Skocz do zawartości

10 moim zdaniem najwiekszych atrakcji w Norwegii


Rekomendowane odpowiedzi

Norwegia jak i cała Skandynawia jest idealnym miejscem na wypady karawaningiem.Najbardziej lubię Szwecję,mniej Finlandię,ale znowu Norwegia( trochę droga) ma niebywałą ilość atrakcji.Po Skandynawii podróżują nie tylko Europejczycy, ale spotykałem całe grupy Amerykanów czy Azjatów którzy przylatywali do Europy samolotami ,a później wynajmowali campery i nimi podróżowali po Skandynawii.Postanowiłem wybrać wg mnie 10 najciekawszych moim zdaniem atrakcji.Na moim Blogu znajdziecie szczegółowy opis każdego z nich .A jak jakiegoś brakuje to za jakiś czas się pojawi.
Moja propozycja to:
 
1.Fiordy to prawdziwa wizytówka Norwegii do najsławniejszego i zaliczanego jako najpiękniejsze naturalne miejsce widokowe na Świecie należy Preikestolen czyli Ambona.Ale fiordy to również Geirangerfjord,opisywany jako król fiordów.Również znany jest Nærøyfjordem.A pólka skalna na której wszyscy lubują sobie robić zdjęcia to Flydalsjuvet.

2 Ja tutaj wpisze lodowce.Najpopularniejsze są organizowane po jęzorze Nigardsbreen części Jostedalsbreen.

3Safari z wielorybami w Andenes

4.Góry Jotunheimen.

5Lofoty.Ciężko zobaczyć cały archipelag by się nim zachwycać.Do najciekawszych należy pewnie Flakstadøy , najbardziej surowa z lofockich wysp.Natomiast Ramberg. to już nie kamienista ale jakby wycięta wyspa z krajów tropikalnych o wspanialej piaszczystej plaży.Osada Nusfjord to także atrakcja tego rejonu.Najstarsza i najlepiej zachowana wioska rybacka  w Norwegii.Wyspa Moskenesøy.

6 Nord cap ,,Nie chce ale Musze”Nic wspaniałego ale każdy podróżnik musi nie wiem czemu ale musi tam być.W opisach pełno zachwytu ale dla mnie to tylko cel do zaliczenia

7.Trasy samochodowe.

8 Miast jest sporo pięknych .Ja jednak na liście umieszczę Narvik.Miasto bardzo związane z Polską ale posiadającą piękne położenie, oraz sporo atrakcji turystycznych.

9Będę oryginalny tym razem.Norsk Luftfartsmuseum niedaleko Bodø.ktoś nie jest pasjonatem lotnictwa? Nic nie szkodzi te miasto ma sporo jeszcze atrakcji.Dziennikarze National Geographic Traveler w 2013 wpisali listę 20 najbardziej wartych zobaczenia miejsc na świecie –właśnie  Bodø.Jeżeli chodzi o militaria to chciałbym jeszcze zobaczyć bateria Örlandet.

10 Na koniec miasto Lilelhamer znane z serialu i Olimpiady.Pięknie położone i majce rodzinny park rozrywki.A w Norwegi parków jest więcej takie jak :wspomniany Hunderfossen Familiepark,numer jeden na listach parku Tusen fryd niedaleko Oslo.

Zdjęcia i dokładne opisy tych miejsc znajdziecie na:

http://pozdrozeciwroze.blogspot.com/



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za krytykę ale jak ktoś bezsensu kopiuje to mnie to irytuje,

mianowicie:

 

Prejkestolen (ambona) leży nad Lysefjorden, na jego "drugim końcu" jest kolejna atrakcja "kjeragbolten"

 

Gejrangerfiord zgadza się ze jest nazywany krolem fiordow a jedna z atrakcji jest wspomniana polka skalna "Flydalsjuvet"

 

Jostedalsbreen jest największym lodowcem w europie, a "Nigardsbreen" jest jedna z jedenastu odnóg tegoż lodowca, w 2014 roku byl tam smiertelny wypadek.

 

Jest 18 Miedzynarodowych drog turystycznych można by rzec ze krajobrazowych

 

Nordkapp czyli zakonczenie drogi międzynarodowej E69, zależny o której porze roku tam będziesz, zorze polarne są przepiękne "kopara opada z wrażenia"

 

Reszta prawie się zgadza tylko ze nie jesteś orginalny, o z kopiowałeś wszystko.

 

poza tym zapomniałeś o Trolltunga "języku trola" który jest bardzo popularnym miejscem w Norwegi.

 

No i wyszliśmy poza 10 mjejsc ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Sorki ze się wtrącam , tu macie atrakcje i nie tylko

 

 https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g190455-Activities-Norway.html

Dziękuję :) w tym roku będziemy znów w Norwegii, tu zawsze coś ciekawego się znajdzie, takie podpowiedzi mogą się przydać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Andrzej7777 jak przeczytałem post Dux69 to jak widać kolega bardzo mało zna Norge. Takich miejsc jest tam setki, oczywiście napisał tylko parę (10) najważniejszych. Osobiście byłem w Norge paręnaście razy na wakacjach objazdowych własną cepką i wszystkie wymienione miejsca zwiedziłem, oraz wiele innych i długo by było je wymieniać a naprawdę jest co zobaczyć np.: DROGA ATLANTYCKA, DROGA TROLI, FLAM I SPEKTAKULARNY PRZEJAZD KOLEJĄ, JĘZYK TROLA, MUZEUM DZIKIEGO ŁOSOSIA I ŚNIEŻNA DROGA. BODO jest najbardziej znane z najsilniejszych prądów morskich na Świecie. W tłumaczeniu Norwegów Preikestolen to AMBONA BOGÓW. Jak coś więcej to służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Norwegia jak i cała Skandynawia jest idealnym miejscem na wypady karawaningiem.Najbardziej lubię Szwecję,mniej Finlandię,ale znowu Norwegia( trochę droga) ma niebywałą ilość atrakcji.Po Skandynawii podróżują nie tylko Europejczycy, ale spotykałem całe grupy Amerykanów czy Azjatów którzy przylatywali do Europy samolotami ,a później wynajmowali campery i nimi podróżowali po Skandynawii.Postanowiłem wybrać wg mnie 10 najciekawszych moim zdaniem atrakcji.Na moim Blogu znajdziecie szczegółowy opis każdego z nich .A jak jakiegoś brakuje to za jakiś czas się pojawi.

Moja propozycja to:

 

​To są jego propozycje a wy jak chcecie to napiszcie swoje .Najlepiej krytykować   :hmm: 

 

A może wyznaczyć fajną trasę i opiszemy co jest po drodze fajnego do zobaczenia 

Edytowane przez andiat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.