Skocz do zawartości

Zakup kampera - delikatne podejście


bigfonu

Rekomendowane odpowiedzi

na co mnie nie stać: na kampera za 100 000

ale stać na 25 000zł z bólem - nie zależy mi na piękności

 

Zastanawiam się na co szczególną uwagę zwrócić przy zakupie...

co mnie martwi w takim aucie

wiek wozu ! 1994 22lata 

- silnik - nie do końca - myślę że w ostateczności mogę go naprawić jeśli byłaby "niespodzianka"

- podwozie ? w takich autach gnije ? pęka , auta "łamią się" ?

- co szczególnie może gnić i co wyklucza zakup - gdyż naprawa będzie bardzo droga (np wartość auta)

- jakie elementy instalacji (kanaliza, woda, gaz) szczególnie obejrzeć  - co może "zabić" kieszeń

- szczelność części mieszkalnej - gdzie szukać wad

 

 

 

Czy ten model (nie ukrywam że podoba mi się) Fiat Ducato - to znośnie dobry wybór ?

A może szukać z innym silnikiem i nie Fiat ?

 

post-20575-0-26136200-1461837429_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@bigfonu > ,,,co mnie martwi w takim aucie

                     wiek wozu ! 1994 22 lata

attachicon.gifauto_skup.jpg

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Fajnie by było jak każdy by miał kasę na nowe, po za tym jak stwierdziłeś po zdjęciu stan techniczny tego kampera :hmm:  

Panie expercie specjalisto od złomowania :no:   :no:   :no:

Słabą mnie takie wpisy i nic na to nie poradzę  :pad: 

Daj sobie spokój z dalszą pomocą w tym temacie :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jak każdy by miał kasę na nowe, po za tym jak stwierdziłeś po zdjęciu stan techniczny tego kampera :hmm:  

Panie expercie specjalisto od złomowania :no:   :no:   :no:

Słabą mnie takie wpisy i nic na to nie poradzę  :pad:

Daj sobie spokój z dalszą pomocą w tym temacie :oslabiony:

TOM bardzo dobrze napisałeś, chciałem w podobnym tonie rzecz ująć   :yes:

Kolego bigfonu, poszukaj informacji na camperteam.pl 

Edytowane przez Kogi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnego jedynego w kraju Autostar 491 na J5.

Jego sprzedaż do dziś czkawką mi się odbija. To była zła decyzja.

Wszystko co nowsze i nowe jest zwykłą tandetą, ale ja mam światełko w tunelu, nie zdradzę jakie bo model podskoczy w notowaniach.

Fiacik, to 3/4 kamperów w europie, nie ma się czego bać, młotkiem i kombinerkami naprawisz ale wiedza do tego musi być, ten egzemplarz Hymer, troszkę malutki, ciasnawy, ale na wyrobienie sobie potrzeb w sam raz. Wszystko naprawisz ale największe koszta idą w naprawę przecieków i zgnilizn budy i nie tylko o złotówkach tu piszę , wszak czas to pieniądz.

.

Suchy ma być. W zakamarkach w każdym narożniku, nawet niewidocznym masz go dopatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pomału rozglądam się za kamperem, ogólnie w tym na zdjęciu odrzuca mnie to malowanie. Co do szczelności, to obejrzyj dokładnie środek w poszukiwaniu zacieków na wszystkich krawędziach i w miejscach na wysokości zewnętrznych listew, cale wyposażenie powinno być sprawne bo ciężko jest podczas samego oglądania ocenić dlaczego np, lodówka nie chłodzi-może to tylko przytkana dysza, a może korozja w rurkach i brak czynnika chłodzącego, więc sprzęt tylko na złom, podobnie z innymi urządzeniami.

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny przedział cenowy i doszedłem do wniosku że lepiej kupić coś taniej i do podłubania. Trudno jest coś złapać do 30000 w dobrym stanie (przyzwoitym)  - oczywiście jest to możliwe. Ja w swoim kamperku jestem po wymianie części ścian i całej podłogi - myślę że w 25000 (całość razem z zakupem auta) spokojnie się zamknę i to w wersji de lux. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jak każdy by miał kasę na nowe, po za tym jak stwierdziłeś po zdjęciu stan techniczny tego kampera :hmm:  

Panie expercie specjalisto od złomowania :no:   :no:   :no:

Słabą mnie takie wpisy i nic na to nie poradzę  :pad:

Daj sobie spokój z dalszą pomocą w tym temacie :oslabiony:

 

TOM bardzo dobrze napisałeś, chciałem w podobnym tonie rzecz ująć   :yes:

Kolego bigfonu, poszukaj informacji na camperteam.pl 

Przecież to nie pierwszy raz jego żałosny wpis . Niestety trolle i hejterzy są nieodłączną częścią społeczności internautów.

Znając życie to już w tym temacie nie napisze ani jednego słowa  a ta wlepa zniknie ....

 

bigfonu , głowa do góry tu na szczęście większość  userów to normalni ludzie. Poczytaj podobne tematy o kupnie przyczep i po pewnym czasie dołożysz trochę kasy do swojego budżetu i kupisz kamperka .

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się powtarzam. Ale ja też zaczynałem poszukiwania od 15 tyś zł.... skończyłem na prawie 2 razy większych pieniądzach. W ciągu mojego poszukiwania - trwało to ponad rok - chyba ze 3 razy rezygnowałem z zakupu... bo nie było z czego wybierać. Zgniłe, po wypadkach, stłuczkach - a to tył walnięty a to alkowa... może czas poszukiwania mi pomógł bo mogłem zebrać większa sumę.

Ostatecznie mam auto z 94 roku - z pierwszą rejestracja w 97 roku. Stary... ale działa i jestem mega szczęśliwy.

post-2823-0-83760100-1437941907_thumb.jpg
 
Co do podwozia to ja mam na VW T4 ale większość jest na fiatach i fordach. wszystkie dają radę. O podwozie bym się nie bał. Ważniejsza jest szczelność i instalacje - przede wszystkim ciepła woda. Często termy są zepsute lub pęknięte. A to spory koszt. U mnie ciepła woda to to czego brakowało mi w przyczepie, szczególnie że w kamperze mam ciepłą wodę ogrzewaną gazem co daje możliwość używania jej wszędzie.
Pamiętaj też aby brodzik był cały - to ważne bo w kamperze brodzika się używa. Stajemy w różnych miejscach, a jak dla mnie prysznic poranny to podstawa.
Pamiętaj też że są różne rodzaje zabudowy kampera, tzn,, integra, pół integra i alkowa. To co pokazywałeś to alkowa. Ja teraz bym szukał pół integry bo cały integral to jednak duży koszt - szyby, światła itd. wszystko pod specjalne zamówienie. Ale też w integrze jest inny komfort... więc jak już szukasz to tez na to zwróć uwagę.
Powodzenia !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigfonu: jeśli masz "dwie prawe łapy" to możesz kupować coś za te pieniądze i możesz mieć z tego pociechę. Jeśli masz jednak "dwie lewe" to odpuść bo koszty napraw czy remontów Cię zjedzą. Wiadomo że auto w takim wieku musi mieć swoje choroby, więc rzecz w tym aby samemu je leczyć.

Ja nie potrafię sam naprawiać, dłubać, grzebać, więc mając podobny (tyci większy) budżet, zdecydowałem się na kilkuletnią przyczepę a nie na 20-letniego kampera. Ale jeśli wiesz że podołasz, to się decyduj, pamiętając mocno o szczelności o czym WojtEwa pisze wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cathay masz 100% racji. 

Jednak podliczając koszta zakupu - jak w moim przypadku - mocniejszego holownika + przyczepy która miała by to co kamper to niestety budżet staje się dużo większy. Fakt, że koszta eksploatacji kampera są większe ale też mamy swoje + i - o których już duuuzo napisno.

Ja jestem ze swojego zadowolony - mimo wiekowej konstrukcji - 94 rok to jednak kawał czasu. Jednak sprawuje się fajnie. Ma swoje wady, swoje bolączki które już częściowo usunąłem.

Jak się poszuka to można coś znaleźć ale trzeb szukać, pytać, jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście też kiedyś brałem pod uwagę kupno kampera w podobnym przedziale cenowym. Jednak po oglądnięciu kilkunastu egzemplarzy, postanowiłem kupić następną przyczepę. Oglądane egzemplarze, wymagały jeszcze dofinansowania, aby można było wyjechać w podróż. Jak doliczyłem przewidywane koszty napraw, plus oczywiście koszt zakupu, doszedłem do wniosku, że mogę nie udźwignąć tego obciążenia finansowego. Dla tego kupiłem za te same pieniądze dużo młodszą przyczepę, którą prawie natych miast wyjechaliśmy w teren. Nie próbuje Cię w żaden sposób zniechęcić do zakupu takiego kampera, chciałem tylko pokazać, jak to było w moim przypadku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.