Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Pytanie o akumulator

akumulator

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
385 odpowiedzi w tym temacie

#376 KasiaKep

KasiaKep

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 51 postów
  • SkądGostków,pow.wałbrzyski
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:COMPASS RALLYE 430/4
  • Holownik:Opel Zafira

Napisano 02 kwiecień 2016 - 17:52

To może zapytam inaczej czy można jakoś sprawdzić jaką pojemność ma akumulator ( AH ) ?

#377 Roobertino

Roobertino

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 851 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:LMC 475 RD
  • Holownik:4X4

Napisano 02 kwiecień 2016 - 17:57

myślę że 85 a/h

#378 ekAr

ekAr

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 75 postów
  • Model:od inzyniera Striewskiego
  • Holownik:na Hankookach

Napisano 03 kwiecień 2016 - 09:42

Zerknij na stronę https://mastsandmoto...-battery-detail wygląda, że typ 678 to rzeczywiście 85Ah. Porównaj sobie wymiary, tam są podane, będziesz mieć już prawie pewność.

Co ja pacze...

#379 KasiaKep

KasiaKep

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 51 postów
  • SkądGostków,pow.wałbrzyski
  • Model:COMPASS RALLYE 430/4
  • Holownik:Opel Zafira

Napisano 03 kwiecień 2016 - 16:10

ekAr i Roobertino dziękuję bardzo wam za pomoc faktycznie wychodzi na to że 85 Ah. Pozdrawiam

#380 sebek77

sebek77

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 2 postów

Napisano 06 kwiecień 2016 - 19:39

Witam, właśnie nabyłem swoją  1wszą przyczepę. Jak się później okazało aku jest do wymiany. Docelowo przyczepa stacjonuje na polu kempingowym z dostępem do prądu, jeżeli będę podróżował to w grę wchodzą kempingi z przyłączem 220. Jeżeli ktoś może pomóc to mam pytanie jaki akumulator kupić ? Czy w ogóle jest mi potrzebny. Dzięki za każde info.  

#381 MARIOczy

MARIOczy

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 550 postów
  • Model:Holenderski
  • Holownik:Niemiecki

Napisano 06 kwiecień 2016 - 19:43

poszukaj, wszystko jest omówione (pojemność,typ/rodzaj itp,itd)

Pozdrawiam

Mariusz

#382 sebek77

sebek77

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 2 postów

Napisano 06 kwiecień 2016 - 19:48

Dzięki MARIOczy za wskazówki

#383 ekAr

ekAr

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 75 postów
  • Model:od inzyniera Striewskiego
  • Holownik:na Hankookach

Napisano 06 kwiecień 2016 - 21:34

Przychylam się do przedmówcy. No bo po co Ci dodatkowe kilogramy w przyczepie, dodatkowe koszty i szukanie miejsca pod łóżkiem (i czy aby na pewno akumulator szczelny i nie gazuje) albo czy nie będzie mu za zimno w bakiście. Daj sobie spokój skoro będziesz korzystać z 230V.

Co ja pacze...

#384 shorty

shorty

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 48 postów
  • SkądSkierniewice
  • Model:KNAUS Sudwind 440 '97
  • Holownik:Suzuki Grand Vitara

Napisano 06 kwiecień 2016 - 23:42

to wszystko zależy od tego jak dużo prądu zużywasz i jakie masz podejście do życia.. 

wiem, brzmi dziwnie, ale jak masz płacić dziennie ok 15-20 zł na dobę za podpięcie do prądu, to czasem przechodzi ochota.. i nabierasz ochoty na dobre aku :]

także poczytaj forum, jest tu na prawdę bardzo dużo wiedzy, którą warto przyswoić :] a na końcu sam zdecydujesz czy wolisz mieć pojemne aku czy prąd z kempingu 

#385 Michalc3

Michalc3

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2466 postów
  • Skądk.Mikołowa G. Śląsk
  • Model:Dethleffs Tourist 450 DB
  • Holownik:Peugeot 3008 2.0 HDi

Napisano 08 kwiecień 2016 - 13:43

Prąd z kempingu bardzo często jest w cenie pobytu. Wtedy akumulator jest zupełnie zbędny. A ja mimo wszystko akumulator zamontowałem. Dlaczego? Bo jadąc na wakacje zdarza się, że jadę 2 dni, 3 dni w jedną stronę. Po drodze parkuję na obiadek, zatrzymuję się na noc, ... Wtedy przydaje się światło w przyczepie, trochę muzyczki z radia... Da się pociągnąć z samochodu? Oczywiście, że się da, ale jeśli mam ochotę wieczorkiem chwilę posiedzieć, to po co mam się stresować, czy za mocno nie rozładuję aku z samochodu? Skoro mogę mieć niezależne źródło? No i jak trafisz na kemping, gdzie opłata za przyłącze powala, to pięknie dziękujesz za prąd i korzystasz z prądu własnego. Musisz więc zrobić sobie kalkulację - ile prądu zużywać będziesz - żarówki, jakiej mocy, jak długo, czy radio, pompka do wody, czy telewizor, czy komputer, czy ładowarki telefonu itp. Jak już wszystko posumujesz, pomyśl przez ile dni maksymalnie chcesz korzystać z akumulatora. Na forum jest na prawdę całość informacji o doborze akumulatora. Z naszych podpowiedzi wyniknie Ci, czy w ogóle potrzebujesz, a jak poszukasz po forum - znajdziesz jaki potrzebujesz :)

#386 hektor190

hektor190

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 09 maj 2016 - 12:16

Nie mam doświadczenia ale jako inżynier mogę obliczyć i stosuję taką logikę: 

Mam światła LED łączenie 40W co przy 12V daje 3,3A 
Do tego pompka wody 30W? 

Z akumulatora który mam 40Ah mogę 10h świecić wszystkie światła lub pompować wodę. 

Co daje raczej 2 dni komfortowego użytkowania. 

Zwiększanie pojemności w mojej ocenie nie ma sensu. Za dodatkowe pieniądze i kilogramy okaże się ze zwiększysz niezależność raptem o kilka dni. 
Lepszym rozwiązaniem jest panel solarny. Patrząc na obliczenia 5A przez 5h dziennie z panela powinno dać 100% niezależności. 

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: akumulator

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych