Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy karawaningowcy !!!

Planuję wyjazd do Grecji w serpniu na 3 tygodnie, lecz nie bardzo wiem czy droga do Grecji przez Macedonię jest możliwa i bezpieczna.

Jakie macie w tym zakresie wiadomości ? Może droga przez serbie i bułgarię ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja będę jechał pod koniec czerwca tą trasą, więc możesz pytać z początkiem lipca.

Alternatywnie biorę pod rozwagę przejazd przez Albanię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam , my startujemy 24 czerwca na dwa zestawy. Planowana trasa Węgry, Serbia , Macedonia - Grecja. Mam nadzieję że będzie OK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie drodzy karawaningowcy !!!

Planuję wyjazd do Grecji w serpniu na 3 tygodnie, lecz nie bardzo wiem czy droga do Grecji przez Macedonię jest możliwa i bezpieczna.

Jakie macie w tym zakresie wiadomości ? Może droga przez serbie i bułgarię ?

To twój pierwszy wyjazd tą trasą w kierunku Grecji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie - nie jest to mój pierwszy wyjazd do Grecji z przyczepką trasą przez Macedonię (chyba 11- ty), lecz nie mogę znaleźć nigdzie informacji czy obecnie jest bezpiecznie w Macedoni i Grecji?

Tak przyzwyczaiłem się do Grecji, że nie chcę jechać w inne miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@kacperek1 > ...nie mogę znaleźć nigdzie informacji czy obecnie jest bezpiecznie w Macedoni i Grecji?

GR  ←  MSZ   →  MK

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez Ir & Ed

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Blizej wakacji napewno bedzie wiecej informacji o sytuacji jaka panuje w Macedoni i Grecji.Trzeba poprostu czekac...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie - nie jest to mój pierwszy wyjazd do Grecji z przyczepką trasą przez Macedonię (chyba 11- ty), lecz nie mogę znaleźć nigdzie informacji czy obecnie jest bezpiecznie w Macedoni i Grecji?

Tak przyzwyczaiłem się do Grecji, że nie chcę jechać w inne miejsce.

Masz podobnie, jak mój mąż - też się przyzwyczaił do Grecji :) Jedziemy w czerwcu na prawie cały miesiąc i zazwyczaj przez Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię.  Węgrzy stali się wredni. Już w ubiegłym roku usiłowali mi wmówić, że jadę ciężarówką (kamper 7 m.) Mierzą auta do winiet. Za to w Serbii odważyliśmy się nocować na parkingu przy stacji paliw i był spokój.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz podobnie, jak mój mąż - też się przyzwyczaił do Grecji :) Jedziemy w czerwcu na prawie cały miesiąc i zazwyczaj przez Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię.  Węgrzy stali się wredni. Już w ubiegłym roku usiłowali mi wmówić, że jadę ciężarówką (kamper 7 m.) Mierzą auta do winiet. Za to w Serbii odważyliśmy się nocować na parkingu przy stacji paliw i był spokój.

Uwielbiamy Grecję z żoną i dziećmi. Ten ich niewiarygodny spokój w życiu codziennym, brak pośpiechu, lenistwo wręcz przeraża, a zarazem daje możliwość nisamowitego odpoczynku :)

Co do nocowania na stacjach w Serbi to nigdy nie miliśmy najmniejszego problemu, nochyba , że ze znalezieniem wolneo miejsca na prarkingu. A że wyjeżdżamy zazwyczaj w wekendy to noclegi były w towarzystwie "niemieckich turków" - całej ich chmary - bez najmniejszych problemów.

Jakoś nie wyobrażamy sobie wakacji bez Greji ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grecki rząd szykuje podwyżki ... w zasadzie na wszystko! Większość z nich ma wejść już od czerwca min. wzrost akcyzy na wszystkie paliwa, papierosy i tytoń, piwo oraz likwidacja 50% ulgi na alkohole . Do tego wzrost podatku vat o 1 pkt % czyli do 24 % a co za tym idzie w zasadzie cała spożywka to i wyżywienie w tawernach/hotelach,  transport publiczny więc i promy. Jeszcze internet, tv.  Wszystko ma przynieść 450 mln eu wpływów do budżetu. Od następnego roku  jakiś dodatkowy podatek dla obiektów turystycznych od min. **.

W zamian maja znacznie obciąć emerytury i podnieść składki wszystkim ubezpieczonym w tym rolnikom oraz pomajstrują przy podatku dochodowym, zmiana % i kwot wolnych od podatku.

Spieszmy się odwiedzać Grecję ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

GR ...  =>  dokładka...

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Dlatego jedziemy...   w 2016  

Edytowane przez Ir & Ed

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybieramy się z mężem w połowie sierpnia do Grecji, okolice północnej Grecji. Może kogoś spotkamy po drodze, zawsze to raźniej.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam , my startujemy 24 czerwca na dwa zestawy. Planowana trasa Węgry, Serbia , Macedonia - Grecja. Mam nadzieję że będzie OK

Witaj,

a w jakie miejsce sie wybieracie? My też startujemy 24.06. z Gdańska i jedziemy na Chalkidiki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

My też jedziemy w rejon Salonik, planujemy zwiedzić cały ten rejon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grecki rząd szykuje podwyżki ... w zasadzie na wszystko! Większość z nich ma wejść już od czerwca min. wzrost akcyzy na wszystkie paliwa, papierosy i tytoń, piwo oraz likwidacja 50% ulgi na alkohole . Do tego wzrost podatku vat o 1 pkt % czyli do 24 % a co za tym idzie w zasadzie cała spożywka to i wyżywienie w tawernach/hotelach,  transport publiczny więc i promy. Jeszcze internet, tv.  Wszystko ma przynieść 450 mln eu wpływów do budżetu. Od następnego roku  jakiś dodatkowy podatek dla obiektów turystycznych od min. **.

W zamian maja znacznie obciąć emerytury i podnieść składki wszystkim ubezpieczonym w tym rolnikom oraz pomajstrują przy podatku dochodowym, zmiana % i kwot wolnych od podatku.

Spieszmy się odwiedzać Grecję ... ;)

Oj to można się spodziewać strajków i blokad dróg .

My po 15- Lipca :drive:   na dwa tygodnie , ok 5-6 dni będziemy  na Chalkidiki.. :hej: 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi