Skocz do zawartości

750 DMC i 6 osób?


Karambar

Rekomendowane odpowiedzi

Karambar - nie spinaj się tak . Poważnie.

 

Jeśli masz doświadczenie i zakładasz tego typu wątek to można potraktować to tylko z przymrużeniem oka.

Nikt cię nie nazwał tak jak sam piszesz - to tylko twoje  doszukiwanie się złych emocji. Nic z tych rzeczy.

A jeśli postawisz na swoim i zamieszkacie w ping-pongu w 7-m osób to dlaczego nie ?

Każdy rekord ma swoją symbolikę.

 

ps.pamiętasz ile do "malucha" wchodziło osób ? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jarosławie, plizz, nie trać swojego cennego czasu. A jeśli już to poświeć go trochę więcej na czytanie ze zrozumieniem.

 

Dla ułatwienie streszczę jak najprościej:

To nie jest wątek o tym jak zmieścić w zapiekance 6 osób ale o tym czy ktoś zna przyczepy o DMC 750 na 5 ewentualnie 6 osób (jak zechcę wziąć ze sobą jeszcze Hołdysa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To nie jest wątek o tym jak zmieścić w zapiekance 6 osób ale o tym czy ktoś zna przyczepy o DMC 750 na 5 ewentualnie 6 osób (jak zechcę wziąć ze sobą jeszcze Hołdysa).

 

kup sobie jakąś angielkę - tam DMC może być dowolne, jakie klient sobie zapragnie  :hehe: płacisz i wymagasz i Mirek na placu dostosuję budę do Twoich potrzeb  :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Karambar, takie to forum często jest jak i inne fora, wiara pisze co im slina na język przyniesie. Napisałeś ,że namiot nie wchodzi w grę, ale te "australijskie" wyprawowe namioty dachowe rozkłada się w minutę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ślina na jezyk....hmmmm.

 

W takim razie poczekam na bardzo poważną wypowiedź jak w 7-m osób mieszkać w Niewiadówce lub czymś gabarytowo podobnym.

Bardzo mnie też interesuje temat klasycznej przyczepy dla 7-miu osób przy DMC 750 kg.

Zapewne będzie to ewenement w skali ogólnoświatowej. Nie widzę tego nawet w przypadku chińskiej rodziny.

Przyczepa w formie namiotu lub ta w opuszczanym dachu też nie wchodzi w rachubę.

Jeśli doczekam się takiej konkretnej , poważnej informacji to może świat karawaningu - szczególnie europejskiego czeka

totalna rewolucja (?).

 

Konkrety ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa lekka do 4250 kg DMC na kategorie B bez VIA TOLL :D

Poczytaj dobrze przepisy bo to co piszesz tyczy się holowników o dmc 3500 plus przyczepa lekka 750 daje 4250. Przy dmc Twojego 2810 nie ma mowy o jakiejkolwiek przyczepie cięższej niż 690kg a jeśli przekraczasz 3500 to viatoll i b96 lub b+e

I nie ma czegoś takiego jak do 4250 bez viatoll

Na B możesz ciągnąć do 4250 tylko holownikiem który ma dmc 3500 ale viatoll obowiązuje

Edytowane przez elvis52 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 750 kg DMC (a właściwie 690 kg) w tyle osób to porażka. Nie przesadzajmy z tymi siedmioma osobami, Karambar pisał o 5 - 6 osobach, ale to też też porażka. Ja mam 900 kg DMC, to cztery osoby jest OK, od biedy 1 - 3 noce w pięć osób, ale to już jest dyskomfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj dobrze przepisy bo to co piszesz tyczy się holowników o dmc 3500 plus przyczepa lekka 750 daje 4250. Przy dmc Twojego 2810 nie ma mowy o jakiejkolwiek przyczepie cięższej niż 690kg a jeśli przekraczasz 3500 to viatoll i b96 lub b+e

I nie ma czegoś takiego jak do 4250 bez viatoll

Na B możesz ciągnąć do 4250 tylko holownikiem który ma dmc 3500 ale viatoll obowiązuje

 

Elvis coś chyba źle interpretujesz przepisy. Ustawa o kierujących pojazdami mówi, że:

 .... kategorii B:

a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t,

z wyjątkiem autobusu i motocykla,

zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy lekkiej, ...

 

Czyli każdym pojazdem samochodowym o DMC nieprzekraczającym 3,5t możemy holować przyczepę lekką na kategorię B. Niezależnie czy pojazd ma 2810 czy 3500 kg DMC.

 

Oczywiście powyżej zestawu o sumie DMC 3500 kg obowiązuje viatoll.

 

Kolego Karambar - realnie nie znajdziesz przyczepy lekkiej przeznaczonej dla tylu osób. Możesz znaleźć porejestrowane angielki z takim DMC ale nie będzie to waga rzeczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2810 i lekka 750 daje 3560 a to już nie B tylko B96 lub B+E. Dobrze interpretuje bo mój ma 2505 dmc i robiłem B96 bo chcę zmienić budkę na większą a obecna ma 900 dmc

Elvis mylisz się - auto o DMC 2810 kg i przyczepa lekka 750 kg dalej jest zestawem na kategorię B.

Ty masz budę inną niż lekka, więc każde przekroczenie 3500 kg powoduje konieczność posiadania B96 lub BE.

 

Jeżeli nie wierzysz - http://oskduet.pl/nauka-jazdy/prawo-jazdy-przyczepa- na dole masz kalkulator, wpisz 2810 i 750 i sprawdź wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielskie salonki idzie znaleźć 750kG DMC, trzeba się jednak liczyć z tym, że najprawdopodobniej jest to wałek w DR, ale przypuśćmy że cudem taka istnieje.

Zakasać rękawy i wykonać przebudowę, zdemontować szafki górne i zapodać tam pięterka po bokach. Salonka dolne łóżko rozłożone ma około2x2m, dla 3 osób skromnej postury w sam raz + 2 na górnych łożach, na upartego i Hołdys wlezie do busa.

Da się. Kwestia determinacji.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elvis, tak jak napisał Szablasty i Miodzio – nie masz racji.

 

Mundek28, rozumiem że wiara pisze co im na język przyniesie, ale na zachodnich forach, też są ludzie a jednak postępują  inaczej.  
"ŻÓŁĆ" to takie najbardziej polskie z polskich słów. Na dodatek każda z czterech liter występuje tylko w naszym języku.

 

byry007, tak, są tacy kozacy. Na forum niewiadówek jest jeden człowiek który przerobił niewiadówkę 132 (ta największa laminatowa) na 6 osobową. Jego spryt i jakość wykonania wzbudza raczej mój podziw niż niechęć. Tak więc jak widać się da.

 

WojtEwa, dzięki za podpowiedź. Nie znam się na angielkach ale z tego co piszecie to jakieś przewały są, a ja nie chcę takich opcji.

 

Kristofer, inhalt, Adik, Port, Szablasty, Miodzio, dzięki za rzeczowe podejście.

 

chris_66, brakuje nam Twojego trollingu na forum. Wracaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Knaus Monsun (1976) spokojnie mieścił 4osoby ( 3+1) z czego dwójka to dzieci w różnym wieku. Mogę sobie wyobrazić spanie w nim 6-ki ( 4+2) ale o wygodzie trudno mówić. Przyczepa o DMC 800kg przechrzczona przy imporcie na 750 kg - kuchnia , lodówka, szafa - bez toalety itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechrzczona czyli mówiąc wprost - oszustwo w dokumentacji.

Tak czy tak ja cierpliwie czekam na informację o 6-cio osobowej klasycznej przyczepie kampingowej z legalną rzeczywistą masąDMC 690 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyna opcja to coś takiego 

http://www.henkpen.nl/occasion/hp1718-hobby-classic-370-tm/

 

dorobić pięterka i można spać w 6os

z tym że tu też waga przekracza 750kg,

być może coś lżejszego by się znalazło 

np adria 350 

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/adria-350-prima-3-personen-vorzelt-und-sonnensegel-ez-1995/435147157-220-2641

MW na poziomie 550kg, 200kg ładowności i mamy lekką

 

ale i tak chyba najlepsza opcja to jednak spanie w T4 


Przechrzczona czyli mówiąc wprost - oszustwo w dokumentacji.
Tak czy tak ja cierpliwie czekam na informację o 6-cio osobowej klasycznej przyczepie kampingowej z legalną rzeczywistą masąDMC 690 kg.

 

jakie oszustwo ? po prostu zmniejszona ładowność

 

tu masz adrię 350, MW 556kg, ładowność 130kg i mieścimy się w Twoich 690kg DMC

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/adria-350-prima-3-personen-vorzelt-und-sonnensegel-ez-1995/435147157-220-2641

a wystarczy dorobić dwa spania piętrowe i przyczepka mieści 5os a na upartego 6os

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.