Skocz do zawartości

Kamper, czy warto brać - oglądnijcie film i powiedzcie co myślicie?


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Nasi znajomi chcą kupić kampera. Znaleźli taki pojazd i nagrali krótki filmik z jego oględzin. Widać tam różne rzeczy, między innymi zacieki na suficie, które mnie osobiście nieco niepokoją. Chciałbym poznać Wasze zdanie, czy kamper ten jest wart uwagi? Jego cena to taka średnia rynkowa (1999 rok - 55 tys zł). 

To filmik z oględzin: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Eura mobil - odstająca listwa hmm, u mnie przy tej listwie jest miękki dach. Kolega z forum camperteam podpowiedział mi, że te auta mają problem ze szczelnością dachu przy dużych wkrętach mocujących relingi dachowe. Ja z trudem ale te wkręty wykręciłem - były pordzewiałe wewnątrz. Wkręciłem ponownie używając uszczelniacza sika. Odpukać, ale po zimie suchutko.

Możliwe że tu jest to samo. Bo wizę, że relingi są, a zacieki w podobnym miejscu co u mnie. Co prawda ja mam na VW i nieco starszy bo z 94 roku ale firma zabudowy ta sama.

Ja bym to dokładnie obejrzał. 55 tyś to kupa kasy. Z drugiej strony fajna maszyna i do tego z dodatkowym - dość drogim wyposażeniem. Więc może warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi znajomi chcą kupić kampera. Znaleźli taki pojazd i nagrali krótki filmik z jego oględzin. Widać tam różne rzeczy, między innymi zacieki na suficie, które mnie osobiście nieco niepokoją. Chciałbym poznać Wasze zdanie, czy kamper ten jest wart uwagi? Jego cena to taka średnia rynkowa (1999 rok - 55 tys zł). 

To filmik z oględzin: 

Układ taki jak u mnie z tym że u mnie stały podwójny materac , a ten dach trzeba dokładnie sprawdzić .Wyposażenie bogate i bardzo mało na rynku jest z takim układem wnętrza . Jak nie jest to zaciek to tylko kupować . A jaki to silnik ? bo jak 1.9 TD to jest za słaby do tak dużego kampera ,najlepszy 2,8 JTD .Pozdrawiam Rodzinkę :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie - rozkład wnętrza super. mi się podoba. Też zamiast podkowy bym zamontował na stałe wygodny materac. Idealne dla 4 osób.

Niech zainteresowani przejrzą dokładnie na camperteamie dział http://www.camperteam.pl/forum/viewforum.php?f=82

Może ktoś już go oglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kazik, cenę i rocznik to ja podałem tak z głowy (nie pamiętałem szczegółów), chodzi jednak nie o kwoty, lecz głównie o ten widoczny na filmie zaciek na suficie. To stanowi wielką niewiadomą dla kupującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Jak dla mnie, wydanie kwoty ok. 55 tys. zł. i godzenie się na nieszczelną, zamokniętą konstrukcję zabudowy już na samym początku przygody z karawaningiem, nie jest racjonalnym posunięciem. :nono:
Niestety, rozmiar dewastacji poczyniony przez wodę, można ocenić i to tylko wstępnie, dopiero po rozbiórce tej części zabudowy. Z reguły, taka rozbiórka kończy się koniecznością dalszego odsłaniania kolejnych przestrzeni. :pad:  Ostateczne i rzeczywiste koszty, w których zamknie się naprawa, poznajemy dopiero po jej zakończeniu, nigdy wcześniej.
Do tego dojdzie jeszcze usunięcie usterek widocznych (markiz, zabudowy, wyposażenia) oraz tych niewidocznych, które dopiero wyjdą.
Z tych powodów, mając do wydania w/w kwotę, osobiście szukałbym zdecydowanie czegoś szczelnego, ale to tylko moje własne zdanie.

PS
Zamieszczę fotki, łatwiej będzie to wszystko ocenić. :hmm:
Nie podobają mi się w kilku miejscach uszczelnienia, z jakichś powodów były "ruszane".
W jednym z tylnych narożników są widoczne uszkodzenia na ścianie, wygięty reling bagażnika oraz uszkodzona roleta - może zbieg okoliczności, a może było "coś" mającego jakiś wpływ na szkielet ...

Zacieki są widoczne nie tylko w różnych miejscach na suficie, ale również na pobliskich listwach mebli, które wodę zaczęły podciągać.
Świeżo zamontowana klima - takich rzeczy się nie robi, myśląc o sprzedaży w kolejnym sezonie. Przypuszczam, że coś jest na rzeczy i kamper wymaga jeszcze sporych nakładów.
Przy tym wszystkim nie jest jakoś okazyjnie tani, więc gdyby dodać do 55 tysięcy jeszcze z 10, które mogą okazać się konieczne, to można by chyba znaleźć coś, co nie będzie wymagało remontu już na samym wstępie ...
IMHO

post-8228-0-67074600-1462306236_thumb.jpg

post-8228-0-66625100-1462306238_thumb.jpg

post-8228-0-73280600-1462306240_thumb.jpg

post-8228-0-56800200-1462306243_thumb.jpg

post-8228-0-64462100-1462306245_thumb.jpg

post-8228-0-42623100-1462306247_thumb.jpg

post-8228-0-72598100-1462306249_thumb.jpg

post-8228-0-84378900-1462306271_thumb.jpg

post-8228-0-38575800-1462306282_thumb.jpg

post-8228-0-87035100-1462306283_thumb.jpg

post-8228-0-23623300-1462306285_thumb.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W imieniu znajomych bardzo dziękuję za Twoją Kris opinię. Wyłapałeś rzeczy, które mogą być kluczowe przy podejmowaniu decyzji. Przyznam, że wygląda to średnio - mówiąc delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś pytał o przyczepę w takim stanie, to zaraz zostałby sprowadzony na ziemię. Wprawdzie nie wiem czy konstrukcja ścian kamperów jest podobna do tej z przyczep, ale jeśli tak i w środku już wszystko jest tak widoczne to wewnątrz ściany i sufitu jest jedna wielka zgnilizna.

 

Obecni właściciele tego kampera są którymi właścicielami i ile go posiadają? Bo może było tak, że kupili go, zainwestowali kilka tysięcy w klimę, przy montażu coś uszkodzono, zaczęło ciec i w konsekwencji gnić. I teraz chcą się pozbyć problemu i wyciągnąć tyle kasy ile się da.

 

Nie mam pojęcia jakie są ceny kamperów. Czy 52k to dużo czy mało za taki stan i rocznik. Jedno jest pewne. Że po zakupie trzeba będzie dołożyć. Jak słusznie zauważył Kristofer, pytanie tylko ile dołożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacieki są po przeciwnej stronie niż uszkodzony reling. 

Jedno jest pewne - coś jest nie tak ze szczelnością. 

Ja bym poprosił kogoś z forum o pomoc, wspólnie podjechał i dokładnie pomacał i obejrzał całość. 

Może nie jest tak źle. Jak pisałem - użytkuję maszynę ten firmy i wiem już jakie ma bolączki i jak temu zaradzić. Fakt auto 98 rok... i 52 tyś - dużo. 

Faktem jest, że nalepa na tylnej szybie już każe uważać ten sprzęt. Widziałem jak użytkowane są kampery i przyczepy przez różnego rodzaju rajdowe teamy - masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.