Skocz do zawartości

LPG - Węgry, Serbia, Macedonia , Grecja


Adamhobby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie, proszę mi wybaczyć ale nie znalazłem odpowiedzi. Powiedzcie mi proszę jak z tankowaniem gazu na trasie z Polski do Grecji, nastawić się na LPG czy tylko benzyna i ewentualnie jaka cena LPG na trasie ? Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych problemów. Troszkę słabiej wAlbanii ale na 100km przy głównych trasach masz 2-3 stacje. W górach i na wybrzeżu trochę gorze, jak masz pol zbiornika lub mniej to lepiej zatankować do pełna ... stacji z PB od groma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie wielkie dzięki za info,

 

a tak z innej beczki czy jeździ ktoś z was z odpaloną na gazie lodówką  ( w czasie jazdy ) ?

 

niestety są osoby, które śmigają mimo braku zabezpieczeń. Można jechać jeżeli : masz reduktor z czujnikiem wypadkowym (np truma monocontrol cs ok 430zł) + wąż ciśnieniowy z zaworem bezp. kolejne 170zł. Jeżeli masz do tego przegląd gazowy i najlepiej gaśnicę minimum 2 kg to możesz spokojnie jechać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jeszcze jedno petanko związane z LPG, czy wystarczy mi końcówka do tankowania  na stacjach benzynowych poszczególnych krajów taka jak w Polsce czy muszę mieć jeszcze jakąś przejściówkę ?

a tak przy okazji czy na kampingach wymienię butlę gazowa i ile taka uprzejmość kosztuje ( może zabrać 2 sztuki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno petanko związane z LPG, czy wystarczy mi końcówka do tankowania  na stacjach benzynowych poszczególnych krajów taka jak w Polsce czy muszę mieć jeszcze jakąś przejściówkę ?

a tak przy okazji czy na kampingach wymienię butlę gazowa i ile taka uprzejmość kosztuje ( może zabrać 2 sztuki)

 

żadnej końcówki nie musisz mieć, wszędzie są pistolety na nasz wlew

 

butli raczej nie wymienisz bo są inne, może uda się gdzieś dolać gazu gdybyś miał końcówkę

a jakie duże te butle zabierasz że muszą być 2szt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabieram 11 kg, Starczy na 3 tygodnie ?  - troche na kampach 220 v a troche na " dziko" gaz

 

mnie 11kg stracza na cały sezon a bywało że lodówka chodziła 2tyg non stop na gazie,

plus kilka weekendów z ogrzewaniem i lodówką (nie używam 230v)

 

zamiast zabierać drugą butle możesz dokupić koncówkę do tankowania, 

w austrii pewnie nie naleją, ale w "dzikich" krajach powinno się dać

 

co nie zmienia że 11kg starczy na 3tyg lodówki i gotowania

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Czy jadąc do Albanii przez Węgry, Chorwację, Bośnię, Czarnogórę, Macedonię zatankuję gaz tak jak w Polsce? Chodzi mi o końcówki do dystrybutorów, czy będą pasowały, czy trzeba kupić przejściówkę. Czy w tych krajach będą pasowały wtyczki do gniazdek prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.