Skocz do zawartości

Cywilny mały holownik


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Maarec i Szary, dziękuje za opisanie mi świata Fordów  :ok:  w miare rozwijania sie tematu będe napewno dopytywał o konkrety bo na daną chwile najbardziej sie przyglądamy ex aequo Focus II fl i Zafira B fl Przy wolnym czasie pojedziemy na jakies jazdy próbne i ogólnie obejrzymy te modele organoleptycznie  ;)  Czekam jeszcze na opinie uzytkowników Opli/Zafir :niewiem:

 

 

 

Michał, ja sam nie wierze  :mlot:  i widze w sobie nutke hipokryty ale tłumaczy mnie tylko różnica przyczep, bo do 1,5t przyczepy 6,5x2,5 nawet bym o Focusie nie myslał ale z moim orzeszkiem sobie pieknie powinien poradzić ;)

 

 

edit;    a coś o automatach w Fordach???

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Automaty Durashift są dość bezpieczne. To ogólnie klasyka bez fajerwerków. Pilnowanie zużywają się razem z silnikiem. Mazda też je używała jak dobrze kojarze.

 

A czy dwusprzeglowe powershifty były już w focusach 2 to nie pamiętam. Niemniej pierwszego bym się nie bał, drugiego raczej tak. Podobnie jak dsg, do 200tys bajka, później niekoniecznie :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku

Jeśli miałbym jakoś doradzać i byłyby takowe moce finansowe to polecam Opla Astrę IV kombi 1,4 turbo 140 KM + LPG.

Auto ma bardzo dobre opinie, fajny moment dostepny od samego dołu, jest zgrabne i nie za duże.

Na prawdę fajnie się tym jeżdzi. Zawsze to rowerki można na dach wrzucić itd. Dzięki LPG który jest montowany już na taśmie produkcyjnej (np. wskażnik poziomu pomiędzy zegarami) a nie dokładany w serwisie utrzymanie auta będzie śmiesznie tanie.

 

Jeśli jednak zastanawiasz się nad Zafira to bez namysłu sięgnąłbym jednak po Orlando 1,8 + LPG. To też auto fabrycznie dostosowane do gazu i ogólne koszty utrzymania są bardzo niskie.

 

To jedynie moja opinia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko napiszę, w odniesieniu do postów z pierwszej strony: nie zawracaj sobie głowy Octavia 1.6 LPG. Mimo że sam ciągam tym przyczepkę (DMC 1000) to stwierdzam że jest o wiele za słabe. 10 litrów LPG to bierze solo, bez przyczepy. Bardzo krótka skrzynia biegów (przy 100km/h na piątym biegu ponad 3000 obrotów), spalanie z przyczepą od 15l LPG w górę (80-95km/h). Na codzień przyjemne i bardzo tanie w utrzymaniu auto ale do przyczepy nie z tym silnikiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku

Jeśli miałbym jakoś doradzać i byłyby takowe moce finansowe to polecam Opla Astrę IV kombi 1,4 turbo 140 KM + LPG.

....

 

No ta Astra IV/J jest boska ale to byłoby trzeba sie ostro napiąć z $ :oslabiony:  a woleli byśmy podejść do tematu zdroworozsądkowo i nie wydać więcje jak 25  :hmm: 

 

A to Orlando to zbyt rzadkie auto jak dla mnie, wole popularne modele ;)

 

Dudek ale jako takie cywilne auto na codzień jest chyba ok? bo opinie ma dobre i to raczej prosta i sprawdzona konstrukcja charakteryzująca sie trwałością i prostotą obsługi, no i ekonomicznie tez wypada dobrze :hmm:  Budke ciagała by sporadycznie i to niewielką więc chyba dało by się przemęczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kit, do miasta jest ok. Na trasie męczy przez krótką skrzynię i tym samym hałas. Nie psuje się, elementy eksploatacyjne bardzo tanie, koszty utrzymania na poziomie skutera. Jednak to musiałby być zakup w 100% ekono nie mający nic wspólnego z radością z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi to marzenie :serducha:  taka 4-ka allroad ahhh  :serducha:  tylko niestety cena  :( Teraz rozglądam się za najzwyklejszym dupowozem za rozsądne pieniądze, dlatego też segmentowo niższe, bez fajerwerków w wyposażeniu itd 

 

 

 

edit; 

 

ło la Boga a teraz Astra  :mlot:  lub co gorsza Focus :mlot:

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, czy foka, czy astra, czy octavka, to i tak będzie to dobry wybór. Auta z tej samej półki i wszystkie równo dobre. Nie jest to audi bez wątpienia ale jest dobrze.

Orlando sobie odpuść, bo byś musiał nawet w pochmurny dzień jeździć w wielkich okularach i parkować dwa kilometry od domu co by znajomi nie mieli polewki. Ponadto potomek rośnie, więc nie jest dobrze aby koledzy lali z niego pod szkołą jak go podwieziesz. 

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi to marzenie :serducha:  taka 4-ka allroad ahhh  :serducha:  tylko niestety cena  :( Teraz rozglądam się za najzwyklejszym dupowozem za rozsądne pieniądze, dlatego też segmentowo niższe, bez fajerwerków w wyposażeniu itd ....

Może nie A4 ale ta sama stajnia i wiele wspólnych rozwiązań: http://allegro.pl/scout-facelift-2-0-tdi-4x4-xenon-vat23-oplacona-i6131028808.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak kup coś z wieśwagena, albo "włatce pierścieni" - koniecznie z tdj. Będziesz miał szacun.

Zwykle mają 160 000 tyś. przebiegu i nigdy się nie psują  :] .

 

To do mnie? :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wspomina coś o A4.

Powiem tak dla 2-3 osobowej rodziny ok daje rade. Ale przy naszej 2+3 z tyłu jest bardzo mało miejsca na nogi i przy wysokich dzieciakach jak moje niestety podróż dalej niz 50-100 km to katorga.

Jestem na etapie poszukiwania czegoś 5 osobowego ale żeby tylne siedzenie każde było niezależne i regulowaną miało odległość.

Dzisiaj wpadła mi w oko toyota Verso 7 osobowa. Czy to da rade pociągnąć przyczepę DMC 1300?

 

Niestety wymiękam przy poszukiwaniach.

P.S.

Czy ktoś na forum ma volvo xc 70? nada toto sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.