Skocz do zawartości

Zmiana nawiewu 230V na 12V


DOMINO7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W przyczepie mam nadmuch na 230V. Udało mi się dzięki jednemu z forumowych kolegów wejść w posiadanie Vent'a z odzysku na 12V który to ze względów praktycznych chciałbym zainstalować w budzie. I teraz pytanie: Czy aby nie brakuje mi tu jakiegoś elementu? Ze sterownika wychodzą trzy przewody, za to z samej dmuchawy już tylko dwa, nie ma tam też żadnej możliwości podłączenia jakiegokolwiek innego przewodu.

Jak przypuszczam, dwa przewody wychodzące z dmuchawy to prąd i masa 12V. Trzy przewody wychodzące z regulatora to +,- oraz najprawdopodobniej jakiś termostat. Jak to ustrojstwo podłączyć? Myślę, że brakuje mi tu jakiegoś elementu.

post-8412-0-94053200-1461180628_thumb.jpg

post-8412-0-82594900-1461180683_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik, mogę zerknąć u siebie w domu (wieczorkiem, tylko proszę przedzwoń około 18:00).

Nie mniej pierwszy raz widzę aby sterownik do Venta na 12V miał funkcję "auto".

U mnie też na 100% ze sterownika wychodzą 3 przewody i są wpiete pod obudową silnika (jedną dziurą wychodzi +/- 12V a drugą wiązka do sterownika). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mniej pierwszy raz widzę aby sterownik do Venta na 12V miał funkcję "auto".

 

 

eee u mnie tez jest auto, czas się wziąć za montaż bo leży i czeka. Postaram się dzisiaj zajrzeć jak to u mnie wygląda .

Edytowane przez Bartekzg (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strusiu Venty 12V tez mają tryb AUTO :]

 

post-1137-0-69627900-1461225850_thumb.jpg

 

a co do okablowania to przed 5min próbowałem się dobrać do wszystkiego u siebie, a jest to trudne :oslabiony:  ale powiem jedno; sterowanie wchodzi w piec (u mnie 4 przewody) a zasilanie +/- jest obok bezpośrednio z aku do Ventu Na obudowie jest taka klapka kryjąca, ma jakies napisiki i dane tech na sobie, pod nią są miejsca na podpiecie przewodów Poniżej foto, jakość nienajlepsza bo dojście .... niedobre ;)  Jak będzie trzeba to moge wyciągnąć wszystko i wtedy będzie można opisać co i gdzie ...

 

post-1137-0-42298700-1461225871_thumb.jpg

 

edit;  czarny przewód od sterownika, biały to stałe 12V z aku

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ok nie linczujcie ;). Niech już sobie ma to "auto", co będę koledzie żałował ;).

 

Dominik, u mnie jest podobnie jak u kit'a, klapka i pod nią przyłącza.

Jest u Ciebie taka klapka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domino rzeczywiście niby model ten sam ale juz na pierwszy rzut oka widać, że jest inaczej.

 

Z regulatora wychodzi przewód 4 żyłowy 

 

no i teraz przeglądając zdjęcie znalazłem różnice - ty masz TEB a u mnie jest napisane TEB 1, chyba, że jedynka się zmazała ;)

płytka przykrywająca przewody tez jest inna.

 

 

post-3957-0-57860100-1461253466_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

 

witam mam pytanie czy idzie przerobić z 230v 12v bo mam cały komplet za dobre pieniądze

 

 

Witam!

Tak, jak Kolega Tom napisał - są takie tematy na forum, więc kolejny nie jest potrzebny :nono: bo robi się bałagan. W celu zapytania, staraj się wykorzystać już istniejące wątki, chyba że pytanie jest wyjątkowe.

Pierwszy lepszy z brzegu:

http://forum.karawaning.pl/topic/13220-przer%C3%B3bka-trumaventa-z-220-na-12v/

piec, obudowa, nawiew, kominek, rura do spalin, rury do ciepłego powietrza, rozgałęźniki i td.

:hmm:    :niewiem:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.