praktycznie nic nie było, więc jak było już tam tyle spotkań, to szkoda ze nikt wcześniej o tym nie pisał. A kemping działa od czerwca 2015...

Edytowane przez AngryAnia (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było było - m.in w wątku Dolnośląskim.... co do basenu była rozporówka dla dzieci około 3m (stała w tym miejscu gdzie jest plac z podłożem ze steropianu... w tym roku ma byc 2 x wiekszy

 

 
 
 
 
Oficjalne otwarcie nastąpiło 1.08.2015, kategoryzacja pod koniec 08.2015...
 
Aniu jak będziecie planowali jakiś wypad na Camp66 to daj znać w wątku dolnośląskim (poczytaj go sobie) a gwarantuje, ze ktoś zawsze się dołączy - były spontany na ad hoc, że było 10 ekip z dnia na dzień...
Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zorientowałam że źle kliknelam i wrzuciłam wątek do Polski południowej a chciałam do zachodniej. A jeśli chodzi o te linki to niestety ale nigdzie w tytule nie ma opisanych miejscowości, a na to patrzy się szukając informacji o kempingach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zorientowałam że źle kliknelam i wrzuciłam wątek do Polski południowej a chciałam do zachodniej. A jeśli chodzi o te linki to niestety ale nigdzie w tytule nie ma opisanych miejscowości, a na to patrzy się szukając informacji o kempingach.

 

Używaj wyszukiwarki - opcja przeszukiwania nie tematu a forum...

Admini pewnie przeniosą do "właściwej" Polski ;-)

 

post-11643-0-65320100-1462395829_thumb.png

 

 

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na majówce w Miłkowie ale odwiedziłem również camp66. Moje uwagi dotyczą tyko kiepskiego dojazdu (dziurawa droga szutrowa) i braku cienia na całym kempingu. Poza tymi drobiazgami kemping pachnie nowością i jest świetnie zaprojektowany. Widać, że ktoś to robi z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze.

Skoro takie achy i ochy padają, to jak jest z holownikiem? Czy można go ustawiać obok przyczepy czy tylko na osobnym parkingu (jak na niektórych kampingach)?

Cennik podaje, że opłata za stanowisko wynosi 22 zł (nie specyfikując wymiarów i uzbrojenia tegoż stanowiska), a ktoś pisał, że stanowiska są różne (tzn. z woda i bez oraz z energią i bez).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze.

Skoro takie achy i ochy padają, to jak jest z holownikiem? Czy można go ustawiać obok przyczepy czy tylko na osobnym parkingu (jak na niektórych kampingach)?

Cennik podaje, że opłata za stanowisko wynosi 22 zł (nie specyfikując wymiarów i uzbrojenia tegoż stanowiska), a ktoś pisał, że stanowiska są różne (tzn. z woda i bez oraz z energią i bez).

BartoszK zrobił zamieszanie, nie do końca się chyba orientując jak zorganizowany jest kemping, ale nie będę się z nim kłócić, skoro wie lepiej ;) Typowe stanowisko pod przyczepę jest wysypane żwirem, na szerokość przyczepy i dość długie. Stawiasz przyczepę i za nią auto. Przedsionek czy markizę masz na trawie. Widać to na zdjęciu kolejnym za pralnią. Z tyłu między dwoma takimi stanowiskami masz węzeł elektryczny i sanitarny, który widać na kolejnym zdjęciu. Jedno przyłącze dedykowane jest dla dwóch przyczep, między którymi się znajduje. Miejsca dla przyczep są numerowane i 30 to ich tam nie było jak ja byłam we wrześniu. To o czym pisze BartoszK to stanowiska pod namioty, które znajdują się na polanie. Właścicielka jak mnie oporwadzała po terenie mówiła, że jak jest więcej przyczep, to ustawiają je na polu namiotowym, gdzie jest wpięcie tylko do prądu. Nie wiem tylko czy przy dużym obłożeniu pozwolą na polu namiotowym mieć auto przy przyczepie. Niestety na googlemaps jeszcze nie ma zagospodarowania tego terenu, więc nie można podejrzeć. Powolniak jak będziesz planował tam wyjazd, to najlepiej zadzwoń wcześniej i zarezerwuj sobie stanowisko pod przyczepę, wtedy będziesz pewien że masz przyłącza i auto obok siebie. Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartoszK zrobił zamieszanie, nie do końca się chyba orientując jak zorganizowany jest kemping, ale nie będę się z nim kłócić, skoro wie lepiej ;)

 

Aniu jesli piszesz cos to pisz zgodnie z prawdą - dla zainteresowanych moge podesłać mapy szczegółowe ;-)

 

post-11643-0-37758700-1462436433_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Chciałbym dorzucić swoje pozytywne słowo na temat Camp66. Byliśmy tydzien czasu w drugiej połowie kwietnia 2016 . Ogólnie polecamy i bez zastrzeżeń. jeżeli chodzi o prąd to podczas naszej wizyty elektryk zmieniał bezpieczniki na inne - większe.

Jeszcze raz polecam cisza ,spokój i ceny dostępne.

post-12305-0-01347800-1462464929_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.05.2016 o 04:35, Kamil_K napisał:

Wie ktoś może czy można tam przyjechać z psem? bo na stronie nic nie znalazłem :(

z tego co się orientuje to jest taka możliwość. Po prostu zadzwoń i dopytaj szczegóły-bardzo miła obsługa tel. 792566569

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.