Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Grecja 2016

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 kacperek1

kacperek1

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 34 postów
  • Skądwoj. małopolskie
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Knaus Sudwind Super 450
  • Holownik:Volvo XC90

Napisano 01 maj 2016 - 21:23

Witajcie drodzy karawaningowcy !!!
Planuję wyjazd do Grecji w serpniu na 3 tygodnie, lecz nie bardzo wiem czy droga do Grecji przez Macedonię jest możliwa i bezpieczna.
Jakie macie w tym zakresie wiadomości ? Może droga przez serbie i bułgarię ?
Kacperek1

#2 marmur

marmur

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1245 postów
  • SkądKatowice/Zawiercie
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:DUCATO 2,5 już prawie gotowy
  • Holownik:BMW 520d

Napisano 02 maj 2016 - 00:06

Ja będę jechał pod koniec czerwca tą trasą, więc możesz pytać z początkiem lipca.

Alternatywnie biorę pod rozwagę przejazd przez Albanię.

Serdecznie pozdrawiam.

Marek

#3 Adamhobby

Adamhobby

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 22 postów
  • SkądPszów
  • Model:Coachman Festival
  • Holownik:BMW 530 D

Napisano 02 maj 2016 - 06:58

Witam , my startujemy 24 czerwca na dwa zestawy. Planowana trasa Węgry, Serbia , Macedonia - Grecja. Mam nadzieję że będzie OK

#4 KubaL

KubaL

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 28 postów
  • SkądNowa Wola
  • Model:Fiat Ducato 2.5D FFB TABBERT EUROPA 560

Napisano 02 maj 2016 - 07:02

Witajcie drodzy karawaningowcy !!!
Planuję wyjazd do Grecji w serpniu na 3 tygodnie, lecz nie bardzo wiem czy droga do Grecji przez Macedonię jest możliwa i bezpieczna.
Jakie macie w tym zakresie wiadomości ? Może droga przez serbie i bułgarię ?

To twój pierwszy wyjazd tą trasą w kierunku Grecji?

#5 kacperek1

kacperek1

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 34 postów
  • Skądwoj. małopolskie

Napisano 02 maj 2016 - 07:49

Nie - nie jest to mój pierwszy wyjazd do Grecji z przyczepką trasą przez Macedonię (chyba 11- ty), lecz nie mogę znaleźć nigdzie informacji czy obecnie jest bezpiecznie w Macedoni i Grecji?

Tak przyzwyczaiłem się do Grecji, że nie chcę jechać w inne miejsce.

Kacperek1

#6 Ir & Ed

Ir & Ed

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3135 postów
  • Sprzęt:Brak

Napisano 02 maj 2016 - 08:18

@kacperek1 > ...nie mogę znaleźć nigdzie informacji czy obecnie jest bezpiecznie w Macedoni i Grecji?

GR  ←  MSZ   →  MK

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Użytkownik Ir & Ed edytował ten post 02 maj 2016 - 08:21

#7 swiru

swiru

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 168 postów
  • SkądMIELEC
  • Model:HOBBY 540WLU
  • Holownik:4X4 5.7

Napisano 04 maj 2016 - 16:29

Blizej wakacji napewno bedzie wiecej informacji o sytuacji jaka panuje w Macedoni i Grecji.Trzeba poprostu czekac...

#8 Skalniaki

Skalniaki

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 307 postów
  • SkądMyszków
  • Model:Ford Benimar Tessoro coś tam coś tam
  • Holownik:JEST :)

Napisano 10 maj 2016 - 06:44

Nie - nie jest to mój pierwszy wyjazd do Grecji z przyczepką trasą przez Macedonię (chyba 11- ty), lecz nie mogę znaleźć nigdzie informacji czy obecnie jest bezpiecznie w Macedoni i Grecji?

Tak przyzwyczaiłem się do Grecji, że nie chcę jechać w inne miejsce.

Masz podobnie, jak mój mąż - też się przyzwyczaił do Grecji :) Jedziemy w czerwcu na prawie cały miesiąc i zazwyczaj przez Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię.  Węgrzy stali się wredni. Już w ubiegłym roku usiłowali mi wmówić, że jadę ciężarówką (kamper 7 m.) Mierzą auta do winiet. Za to w Serbii odważyliśmy się nocować na parkingu przy stacji paliw i był spokój.

Pewne w życiu jest to, że nic nie jest pewne.

#9 kacperek1

kacperek1

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 34 postów
  • Skądwoj. małopolskie

Napisano 10 maj 2016 - 21:30

Masz podobnie, jak mój mąż - też się przyzwyczaił do Grecji :) Jedziemy w czerwcu na prawie cały miesiąc i zazwyczaj przez Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię.  Węgrzy stali się wredni. Już w ubiegłym roku usiłowali mi wmówić, że jadę ciężarówką (kamper 7 m.) Mierzą auta do winiet. Za to w Serbii odważyliśmy się nocować na parkingu przy stacji paliw i był spokój.

Uwielbiamy Grecję z żoną i dziećmi. Ten ich niewiarygodny spokój w życiu codziennym, brak pośpiechu, lenistwo wręcz przeraża, a zarazem daje możliwość nisamowitego odpoczynku :)
Co do nocowania na stacjach w Serbi to nigdy nie miliśmy najmniejszego problemu, nochyba , że ze znalezieniem wolneo miejsca na prarkingu. A że wyjeżdżamy zazwyczaj w wekendy to noclegi były w towarzystwie "niemieckich turków" - całej ich chmary - bez najmniejszych problemów.
Jakoś nie wyobrażamy sobie wakacji bez Greji ;)
Kacperek1

#10 gusia-s

gusia-s

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1964 postów
  • Skąd*̡͌l̡*̡̡̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__*̡͌l̡* ̴̡ı Przygody/Siedlce
  • Model:Knaus Azur 495 tf
  • Holownik:BMW

Napisano 11 maj 2016 - 10:33

Grecki rząd szykuje podwyżki ... w zasadzie na wszystko! Większość z nich ma wejść już od czerwca min. wzrost akcyzy na wszystkie paliwa, papierosy i tytoń, piwo oraz likwidacja 50% ulgi na alkohole . Do tego wzrost podatku vat o 1 pkt % czyli do 24 % a co za tym idzie w zasadzie cała spożywka to i wyżywienie w tawernach/hotelach,  transport publiczny więc i promy. Jeszcze internet, tv.  Wszystko ma przynieść 450 mln eu wpływów do budżetu. Od następnego roku  jakiś dodatkowy podatek dla obiektów turystycznych od min. **.

W zamian maja znacznie obciąć emerytury i podnieść składki wszystkim ubezpieczonym w tym rolnikom oraz pomajstrują przy podatku dochodowym, zmiana % i kwot wolnych od podatku.

Spieszmy się odwiedzać Grecję ... ;)

#11 Ir & Ed

Ir & Ed

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3135 postów
  • Sprzęt:Brak

Napisano 11 maj 2016 - 10:44

GR ...  =>  dokładka...

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Dlatego jedziemy... [attachment=121860:caravana.gif]  w 2016   [attachment=121859:España.gif]

Użytkownik Ir & Ed edytował ten post 11 maj 2016 - 10:56

#12 Diana 176

Diana 176

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 37 postów
  • Skądświętokrzyskie
  • Model:N126N
  • Holownik:Skoda Fabia

Napisano 14 maj 2016 - 18:10

Wybieramy się z mężem w połowie sierpnia do Grecji, okolice północnej Grecji. Może kogoś spotkamy po drodze, zawsze to raźniej.Pozdrawiam.

#13 WiktorArek

WiktorArek

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 4 postów
  • SkądPomorskie - Gdańsk
  • Model:Adria
  • Holownik:Corolla Verso

Napisano 20 maj 2016 - 22:20

Witam , my startujemy 24 czerwca na dwa zestawy. Planowana trasa Węgry, Serbia , Macedonia - Grecja. Mam nadzieję że będzie OK

Witaj,

a w jakie miejsce sie wybieracie? My też startujemy 24.06. z Gdańska i jedziemy na Chalkidiki.

#14 Adamhobby

Adamhobby

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 22 postów
  • SkądPszów
  • Model:Coachman Festival
  • Holownik:BMW 530 D

Napisano 23 maj 2016 - 11:08

My też jedziemy w rejon Salonik, planujemy zwiedzić cały ten rejon

#15 comsio

comsio

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1045 postów
  • Telefon:Na pw
  • SkądZąbki
  • Sprzęt:Namiot
  • Model:Ducato II 2,5 TDI 670 Eura Mobile

Napisano 23 maj 2016 - 16:10

Grecki rząd szykuje podwyżki ... w zasadzie na wszystko! Większość z nich ma wejść już od czerwca min. wzrost akcyzy na wszystkie paliwa, papierosy i tytoń, piwo oraz likwidacja 50% ulgi na alkohole . Do tego wzrost podatku vat o 1 pkt % czyli do 24 % a co za tym idzie w zasadzie cała spożywka to i wyżywienie w tawernach/hotelach,  transport publiczny więc i promy. Jeszcze internet, tv.  Wszystko ma przynieść 450 mln eu wpływów do budżetu. Od następnego roku  jakiś dodatkowy podatek dla obiektów turystycznych od min. **.

W zamian maja znacznie obciąć emerytury i podnieść składki wszystkim ubezpieczonym w tym rolnikom oraz pomajstrują przy podatku dochodowym, zmiana % i kwot wolnych od podatku.

Spieszmy się odwiedzać Grecję ... ;)

Oj to można się spodziewać strajków i blokad dróg .

My po 15- Lipca :drive:   na dwa tygodnie , ok 5-6 dni będziemy  na Chalkidiki.. :hej: 

e9e05bfaae994e6em.jpg

Asia i Wiesław Pozdrawiają

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych