Skocz do zawartości

Kolejny pomysł-ciepła woda


Rekomendowane odpowiedzi

termowłącznik daj, woda w wężyku z bojlera jest zauważalnie ciepła więc jak zacznie lecieć to się załączy i zaworek przełączy automatycznie, i póki woda w wężu w okolicy termoczujnika będzie ciepła to będzie cały czas szła na baterię, a jak ostygnie, to poleci do zbiornika i dopiero po chwili się przerzuci.

 

Najmniej obsługowe moim zdaniem, bo w sumie bezobsługowe, nawet jakimś czujnikiem temperatury z auta dało by się to chyba ogarnąć

ps. też mnie to drażni ;)

Pomysł fajny tyle tylko ,że przez cały dzień kilka /kilkanaście cykli zrobi  a tu ma być przed samym umyciem 

Ja mam takie coś w domu zrobione .Woda z zasobnika do łazienki  -wanna i prysznic.   Dwie rury na ciepłą wodę ,trójnik przed baterią i pompka w obiegu włączana przełącznikiem z kontrolką /lampką . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pomysł fajny tyle tylko ,że przez cały dzień kilka /kilkanaście cykli zrobi  a tu ma być przed samym umyciem 

Ja mam takie coś w domu zrobione .Woda z zasobnika do łazienki  -wanna i prysznic.   Dwie rury na ciepłą wodę ,trójnik przed baterią i pompka w obiegu włączana przełącznikiem z kontrolką /lampką . 

Oczywiście że najprościej i najbardziej efektywna będzie cyrkulacja tak jak w domu. Tak jak wspomniałeś parę cykli a nawet więcej niż parę, trochę szkoda energii na podgrzewanie tej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny tyle tylko ,że przez cały dzień kilka /kilkanaście cykli zrobi  a tu ma być przed samym umyciem 

Ja mam takie coś w domu zrobione .Woda z zasobnika do łazienki  -wanna i prysznic.   Dwie rury na ciepłą wodę ,trójnik przed baterią i pompka w obiegu włączana przełącznikiem z kontrolką /lampką . 

W jakim sensie kilkanaście cykli zrobi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea była by taka, najprostsza (na podstawie hobby 2008)

 

Bateria łazienkowa w momencie jej 'uchylenia' nawet minimalnie załącza pompę a jednocześnie z kranu prawie nie leci woda

Na rurce ciepłej wody w okolicy już baterii (za szafką albo przy p odłodze ale gdzieś blisko) założony trojnik i z jego odejścia poprowadzony wąż powrotny do zbiornika z wodą

Na tym odejściu zaraz za trójnikiem założony elektrozawór Otwarte/Zamknięte sterowany czujnikiem temperatury założonym na rurce tuż przed trójnikiem

 

I teraz - gdy jest woda zimna, czujnik temperatury nie jest wzbudzony, elektrozawór za trójnikiem jest w pozycji otwarte

W momencie uchylenia baterii uruchamia się pompa, bateria jest przymknięta więc całe cisnienie wody leci przez trójnik na wąż powrotny do zbiornika

W momencie kiedy do czujnika temperatury dojdzie woda ciepła (jak wspomniałem, u mnie to między 50 a 70 stopni z bojlera, więc trzeba by czujnik temp podający 'coś' (masę, plusa, co tam potrzebne) po otrzymaniu powiedzmy 30 stopni dać, elektrozawór się zamyka, i cała woda jest już kierowana na baterię

W tym momencie otwieramy baterię na full i mamy ciepłą wodę 'natychmiast'

 

Czas zlewania wody zimnej - około 5-10 sekund, potem już cały czas ciepła w okolicy

Woda zlewana tylko po uruchomieniu wody

Hmm... jedno mnie zastanawia, i wymagać będzie jakiegoś rozwiązania, w momencie gdu uruchomimy zimną wodę, to w powyższym układzie elektrozawór który będzie otwarty (bo zimna woda) spowoduje że też woda będzie tamtędy wracała, jest jeden obieg wody przeciez. Tu by trzeba było coś wymyslić...

 

 

(oczywiscie zima idzie, to nam sie zaczyna nudzić i trzeba coś wymyślic do robienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czesc, chodzi mi po glowie alternatywne podgrzanie zbiornika z woda do prysznica. Aktualnie jest to grzalka o mocy 500watt. A zbiornik to plastikowy 20litrowy. Posiadam tez w swoim vanie ogrzewanie trumatic ktore wytwarza az nad to ciepla. Gdyby tak uzyc np przewodow miedzianych np hamulcowych. Ulozyc w spiralne nad i z tylu grzejnika pomiedzy oslona aluminiowa? Dalej dac te przewody do zbiornika i zamontowac mala pompke ok 4watt do wymuszenia obiegu? Ktos robil cos takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Przeglądając internet znalazłem taki oto gadżet 

https://zoo-aquos.pl/pl/p/GRZALKA-PRZEPLYWOWA-ZEWNETRZNA-EH-500W-20-35C-12-16-20mm-/4625

Czy ktoś już się z czymś takim spotkał lub instalował?

Czy to może zadziałać w połączeniu z pompką w zbiorniku wody?

grzałka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.