Skocz do zawartości

Kolejny pomysł-ciepła woda


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@benek

Nasz sprawdzony w drodze wielokrotnie  →   patent = prysznic tranzytowy...

Używamy 2 razy dziennie, rano i wieczorem...

Zalewamy zbiornik wodą i kąpiel pod prysznicem w przyczepie gotowa.

attachicon.gifwlewanie wody.JPG

Pozdrawiamy z  Hiszpanii...attachicon.gifEspaña.gif

Ir & Ed

PS

Na postojach tranzytowych w ciągu dnia korzystamy z 10 l pojemnika + wężyk = zmywanie naczyń, itd, itp...

attachicon.gifpatent#1.JPG

I zostawiacie po sobie na postojach tranzytowych po zmywaniu naczyń ten syf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Wasze pomysły (niektóre bardzo konkretne) zastanawiam się nad systemem jakim jest  Webasto. Kwestia paru litrów paliwa, odprowadzenie spalin  na zewnątrz i webasto grzeje wodę użytkową. Może być  w obiegu  zamkniętym z małym wymiennikiem płytowym, lub po prostu  przepływowo. Czy  ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, iż spirala nad palnikiem zrobi to lepiej, taniej i na bank bardziej ekologicznie.

Ale mam w głowie przyczepę, szukając w internetach przeróbek blaszaków na kampery webasto, spirale dookoła kolektora w komorze silnika czy inne zaskakujące rozwiązania były dość często stosowane włącznie z rurą wydechową wspawaną w wymiennik do ciepłej wody.

 

wysłane z Nokii 6210.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Wasze pomysły (niektóre bardzo konkretne) zastanawiam się nad systemem jakim jest  Webasto. Kwestia paru litrów paliwa, odprowadzenie spalin  na zewnątrz i webasto grzeje wodę użytkową. Może być  w obiegu  zamkniętym z małym wymiennikiem płytowym, lub po prostu  przepływowo. Czy  ma to sens?

 

koszt webasto i jego dostosowania ?

za 800-1000zł można kupić bojler gazowy z angielki 

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy  edukacja trafi pod strzechy ?

attachicon.gifPojemnik na ścieki.JPG

Pozdrawiamy z Hiszpanii...attachicon.gifEspaña.gif

Ir & Ed

PS

Na naukę nigdy nie jest za późno !

Pnie profesorze edukacja musi być pełna - brakuje mnie jako niedouczonemu chociażby lejka lub czegoś do zlewania ścieków do przedstawionego pojemnika - inaczej pozostaje na parkingu syf tak jak pisałem wcześniej.

Pozdrawiam z przepięknej Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ed >... brakuje mnie jako niedouczonemu chociażby lejka...

 

Zapraszamy do nas, nasza = Wasza marszruta...

 

Czekamy na Was, bedziemy trzymać Wam miejsce w cieniu do 10 lipca...

 

Po zakończeniu EURO 2016 ruszamy dalej, możecie do nas dołączyć...

 

Pozdrawiamy z Hiszpanii...

Ir & Ed

PS

Możesz przyjechać do nas z lejkiem lub bez...

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dobra, jedziemy dalej z głupimi pomysłami :]

 

Mianowicie wk.....ia mnie brak ciepłej wody gdy odkręcam kran przy umywalce zwłaszcza rano. Ciepła owszem poleci ale po iluś tam sekundach. Oczywiście umywalka jest najdalej od bojlera. Prysznic podobnie ale jego używa się raz dziennie i brak cyrkulacji cieplej wody nie jest problemem w tym przypadku.

 

Pomysł taki: przed samą baterią na dojściu ciepłej wody montuję trójnik, jego boczne wyjście będzie odprowadzało wodę do głównego zbiornika. Na wężyku od zbiornika będzie elektrozawór http://allegro.pl/valtek-elektrozawor-zawor-paliwowy-benzyna-i6599529670.html nie mówię że konkretnie taki ale coś na tej zasadzie.

Pomysł na sterowanie tym wszystkim mam taki że podchodząc do toaletki i włączając światło elektrozawór i pompka będzie dostawać napięcie przez określony czas-zmierzy się ile czasu potrzeba na dojście upragnionej ciepłej wody. Po tych sekundach śwatło nadal będzie świecić nad umywalką ale pompka i zawór nie będą już wysterowane.

 

Co zyskujemy? brak straty wody co w moim przypadku jest dość ważne a najważniejsze mniejszy wk...w :]

 

Jakieś rady? porady? może gdzieś popełniłem błąd lub ktoś ma lepszy pomysł :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli odkręcając raz wodę zimna zleci do baniak przez pierwsze powiedzmy 10sek, jak za chwile odkręcisz wodę to przez te 10sek już ucieknie ciepła woda? I za każdym razem kiedy będziesz odkręcał wode przez 10sek będziesz na takową czekał? Dobrze rozumiem Twoj wymyślunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blisko ale nie.

Jak zapale światło w toaletce to już ta zimna woda wraca do baniaka.(kran nadal zamknięty) W tym czasie np patrzę w lustro jaki jestem przystojny lub bardziej przyziemnie to po prostu nakładam pastę na szczoteczkę ewentualnie drapię się po dupie.

 

10 sekund to na pewno nie jest, tak właściwie to nie wiem ile :] Jutro zmierzę, myślę że tak połowa tego co napisałeś.

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie zapalisz światła to woda będzie na początku zimna czyli zawsze musisz je zapalić, może podpiąć wszystko pod baterię i dwa zawory, jeden na dodatkowej nitce, a drugi przed baterią i jak jeden się zamyka to drugi się otwiera można też elektrozaworem trójdrożnym to zrealizować. Wydaje mi się, że czasem nawet lepiej abyś rano nie zapalał światła bo to co zobaczysz w lustrze może Ciebie zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termowłącznik daj, woda w wężyku z bojlera jest zauważalnie ciepła więc jak zacznie lecieć to się załączy i zaworek przełączy automatycznie, i póki woda w wężu w okolicy termoczujnika będzie ciepła to będzie cały czas szła na baterię, a jak ostygnie, to poleci do zbiornika i dopiero po chwili się przerzuci.

 

Najmniej obsługowe moim zdaniem, bo w sumie bezobsługowe, nawet jakimś czujnikiem temperatury z auta dało by się to chyba ogarnąć


ps. też mnie to drażni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.