Skocz do zawartości

Potrzebna wskazówka zupełnemu amatorowi odn. instalacji elektrycznej


Rudiger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj stałem się posiadaczem N126N do remontu. Chyba szczęśliwym. No, może jak zdejmę tę wiszącą tapicerkę to będę szczęśliwszy :)

Piszę w HydeParku bo to drobiazg w sumie i totalnie amatorska sprawa - o co chodzi z tym gniazdkiem 230V w ścianie przyczepy? Mam tam tylko klapkę i dziurę, nie ma gniazdka. Widziałem w necie dziwne gniazdka z 3 bolcami - czy takie tam ma być? Czy na kempingach są kable 230V właśnie dopasowane do takich gniazdek? Czy może na kempingach są po prostu standardowe gniazdka pod zadaszeniem - wtedy może nic nie zakładać (gniazdek) a tylko wyprowadzić np. 20m kabla z wtyczką (powiedzmy zwykły przedłużacz) do bakisty i tyle?

Brak też lodówki w przyczepie. Czy mogę zastosować coś w tym rodzaju? Oczywiście skazując się tym samym na konieczność 230V na polu

http://allegro.pl/lodowka-chlodziarka-kostka-hotelowa-srebrna-biala-i5969086218.html

 

Mam też przy dyszlu drugą wtyczkę, która nie wchodzi do gniazdka w samochodzie (biała).  Wg. instrukcji jest to instalacja wewnętrzna. Co z nią zrobić?

 

 

Jestem zupełnie zielony w tych tematach :]

Dziękuję za wszelkie wskazówki.

Edytowane przez Rudiger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Najlepiej zrobić to tak, jak jest typowo w przyczepach, czyli zamontować w tej "dziurze" standardowe gniazdo dla przyczep. Wszystkie wiadomości masz tu:
http://forum.karawaning.pl/topic/12861-przylaczenie-przyczepy-do-sieci-230-v-gniazda-wtyki-przejsciowki-oznaczenia-wymagania/
http://forum.karawaning.pl/topic/18247-urządzonko-do-ogrzewania-dla-penera/?p=403565
Oczywiście można iść na skróty, ale jeśli już, to po co chcesz zrywać tą wiszącą tapicerkę - podklej ją tylko.
Lodówka, jeśli  jest absorbcyjna, to bez dodatkowego chłodzenia będzie słabo działać w przyczepie, a jeśli jest sprężarkowa, to działać będzie dobrze, ale będzie słyszalna, zwłaszcza w nocy. Oczywiście, zawsze musi być dobrze wypoziomowana w czasie pracy.
Druga wtyczka najprawdopodobniej służy do zasilania wnętrza przyczepy (plus z instalacji samochodu). Jeśli w samochodzie założysz gniazdo "Jaeger" 13 pin (najlepiej), to w przyczepie zamiast tych dwóch wtyczek zakładasz jedną (13 pin) i wszystkie przewody z dwóch dotychczasowych wtyczek podłączasz do tej jednej.
Schemat podłączeń i wszystko na temat gniazda haka / wtyczki, gdzieś od tego miejsca w temacie:
http://forum.karawaning.pl/topic/16821-słownik-nie-tylko-karawaningowy/?p=373889

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie chce zakładać nowego tematu więc napiszę tutaj

Pod moją przyczepa jest jakiś elektroniczny gadżet ( wchodzą w to kable i wychodzą tyle tylko że wyjściowe kable nie są nigdzie podłączone na necie nie doszukać się niczego na ten temat

Wprawdzie te urządzenie nie jest mi do niczego potrzebne ale skoro już tam jest to wypadało by wiedzieć do czego służy

post-21226-0-08590000-1465644278_thumb.jpg

post-21226-0-71142900-1465644295_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.