Skocz do zawartości

Problem po podłaczeniu zew. listwy led


salaj

Rekomendowane odpowiedzi

Ze standardowych ("niestabilizowanych") wyjść tego zasilacza możesz pobierać łącznie prąd do 10 A max. Zasilacz jest obliczany z minimalnym naddatkiem mocy, o czym już kilka razy wspominałem, dlatego absolutnie maksymalne obciążenie dla niego (mając na myśli wszystkie wyjścia) = 140 W, czyli 10 A dla wyjść standardowych i 1 A dla wyjścia stabilizowanego. Naddatek wynosi 8 W, czyli trochę więcej, niż 0,5 A, (dokładnie 666 mA). Z tych powodów, zalecałem Ci sprawdzenie wartości zabezpieczenia (ma być 15 A).

Napisałeś, że jest 20 A, a to nie jest odpowiednia wartość i musisz to zmienić, chyba że lubisz "zabawy z ogniem".

Nowy ściemniacz + 2 m taśmy LED podłącz najpierw tylko pod akumulator - będziesz miał pewność, że działa.

To tak na wypadek, gdybyś powtórzył jakieś błędy i okazałoby się, że ponownie jest tak samo, jak poprzednio. Zasady przyłączenia masz już opisane. Jeśli mimo prawidłowego przyłączenia, całość nie zadziała i ściemniacz się uszkodzi, to przynajmniej będziesz wiedział, że nie może być podłączony do standardowych wyjść zasilacza, a tylko te mogą "udźwignąć" bez obaw obciążenie tą taśmą (z uwzględnieniem tego, o czym pisane było we wcześniejszych postach). Właściwie, to chyba już wszystko zostało napisane, wystarczy tylko wyciągnąć odpowiednie wnioski.

PS

Czy ten ściemniacz w przypadku zewnętrznego oświetlenia przed przyczepą jest naprawdę taki potrzebny :hmm:

Ok rzeczywiście wszystko już jest napisane i super że tak dobitnie, po jednej rozmowie z takimi specjalistami człowiek wie o co caman.

 

Zamienie bezpiecznik na 15 i rozważę kupno osobnego zasilacza pod ledy, już pytałem jest w cenie 50 zł i będe miał spokój.

 

Jeszcze raz super to wyjaśniliście dzięki :blagac: :blagac: :blagac: :blagac:

 

Jak znajdę czas to opiszę swoją instalację z akumulatorem na pokładzie to mi sprawdzicie czy jest dobrze to zrobione :] :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Polecił mi też abym tą listwe zabezpieczył/zalał sobie silikonem bezbarwnym i będzie git.

 

Poprzednio zapomniałem napisać.

Bardzo zły pomysł. Nie dość, że silikon (nawet transparentny) ograniczy Ci jasność i kąt świecenia taśmy, to jeszcze może ją uszkodzić (jeśli nie od razu, to po pewnym czasie). Silikon, to kwas (podczas utwardzania) i mimo, że octowy, to taśma, na której są ścieżki i elementy bez jakiegokolwiek zabezpieczenia może tego nie wytrzymać.

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A długo już masz tą listwę LED na tym kleju?

Założyłem w sierpniu 2015... uzytkowane 1 miesiąc... A ile wytrzymają?.... to się okaże...

 

P.S.

Cofnijcie się na 1 strone tego wątku... podałem link do mojej instalacji i problemów z tym związanymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dupa następny sciemniacz się uwalił. Czyli wina trafo chyba zbyt duży prąd. Bo jak podłaczyłem pod aku to działało idealnie.

Edytowane przez salaj (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale podłaczyłem wszystko pod ten niestabilne i się rypło znowu. No to jak ten teraz sciemniacz kupić bo ten jest chyba zasłaby lub prąd wychodzący ze skrzynki jest za duży.

Podłaczyłem to bez sciemniacz na przełacznik ale ten kabelek co mam to jest ciepły więc muszę go wymnienic bo jest za cienki.

Kristofer wysłałem Ci zapytanie na priv odnośnie podłaczenia aku pod mk140 przez przekaźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.