Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Kolejny pomysł-ciepła woda

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#91 Maras

Maras

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2940 postów
  • Skądz wioski z tramwajami
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:the best KNAUS SPORT 450 FS

Napisano 24 sierpień 2017 - 22:38

termowłącznik daj, woda w wężyku z bojlera jest zauważalnie ciepła więc jak zacznie lecieć to się załączy i zaworek przełączy automatycznie, i póki woda w wężu w okolicy termoczujnika będzie ciepła to będzie cały czas szła na baterię, a jak ostygnie, to poleci do zbiornika i dopiero po chwili się przerzuci.

Najmniej obsługowe moim zdaniem, bo w sumie bezobsługowe, nawet jakimś czujnikiem temperatury z auta dało by się to chyba ogarnąć

ps. też mnie to drażni ;)

Pomysł fajny tyle tylko ,że przez cały dzień kilka /kilkanaście cykli zrobi  a tu ma być przed samym umyciem 

Ja mam takie coś w domu zrobione .Woda z zasobnika do łazienki  -wanna i prysznic.   Dwie rury na ciepłą wodę ,trójnik przed baterią i pompka w obiegu włączana przełącznikiem z kontrolką /lampką . 

jeżeli nie odpisuje na post to pewnie jestem na rybach lub w przyczepie

pozdrawiam Marek

gallery_4917_659_33708.gif

#92 danielpoz

danielpoz

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 989 postów
  • SkądPoznań/Swarzędz
  • Model:ADRIA Optima 4270 TD
  • Holownik:Ford Expedition

Napisano 25 sierpień 2017 - 06:02

Pomysł fajny tyle tylko ,że przez cały dzień kilka /kilkanaście cykli zrobi  a tu ma być przed samym umyciem 

Ja mam takie coś w domu zrobione .Woda z zasobnika do łazienki  -wanna i prysznic.   Dwie rury na ciepłą wodę ,trójnik przed baterią i pompka w obiegu włączana przełącznikiem z kontrolką /lampką . 

Oczywiście że najprościej i najbardziej efektywna będzie cyrkulacja tak jak w domu. Tak jak wspomniałeś parę cykli a nawet więcej niż parę, trochę szkoda energii na podgrzewanie tej wody.

#93 Krzysiek5

Krzysiek5

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 195 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:Hobby 540 UK

Napisano 25 sierpień 2017 - 12:43

W jakim sensie kilkanaście cykli zrobi ?

Krzysiek

#94 Maras

Maras

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2940 postów
  • Skądz wioski z tramwajami
  • Model:the best KNAUS SPORT 450 FS

Napisano 25 sierpień 2017 - 19:05

W jakim sensie kilkanaście cykli zrobi ?

Tak to zrozumiałem z Twojego opisu działania  :hmm:  i tak się do tego odniosłem .

jeżeli nie odpisuje na post to pewnie jestem na rybach lub w przyczepie

pozdrawiam Marek

gallery_4917_659_33708.gif

#95 Krzysiek5

Krzysiek5

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 195 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 sierpień 2017 - 19:34

Robi kółko tylko gdy woda jest zima a ty uruchomisz kranem pompkę. Nie nonstop.

U mnie w bojlerze woda na wyjściu ma 50-70 stopni wiec czuć jak ciepłe leci :)

Krzysiek

#96 maciejkos

maciejkos

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 572 postów
  • SkądWawa
  • Model:Elddis Knight

Napisano 26 sierpień 2017 - 07:12

Pomysł z cyrkulacją fajny. Sam od pewnego czasu noszę się z zamiarem zrobienia takiego patentu.

#97 Krzysiek5

Krzysiek5

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 195 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 sierpień 2017 - 09:52

Idea była by taka, najprostsza (na podstawie hobby 2008)

Bateria łazienkowa w momencie jej 'uchylenia' nawet minimalnie załącza pompę a jednocześnie z kranu prawie nie leci woda

Na rurce ciepłej wody w okolicy już baterii (za szafką albo przy p odłodze ale gdzieś blisko) założony trojnik i z jego odejścia poprowadzony wąż powrotny do zbiornika z wodą

Na tym odejściu zaraz za trójnikiem założony elektrozawór Otwarte/Zamknięte sterowany czujnikiem temperatury założonym na rurce tuż przed trójnikiem

I teraz - gdy jest woda zimna, czujnik temperatury nie jest wzbudzony, elektrozawór za trójnikiem jest w pozycji otwarte

W momencie uchylenia baterii uruchamia się pompa, bateria jest przymknięta więc całe cisnienie wody leci przez trójnik na wąż powrotny do zbiornika

W momencie kiedy do czujnika temperatury dojdzie woda ciepła (jak wspomniałem, u mnie to między 50 a 70 stopni z bojlera, więc trzeba by czujnik temp podający 'coś' (masę, plusa, co tam potrzebne) po otrzymaniu powiedzmy 30 stopni dać, elektrozawór się zamyka, i cała woda jest już kierowana na baterię

W tym momencie otwieramy baterię na full i mamy ciepłą wodę 'natychmiast'

Czas zlewania wody zimnej - około 5-10 sekund, potem już cały czas ciepła w okolicy

Woda zlewana tylko po uruchomieniu wody

Hmm... jedno mnie zastanawia, i wymagać będzie jakiegoś rozwiązania, w momencie gdu uruchomimy zimną wodę, to w powyższym układzie elektrozawór który będzie otwarty (bo zimna woda) spowoduje że też woda będzie tamtędy wracała, jest jeden obieg wody przeciez. Tu by trzeba było coś wymyslić...

(oczywiscie zima idzie, to nam sie zaczyna nudzić i trzeba coś wymyślic do robienia ;)

Krzysiek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych