Skocz do zawartości

Pompa ciepła jako ogrzewanie domu


COLLINS18

Rekomendowane odpowiedzi

Witodens 100 :hmm: . Chyba... 100 na bank ma w nazwie. tak kondensacyjny

Od dwóch lat odpukać :blagac: .

O... znalazłem http://www.ogrzewanie.pl/kociol-dwufunkcyjny-vitodens-100-w-6-5-26-0-kw.html

 

A straszyli mnie, że 1000 w zimie mało na miesiąc :skromny: . Teraz przy takich rozmowach kiwam głową w milczeniu. Po co mam kogoś na siłę przekonywać do gazu. A nich noszą wungiel do zasobników i klną pół soboty :]

 

No gdyby moi klienci chcieli mysleć tak jak ty, to wszystkim byłoby łatwiej. Wiele osób chwali własnie kotły kondensacyjne, a przecież ceny gazu ostatnio poszły w dół, to tym bardziej jest to rozwiązanie korzystne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 223
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ah mieszkam e takiej miejscowości, że gaz popłynie pewnie za 20lat.

Jeśli byłoby chociaż światło nadziei na gaz to moje c.o. i c.w.u. pewnie byłoby na gaz. A tak pozostaje pompka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witodens 100 :hmm: . Chyba... 100 na bank ma w nazwie. tak kondensacyjny

Od dwóch lat odpukać :blagac: .

O... znalazłem http://www.ogrzewanie.pl/kociol-dwufunkcyjny-vitodens-100-w-6-5-26-0-kw.html

 

A straszyli mnie, że 1000 w zimie mało na miesiąc :skromny: . Teraz przy takich rozmowach kiwam głową w milczeniu. Po co mam kogoś na siłę przekonywać do gazu. A nich noszą wungiel do zasobników i klną pół soboty :]

100% racji. Niech noszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witodens 100 :hmm: . Chyba... 100 na bank ma w nazwie. tak kondensacyjny

Od dwóch lat odpukać :blagac: .

O... znalazłem http://www.ogrzewanie.pl/kociol-dwufunkcyjny-vitodens-100-w-6-5-26-0-kw.html

 

A straszyli mnie, że 1000 w zimie mało na miesiąc :skromny: . Teraz przy takich rozmowach kiwam głową w milczeniu. Po co mam kogoś na siłę przekonywać do gazu. A nich noszą wungiel do zasobników i klną pół soboty :]

100% racji. Niech noszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah mieszkam e takiej miejscowości, że gaz popłynie pewnie za 20lat.

Jeśli byłoby chociaż światło nadziei na gaz to moje c.o. i c.w.u. pewnie byłoby na gaz. A tak pozostaje pompka :-)

A baniak z LPG

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

20 lat 130mk prądem ,promienniki podczerwieni ekosun,tanio wygodnie.Montowałem sam kabel2x1,5 +sterownik na pomieszczenie ,w dobie paneli słonecznych  za koszt CO mamy panel i ogrzewanie i zmartwienie ile na ogrzanie z głowy na kilka lat,Moc potrzebna na 1mk 50 wat ,jeden panel 600w u mnie ogrzewa 12mk ,chodzimy w krótkim rękawku ,late m zimny dzień ręka na ścianę i już ciepło,mieszkam na odludziu ,przez 20lat 2dni w mrożne dni wychłodziło się do 16 ,ale bez prądu nie ogrzeje się prawi niczym,Wymieniłem 1 bo miał wadę  ,żle zlutowany styk i się utlenił,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maarec -dodam kilka słów od siebie./sprowokował mnie twój płaszczyk wodny :-) /

5 rok mieszkam w domu 220m użytkowej , dwie kondygnacje , ściany 20cm wełny , podłoga 30 cm styro ,poddasze ca 30 cm wełny , 4 osoby( w tym 3 kobiety - to ważne) kominek z turbodymem (broń Boże z płaszczem),zużycie drewna ca 1 kubik rocznie .

Wychodzi średnie zużycie gazu z sieci licząc lipiec/lipiec z ostatnich pięciu lat od 4 do 4,65 tysięcy złociszy.

W tym woda kąpielowa i gotowanie a moja żonka w tej dziedzinie szaleje codziennie .

To moja druga budowa więc też miałem rozterki solarowo ,pompowo/ciepłowe , rekuperacyjne i ta cała reszta dyrdymałów.

Odpuściłem a za oszczędności kupiłem nową cycepkę i jeżdżę z nią pobierać ciepełko niekoniecznie gratisowe na południu

Jełuropy :-)

 

Ludziom pełnym wiary w cudowności życzę wytrwałości w wierze i utrzymaniu dobrego samopoczucie do chwil ostatnich :-)

 

Generalnie pozdrawiam w dzisiejszym kominkowym ciepełku wszystkich mniej i bardziej zadowolonych.

 

Adam - dla Ciebie zaś Pifko wirtualne z bodźce rozluźniające dla mojej przepony - Brawo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona cały czas marzy o kominku ,bo to tak fajnie jak się ogień widzi ,ale jak pomyśli o szykowaniu i noszeniu drewna to jej przechodzi ,Jeśli chodzi o koszty to 4 osoby + 3 sobota niedziela ,ściany  to stara cegła 30 cm + 10cm ocieplenia ,wszystko na prąd + tokarka 2 spawarki 6dni obsługiwane przez 2osoby roczny koszt prądu taryfa G12w 9500 myślę że niedużo mając na uwadze wygodę .Z moich wyliczeń wychodzi że szkoda zachodu aby to zmieniać . W firmie Rotal  wisi młotek do wybijania pomysłów na inne ogrzewani i 20 lat utwierdziło mię że słusznie  . I zamiast przejmować się ogrzewaniem zamykam drzwi i jadę w siną dal i nie martwię się czy coś nie zamarznie lub kto podłoży .kiedy zamówić LPG ,olej lub inny opał .Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chwalenie to rzeczywistość ,każdy robi tak jak mu rozsądek podpowiada , ekosuna nie kupisz w żadnym sklepie dlatego mało kto wie co to jest ,wszyscy jak słyszą prąd  ,a drogo będzie , ogrzewanie typu piec akumulacyjny ,kabel grzewczy i tp, będzie bardzo drogo ale to inna zasada działania ,ja nie jestem krezusem i też liczę moje wydatki  i mi wychodzi że jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie w temacie folii grzewczej zamontowanej pod panelami. Czasami wyjeżdzamy zimą i muszę się prosić teściowej, żeby rozpaliła w piecu. Zamontowanie proste jak drut tylko czy utrzyma temperaturę na poziomie 10-15 stopni. Niby mają 220W m2. Koszty eksploatacji mnie nie interesują bo to tylko ogrzewanie pod nieobecność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko na prąd ,2 łazienki terma 22kw +kuchnia 5kw ,używane codziennie (brudna praca)


tylko morz komuś się nie podobać bo wygląda to jak 4 cm kostka styropianu przyklejona do sufitu .bo przy takim montaż 99% sprawności ,na ścianie tylko 80%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.