Skocz do zawartości

Strona www


danielpoz

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie dziś stronę www to trochę jak pytanie o informatyka :-) Na stworzenie strony potrzebna przynajmniej kilka osób. Oczywiście są ludzie orkiestry co zrobią wszytko :-D

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na sali osoba która zna się na tworzeniu stron www?

Ja stawiałem swoją www.fotograty.pl na wordpressie, rejestrowałem domenę i zakupiłem hosting. Musisz sprecyzować w czym masz problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może faktycznie zbyt ogólnie. Ja się na tym zupełnie nie znam, więc już precyzuję.

 

Mam taką stronę www.zinstal.pl i z racji że ma już parę lat to należy ją zmodernizować. Układ zostaje taki sam a nawet odchodzi oferta handlowa, drobne zmiany w opisach działalności jak i wykonanych prac. Zależy mi na tym żeby wyglądała nowocześniej :) Jakie to mogą być koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zgłosić ofertę na  http://www.freelanceria.pl/

Konkurencja jest duża i taka zmiana nie powinna za wiele kosztować- zawsze zresztą możesz powiedzieć że za drogo  :)

 

WordPress- fajnie się w nim robi "z palca" - ale minus to obowiązkowy późniejszy nadzór nad uaktualnieniami, nie pilnowanie tego to proszenie się o kłopoty (coś jak z Windowsem :) ).

Jeśli nie ma kogoś kto tego dopilnuje- nie polecam.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zgłosić ofertę na http://www.freelanceria.pl/

Konkurencja jest duża i taka zmiana nie powinna za wiele kosztować- zawsze zresztą możesz powiedzieć że za drogo :)

 

WordPress- fajnie się w nim robi "z palca" - ale minus to obowiązkowy późniejszy nadzór nad uaktualnieniami, nie pilnowanie tego to proszenie się o kłopoty (coś jak z Windowsem :) ).

Jeśli nie ma kogoś kto tego dopilnuje- nie polecam.

To najpopularniejszy system zarządzania treścią, przy częstych publikacjach wygodny.

No może faktycznie zbyt ogólnie. Ja się na tym zupełnie nie znam, więc już precyzuję.

 

Mam taką stronę www.zinstal.pl i z racji że ma już parę lat to należy ją zmodernizować. Układ zostaje taki sam a nawet odchodzi oferta handlowa, drobne zmiany w opisach działalności jak i wykonanych prac. Zależy mi na tym żeby wyglądała nowocześniej :) Jakie to mogą być koszty?

To właściwie wizytówka firmy, a nie "strona". Poproś jeszcze zlecając żeby po przeróbce była responsywna czyli dostosowywała się do ekranów komórek, tabletów bo to głównie w taki sposób teraz konsumuje się treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najpopularniejszy system zarządzania treścią, przy częstych publikacjach wygodny.

..........

W pełni się z tobą zgadzam  :]

Ale ta właściwość a bezpieczeństwo nie aktualizowanego na bieżąco skryptu to dwie różne sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się z tobą zgadzam :]

Ale ta właściwość a bezpieczeństwo nie aktualizowanego na bieżąco skryptu to dwie różne sprawy.

Jasna sprawa, aktualizacje są częste i trzeba je robić. Im więcej dodatków i rozszerzeń tym więcej do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel:

Wejdź na np. http://yootheme.com/i sobie wybierz wygląd Twojej strony. Zapłać kilkadziesiąt jurków i już to masz. 

Biorąc pod uwagę że Twoja strona nie ma być "żywa" a tylko informacyjna, to praktycznie każdy dzieciak mający blade pojęcie stawia ci stronę. Oczywiście musisz mieć jakieś miejsce gdzieś tam na serwerze. Wygląd będzie ok, będzie modnie, na czasie no i będzie tanio. Do tego co potrzebujesz nie musisz zatrudniać drogich informatyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na sali osoba która zna się na tworzeniu stron www?

 

Jest częściowo - bo ja konkretnie zajmuję się tylko silnikami stron. (czyli nie tym co widzi użytkownik, tylko tym co się dzieje pod spodem - interakcje z bazami danych, zewnętrznymi webserwisami, przetwarzanie danych itp.) Obecnie tworzenie stron wymaga takiej ilości wiedzy, że rzeczywiście trzeba kilku fachowców zajmujących się swoimi działkami - projektowaniem / grafiką / wyglądem / silnikiem / administracją. Mowa oczywiście o serwisach, które robią więcej rzeczy niż tylko wyświetlają wizytówki. Są oczywiście fachowcy 'all in one', ale jak to zwykle bywa są do wszystkiego, czyli do niczego. :-)

 

http://www.zinstal.pl/to bardzo prosta stronka, nie ma tu żadnych wodotrysków,  Sama podmiana treści, czy usunięcie któregoś elementu będzie tania i banalna, takie drobnostki - myślę że zmieścisz się w dwucyfrowej kwocie, zwłaszcza jak złapiesz jakiegoś studenta. Jak potrzebujesz fakturę, to pewnie będzie parę razy drożej. Natomiast jeśli chcesz zmieniać wygląd strony i ma to wyglądać dobrze - to już zaczynają się schody, bo wątpię, żeby dało się znaleźć dobrego grafika i programistę w jednej osobie. (Przynajmniej ja nie znam, a parę lat w branży już siedzę). Zazwyczaj grafikę robią profesjonalni graficy a potem programiści oprogramowują każdy jej kawałek i każde możliwe zdażenie, w/g życzeń klienta. Projekt graficzny kosztuje a potem oprogramowanie go jeszcze więcej. Powinieneś bardzo dokładnie opisać, czego się spodziewasz i wystawić zapytanie na portalach (np. tych podanych wyżej) i jakieś wyceny powinny się pojawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To jest stronka mojego znajomego http://www.idlprojekt.pl/ i np. o coś takiego mi właśnie chodzi. Prosto i nowocześnie.

 

To jest książkowy przykład "jak nie powinna wyglądać strona internetowa".

Większość odnośników jest pusta, a to bardzo źle wygląda!

Do tego zbyt widoczne jest informacja o twórcy strony. No chyba że robił za damkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest książkowy przykład "jak nie powinna wyglądać strona internetowa".

Większość odnośników jest pusta, a to bardzo źle wygląda!

Do tego zbyt widoczne jest informacja o twórcy strony. No chyba że robił za damkę.

To projekt retro :) lata 80te ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agencja,. która wyprodukowała to coś, jest bardzo kreatywna:

 

http://www.derno.pl/,

 

:-)

 

Zagadka z seri:: znajdź 10 szczegółów różniących przedstawuione obrazki

 

Ale ten zegarek na każdje z nich wymiata, bardzo przydatny.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.