Skocz do zawartości

Nasza włóczęga 2016 r.


Ir & Ed

Rekomendowane odpowiedzi

@Jaroslaw69 >... A tam zaraz złośliwości...
                                  
Za kilka lat będziemy świętować złoty jubileusz "na kołach", zawsze było drogo !
Tym razem mamy dylemat, nie wiemy którą trasę wybrać w tym roku...


Pozdrawiamy,
Ir & Ed

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 283
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@Jaroslaw69 >... A tam zaraz złośliwości...

                                  

Za kilka lat będziemy świętować złoty jubileusz "na kołach", zawsze było drogo !

Tym razem mamy dylemat, nie wiemy którą trasę wybrać w tym roku...

attachicon.gifMarszruta 1.png attachicon.gifMarszruta 2.png

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Obie są ciekawe :) zależy gdzie jeszcze nie byliście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy pierwszym kibicom naszej wyprawy...

Główny cel, jedziemy po zdrowie z turystyką w tle.
Kusi nas tak jak słusznie zauważył (maarec) Sycylia, Sardynia i Korsyka. Nie byliśmy na tych wyspach.

Za ciepłym południem  (Andaluzja) samym dołem  Hiszpanii  bardzo tęsknimy.
Mamy tu kilka miejsc do nawiedzenia które w 2010r. zostały przez nas pominięte.

Pozdrawiamy,
Ir & Ed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korsyka kamperem czy przyczepą to będzie ostra jazda. Dróżki są bardzo, bardzo kręte i przeważnie wąskie. Cokolwiek jedzie z przeciwka trzeba zwolnić, żeby się minąć, a byłem samą osobowką. średnia prędkość 20-30km/h. Ale wyspa jest tak śliczna że warto. Śmigają tam ciężarówki z naczepami więc i z przyczepą się przejedzie, ale chyba bardzo, bardzo powoli.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łza > ...Dróżki są bardzo, bardzo kręte i przeważnie wąskie.

 

Nie jest tak źle...

 

D55     przykłady    N198

 

Pozdrawiamy,
Ir & Ed
PS
Nasza ubiegłoroczna     włóczęga...

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusi nas ... Korsyka.

Z przyczepą na Korsyce... ciężko.

Tylko główne drogi są szerokie i mają normalne łuki (delikatne).

Jak popatrzysz na mapę to zobaczysz, że taka droga to tylko jedna pętla na południu i wschodzie wyspy.

 

Najlepsze są te drogi w górach ale są bardzo wąskie i strasznie kręte.

Na większości z nich minie się tylko samochód i motocykl. Dwa samochody muszą się już upychać po mijankach.

 

Widziałem kampery przeciskające się przez takie drogi, ale nie pamiętam zestawu z przyczepą.

 

Patrząc na trasę  na Korsyce którą zaznaczyłeś - nie będzie problemu z jej przejechaniem - to główna trasa Bastia - Ajaccio.

Ale przy tej trasie nie ma nic interesującego - nie poznasz Korsyki jadąc tą drogą. To zwykła kontynentalna droga.

Jedyna atrakcja widoczna na tej trasie to podwójny most koło Vivario.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maju, dziękujemy za bezcenne info...

Nasza trasa auto + przyczepa.                             Kempingi + wybrane miejsca do zwiedzania.
                      
Pozdrawiamy,
Ir & Ed
PS
Widać jak na dłoni, opłacalność przyczepy w stosunku do domków, pokoi itp...

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Korsyce 4 lata temu z przyczepą 2,12m szeroką, 6 m długą. 

Da się, jazda wymaga więcej uwagi ale przede wszystkim uważam że nie ma sensu się tam pchać z budą.

Wschodnia strona od Bastii w dół jest nudna. Zachód i północ CapeCorse super ale następnym razem pojadę tam z namiotem na dachu.

Faktycznie jest pięknie szczególnie polecam camping "U Paradisu"  http://www.camping-uparadisu.com

 

Trzeba uważać bo droga dojazdowa do kempingu to 10 km pustynnej drogi, często w wykutej skale. Wjazd jeszcze ok bo jedziemy w dół.

Żeby wyjechać z campingu ze średnią i większa przyczepą niezbędny napęd na 4 i reduktor. 

 

Inna sprawa to absurdalnie drogie bilety na prom za długi zestaw.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mar79 >  ...absurdalnie drogie bilety na prom za długi zestaw.

To fakt, ale...
Wkrótce będziemy mieli razem 150 lat, wkrótce będziemy jak wszyscy.
Na każdego przychodzi kolej/czas.
Korsyka od wielu lat jest na naszej liście „Zobaczyć przed śmiercią”.

Pozdrawiamy,
Ir & Ed
Na Korsykę planujemy kilka dni, mini epizod na całej naszej trasie...

 

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mar79 >  ...absurdalnie drogie bilety na prom za długi zestaw.

 

To fakt, ale...

Wkrótce będziemy mieli razem 150 lat, wkrótce będziemy jak wszyscy.

Na każdego przychodzi kolej/czas.

Korsyka od wielu lat jest na naszej liście „Zobaczyć przed śmiercią”.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Na Korsykę planujemy kilka dni, mini epizod na całej naszej trasie...

attachicon.gifKorsyka mini epizod.png

 

Jeżeli to Wasza "podróż życia" to koniecznie Korsyka nie może być pominięta :)

A w szczególności camping, który wspomniałem wcześniej. Jest tam chyba najpiękniejsza plaża na całej wyspie.

Przez utrudniony dojazd, towarzystwo mocno przesiane:) Nie ma możliwości podłączenia się do prądu, nie ma ciepłej wody łazienki zbudowane z kamiennych bloków. W recepcji / barze prąd z agregatu tylko w czasie gotowania obiadów dla zainteresowanych.

Nawet dla tego tylko miejsca na bank wrócę kiedyś na Korsykę.

Chciałem wrzucić zdjęcia ale coś mi ta opcja nie działa "Błąd Nie wybrano pliku do importu"

 

Byliśmy jedyną przyczepą na kempingu, jak się meldowałem zostawiwszy zestaw przed bramą i zgłaszałem inwentarz : auto, 2 dorosłe, 1 dziecko, przyczepa kempingowa ....... nastała cisza gościu wyjrzał przez okno poklepał po plecach i dostałem browara. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to Wasza "podróż życia" to koniecznie Korsyka nie może być pominięta :)

A w szczególności camping, który wspomniałem wcześniej. Jest tam chyba najpiękniejsza plaża na całej wyspie.

Przez utrudniony dojazd, towarzystwo mocno przesiane:) Nie ma możliwości podłączenia się do prądu, nie ma ciepłej wody łazienki zbudowane z kamiennych bloków. W recepcji / barze prąd z agregatu tylko w czasie gotowania obiadów dla zainteresowanych.

Nawet dla tego tylko miejsca na bank wrócę kiedyś na Korsykę.

Chciałem wrzucić zdjęcia ale coś mi ta opcja nie działa "Błąd Nie wybrano pliku do importu"

 

Byliśmy jedyną przyczepą na kempingu, jak się meldowałem zostawiwszy zestaw przed bramą i zgłaszałem inwentarz : auto, 2 dorosłe, 1 dziecko, przyczepa kempingowa ....... nastała cisza gościu wyjrzał przez okno poklepał po plecach i dostałem browara. 

brawo :), muszę się przyjrzeć temu przejazdowi i zbierać kasę na.... samochód 4x4x z reduktorem i bojler gazowy do przyczepy. Podoba mi się tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo :), muszę się przyjrzeć temu przejazdowi i zbierać kasę na.... samochód 4x4x z reduktorem i bojler gazowy do przyczepy. Podoba mi się tam :)

działaj, warto zostawić sobie "U Paradisu" na deser bo póżniej już nigdzie się tak dobrze nie czujesz na Korsyce :) 

 

Bojler gazowy robi robotę, oryginalny z przyczepy myślę że szybko wymienisz, a jak zrobisz to odrazu to sprzedasz jako nowy, jak tak zrobisz to nie wychodzi tak bardzo boleśnie finansowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.