Skocz do zawartości

Nadmuch nie przechodzi przez łazienke.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z nadmuchem.

W łazience dmucha aż miło a dalej za ścianą łazienki w kierunku strzałki już nic nie wylatuje.

Czy można w tym przypadku zdemontować sam brodzik (aby sprawdzić co jest problemem) bez demolowania łazienki?

post-10211-0-26909700-1462170462_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj, u mnie taka sytuacja skończyła się na spocie stopieniem brodzika. Ogrzewanie hajcowało i całą noc grzało w jeden punkt. Na szczęście skończyło się tylko na wymianie brodzika. Rozmontuj i sprawdź, czy rura nie wypadła w czasie jazdy na nierównościach z plastikowego łącznika. Najpierw sprawdź od strony drzwiczek. Dopiero potem próbuj zdemontować brodzik. Uważaj, wyjęcie brodzika bez demontażu kibelka wiąże się z ryzykiem pęknięć w rogach brodzika.

Edytowane przez Robak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądząc po zdjęciu ja bym nie ryzykował demontażu samego brodzika 

wywalenie kibla to chwila w porównaniu z gimnastyką z brodzikiem 

do tego dla wygody jeszcze szafkę pod umywalką można wywalić i przy okazji całą łazienkę przeglądnąć

w sumie roboty na pół dnia, ale będzie wszystko dopieszczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADRIAn ma rację.

Mam podobną łazienkę i nadmuch kończy się trójnikiem zaślepionym w kierunku, który wskazałeś strzałką.

Zatem całe ciepło ma się kierować do wnętrza łazienki ....

Zresztą sam element brodzika, w sąsiedztwie kasety WC również jest ślepo zakończony.

Zobacz załączoną fotkę....

 

slide_WP_20130524_007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADRIAn ma rację.

Mam podobną łazienkę i nadmuch kończy się trójnikiem zaślepionym w kierunku, który wskazałeś strzałką.

Zatem całe ciepło ma się kierować do wnętrza łazienki ....

Zresztą sam element brodzika, w sąsiedztwie kasety WC również jest ślepo zakończony.

Zobacz załączoną fotkę....

 

slide_WP_20130524_007.jpg

Być może masz racje, ale ze ściany za łazienką wychodzi rura rozprowadzająca nadmuch drugiej części przyczepy.

Raczej na pusto jej tam nie zamontowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może masz racje, ale ze ściany za łazienką wychodzi rura rozprowadzająca nadmuch drugiej części przyczepy.

Raczej na pusto jej tam nie zamontowali.

To zmienia postać rzeczy. Skoro jest dalszy ciąg instalacji.

W takim razie obawiam się, że bez demontażu się nie o obejdzie.

 

 

Wysłane via Tapatalk.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podejrzewam , że dalsza część rury idzie z kibelka pod łóżkiem i dochodzi do bojlera dogrzewając wodę . Ciepło nie bije pod łóżkiem bo nie ma otworów , którymi ciepłe powietrze może się wydostać . Sprawdź rurę za kibelkiem czy się nagrzewa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa ogarnięta.

Powiecie (napiszecie) że święto, że nie wypada brać się za taką robotę, ale jak w głowie siedzi że trzeba rozmontować łazienkę to i święto tak nie smakuje.

Kolejny raz sprawdziło się powiedzenie " nie taki diabeł straszny jak go malują".

Wystarczyło osiem wkrętów mocujących szafki i kibelek na wierzchu.

post-10211-0-21185200-1462303510_thumb.jpg post-10211-0-36185000-1462303544_thumb.jpg

 

Okazało się że to przez niechlujny montaż czy fabryczny, czy też przez kogoś innego, tego nie wiem.

Kaseta dość dokładnie ścisnęła rurę całkowicie ją zaślepiając

post-10211-0-45048100-1462303690_thumb.jpg post-10211-0-11842700-1462303721_thumb.jpg

post-10211-0-40403400-1462303777_thumb.jpg

 

Kawałek takiej rury miałem i wstawiłem w to miejce. Nadmuch teraz hula jak trzeba.

Wszystko zajęło mi ok 1.5 godz chociaż podchodziłem do tego jak do jeża.

 

Dziękuje za podpowiedzi.

 

A może ktoś wie czy ten kran da się rozebrać.

Pokrętło od zimnej wody często nie włącza pompki. Myślę że to na stykach, ciepła jest ok

post-10211-0-70358400-1462304042_thumb.jpg 

 

Kurcze zdjęcia mi się poziomo wklejają.

jak to zmienić?

Edytowane przez jachata (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziome zdjęcia to nie tylko twoja bolączka. A kran? Podważ boczne zaślepki i masz dostęp f do mikro styków.

 

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś podpowie dlaczego rura wychodzaca z bojlera nie daje nadmuchu na łazienkę? ? Wszystkie wyloty są ok a łazienka nie dogrzana? ?

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zdjęcia były dobrze wyświetlane trzeba je robić telefonek poziomo a nie w pionie8-}

 

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.