Skocz do zawartości

zrobiłem B+E :)


krzysiolesz

Rekomendowane odpowiedzi

 

Tom chyba nie rezygnuje a będzie wymieniał na nowy sprzęt...

Mam nadzieję że się tak stanie  ;)

A ja wiem że tak będzie...

Niestety karawaning jest bardzo zaraźliwą chorobą i bardzo trudno się jest z niej wyleczyć... chociaż czasem finanse przysłonią plusy... ale i tak się później wraca ;)

Też mi tak tęskno do przyczepy, że będę musiał zrobić E lub inne auto kupić..

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 215
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja Ci pisałem... Zastanów sie nad JGC bo dostępność cześci jak do fiata, albo lepiej.

Jacek mam jeszcze czas, na razie nic mnie nie goni i czekam na sprawę w sądzie.

 

A ja wiem że tak będzie...

Niestety karawaning jest bardzo zaraźliwą chorobą i bardzo trudno się jest z niej wyleczyć... chociaż czasem finanse przysłonią plusy... ale i tak się później wraca ;)

Też mi tak tęskno do przyczepy, że będę musiał zrobić E lub inne auto kupić..

Idź jak najszybciej, zapisz się na kurs godziny jazdy sobie dostosujesz a jak zdobędziesz papier to już hulaj duszo piekła niema   :yay:

 

P.S

Nad kamperem też sobie tak myślę czasami  :hmm:   :hmm:   :hmm:

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z opisów kolegów wynika iż w każdym z wymienionych ośrodków WORD egzamin przebiega prawie w ten sam sposób, są pewne różnice np. dojeżdżanie holownikiem do przyczepy itp., dlatego chciałbym znaleźć taką szkołę w której mógłbym się przy okazji nauki jak najwięcej dowiedzieć o "zwyczajach" panujących na egzaminie w Jastrzębiu lub w Rybniku. Miodzio czy znasz? czy mógłbyś ewentualnie zapodać jakieś namiary na szkoły nauki jazdy w których nauka nie poszła by w las :hmm: Czy szkoła nauki jazdy do której Ty chodziłeś jeszcze działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na You Tube jest sporo filmów. Ciekawe.

https://www.google.pl/search?q=Kategoria+B%2BE+you+tube&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=fs&gws_rd=cr,ssl&ei=Vj6aWMmkHomyUYORp5AP

Może coś znajdziesz z tych miejscowości o których piszesz. Poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisów kolegów wynika iż w każdym z wymienionych ośrodków WORD egzamin przebiega prawie w ten sam sposób, są pewne różnice np. dojeżdżanie holownikiem do przyczepy itp., dlatego chciałbym znaleźć taką szkołę w której mógłbym się przy okazji nauki jak najwięcej dowiedzieć o "zwyczajach" panujących na egzaminie w Jastrzębiu lub w Rybniku. Miodzio czy znasz? czy mógłbyś ewentualnie zapodać jakieś namiary na szkoły nauki jazdy w których nauka nie poszła by w las :hmm: Czy szkoła nauki jazdy do której Ty chodziłeś jeszcze działa?

Chyba we wszystkich WORD-ach egzamin powinien wyglądać tak samo. Do tego na Śląsku jest przeprowadzany na tym samym aucie i przyczepie.

Myślę, że każda szkoła ma lepszych i gorszych instruktorów, więc zależy na kogo trafisz. Nie wszystkie szkoły oferują szkolenie na B+E.

Reszta na PW, żeby nie robić reklamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Katowicach zdawałem 2 razy. No co, każdemu się może zdarzyć. Za 1 razem egzaminator kazał podjechać samochodem i pozwalał dociągnąć przyczepę. Za drugim razem na pytanie, czy mogę dociągnąć, egzaminator mnie zapytał: "a jak przyczepa będzie miała 2 tony, to też Pan przyciągnie?" Pomijam fakt, że mu odpowiedziałem, że dociągałem taką, ale nie dopuszczał takiej sytuacji. Natomiast podczas podjeżdżania pod hak - pomagał nakierowując. Więc wszystko zależy od egzaminatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trafić na wyrozumiałego egzaminatora to prawie połowa sukcesu. Myślałem że będę sobie śmigał już zawsze na kat. B, a tu chcąc zmienić holownik na nowszy w podobnej klasie trzeba się liczyć z większą wartością jeśli chodzi o DMC.Niby dobrze że większa ładowność, ale prawko trzeba będzie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wszystko zależy od egzaminatora.

Dlatego zawsze należy się grzecznie zapytać, to noc nie kosztuje bo jak widać nie ma standardu co do wykonywania

tych manewrów na egzaminie.Zresztą nie tylko na E+B na autobus też kułem teorię a jest tego trochę bo możesz nawet

do autobusu nie wsiąść jak nie podasz odpowiednich rzeczy, a się okazało że egzaminator sam powiedział co

trzeba wymienić z rzeczy obowiązkowych przed odjazdem i już, wcale nie trzeba było się uczyć :oslabiony:

Dlatego pytać,pytać i jeszcze raz pytać. :yes:

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tom jakie losowanie :) zdając swój praktyczny dowiedziałem się o wylosowanych manewrach zaraz po wykonaniu łuku. Także prostopadłe tyłem i mniętka faja, udało się ale nerw był, pąs i blada twarz także. Egzaminator, a w zasadzie jego postawa to 75% naszego sukcesu.

 

@100igniew pytaj także czy sprawdzać ładunek jak jest zamontowany, jak spinać zestaw czyli pytać o wszystko bo różni egzaminatorzy mają różne podejście do materii.

 

wysłane z Nokii 6210.

 

Edytowane przez benek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.